42 martwe gołębie w krzakach (Uwaga! Drastyczne zdjęcie)

  21
  Przypadkowa osoba dokonała wczoraj w Pabianicach wstrząsającego odkrycia – przy ulicy Wodnej leżało stado martwych gołębi. Najprawdopodobniej zostały otrute. 

  Krótko przed południem straż miejska odebrała telefon od mieszkańca, który zadzwonił tam z informacją, że w pobliżu ogrodzenia ujęcia wody znalazł dużą ilość martwych ptaków. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie.

  – Gołębie leżały w znajdujących się koło słupa krzakach. Nie miały obrączek – wyjaśnia dyżurny.

  Wszystkich było 42. Zostały zabrane przez firmę, która zabiera i wywozi z miasta padlinę, natomiast sprawą zajął się powiatowy inspektorat weterynarii. Jego pracownicy są wstrząśnięci, bo trudno uwierzyć w to, że przyczyną śmierci ptaków była choroba.

  – Oczywiście zleciliśmy badania w celu potwierdzenia lub wykluczenia ptasiej grypy, ale w naszej wstępnej ocenie było to zatrucie. Najwyraźniej musiały komuś przeszkadzać… Nie tak dawno mieliśmy w Pabianicach przypadek oskórowanych zwierząt. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje… – mówi Andrzej Śmiechowicz, powiatowy lekarz weterynarii.

  Sekcja ptaków zostanie przeprowadzona w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej w Łodzi. Wyniki mają być znane w poniedziałek. O sprawie powiadomiono też policję.

  fot. SM
  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  21 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dewoty karmią, wszystko obesrane, balkony, parapety, auta, ławki to ktoś w końcu wziął sprawy w swoje ręce jak spółdzielnia kładzie na to lache i nie ściga staruch dokarmiających szkodniki. Brawa dla „truciciela”!

  To gołębie „robia kupy” tylko na terenie spółdzielni?

  Nie wiem, może u ciebie w socjalnej kamienicy też robią ale nie zapuszczam się w takie rejony to nie dam sobie ręki uciąć.

  od wodnej do najlizszego blokowiska z januszami jak ty troche daleko. Strzelasz na oślep utartymi frazesami. Gołab nie jest szkodnikiem.
  Ja tez mam dość ze szkół wychodzą tacy ignoranci czyli co dla dobra ogółu tez można takich utylizować

  Ty się załatwisz do klopa to wpłynie do rzeki i truje ryby .Też jesteś szkodnikiem do odstrzału.

  Halo to co z klopa idzie do oczyszczalni chyba że osobiście robi się do rzeki

  comment image

  Nie pochwalam, ale rozumiem.

  PREDATOR powrócił na teren Pabianic

  zwyrolom którym kupy przeszkadzajom ptasie, psie i inne, spróbujcie przez tydzień kloca nie zrobić! nasracie później gdzie popadnie. Zwierzęta nie rozumieją że powinny sobie kible wybudować i załatwiać dwójkę tylko tam!

  Jeżeli decydujesz się na pieska czy inne zwierzę jesteś zobowiązany po nim sprzątać więc o czym ty tu mówisz o jakich zwyrodnialca myślę że jesteś jednym z tych co po zmroku wychodzi z psem po to żeby nie sprzątać po swoim pipilkiu

  Tak masz rację że nie rozumieją ale gdyby ktoś nie karmił owych ptaszków to by wróciły tam gdzie ich miejsce czyli do lasu albo do parku i by nie było problemu i tyle

  Polowania na „Bestię z Pabianic” ciąg dalszy !!!!

  Kolejne przypadki zgonu w Pabianicach przez covid-19

  Te miastowe gołebie na wsiach działają jak szarancza, nawet do kurnikow wchodzą wyjadac jedzenie kurą..

  Trzeba flagę na maszcie urzędu opuścić o 2m i ogłosić 7 dniową żałobę a może lepiej tydzień.

  Robimy sami problem ze dokarmiamy ptaki w miastach a puzniej takie widoki jest zakaz karmienia ptaków i nikt z tym nie robi nic dokładnie mandaty i to wysokie powstrzymają to na bulwarach przy grobelnej to są kolejki i sypią workami a strasz miejska jest tak zajęta że nie ma czasu na takie interwencje

  To samo co szczury, tylko że ze skrzydłami. Truć.

  Przecież mają nazwę „latające szczury”

  Czym da się otruc golebie (podobno trutka na szczury nie działa)?

  Czymkolwiek z Bromadiolonem ale to wytruje inne ptaki. Ale to raczej nie to. Nie padły by w tym samy miejscu. To chyba ptaki hodowlane, martwe porzucone w tym miejscu.