Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: staw bez wody

Sprawy Czytelników: staw bez wody

4
Dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego możliwa była rewitalizacja stawu w parku Wolności, pełniącego rolę zbiornika retencyjnego wód opadowych z osiedla Piaski. Wygląda zupełnie inaczej niż przed rozpoczęciem prac. Efekt inwestycji nie spełnia jednak wszystkich oczekiwań. Takiego maila otrzymaliśmy od naszego Czytelnika:

„Piszę w związku z przykrym widokiem pierwszego stawu w parku Wolności. Zbiornik został wyczyszczony, ale nie ma w nim wody. Ludzi siedzą na ławkach i wpatrują się w „wielką dziurę”… A gdyby miasto tak jak kiedyś dopuszczało wodę do stawu, byłoby pięknie i pieniądze nie zostałyby zmarnowane…”

Od Agnieszki Pietrowskiej, naczelnika wydziału ochrony środowiska w magistracie, nadzorującego rewitalizację stawu, usłyszeliśmy, że woda, która była w stawie pochodziła z odwodnienia ulicy Łaskiej.

– Aby zasilić go sztucznie, należałoby najpierw uszczelnić dno, dokonać uzgodnień z Wodami Polskimi… W ciągu roku i za 200 tys. zł, bo taką kwotę mieliśmy na rewitalizację stawu z budżetu obywatelskiego, to niemożliwe. Temat nie jest jednak definitywnie zamknięty – zaznacza naczelnik.

Masz sprawę? Napisz do nas:

  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB  REKLAMA
  Poprzedni artykułGigantyczna kara od urzędników. Przez zbyt duży pośpiech
  Następny artykułLewica liczy na dwucyfrowy wynik
  Subskrybuj
  Powiadom o
  4 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Jak to jest zbiornik retencyjny to w czym problem? Napada to bedzie.

  Tak się zastanawiam, kto zatwierdził projekt rewitalizacji stawu w parku Wolności? Wydali kupę kasy, aby oglądać dół? Przecież jak znajdą środki to tych ławek już nie będzie….

  Drodzy dziennikarze, wybaczcie , ale Wasze rozmowy z urzędnikami przypominają wywiady z nauczycielami z gazetek szkolnych. A może tak byście ich trochę odcisnęli? Nie pozwalajcie urzędnikom na tak ogólne wytłumaczenia ich nieudolności. Dociśnijcie ich choć trochę. Niech np. powiedzą: 1. Dlaczego nie sprawdzili tego przed dopuszczeniem projektu do głosowania? 2. Ile kosztuje napełnienie stawu wodą? 3. Kiedy inwestycja będzie dokończona? 4. Co z tym niby retencyjnym przeznaczeniem zbiornika, bo przecież od lat dwudziestych XX wieku kiedy park powstał, staw był nawadniany sztucznie? Zresztą, jesteście profesjonalistami więc sami wiecie o co pytać. Wystarczy mieć odwagę. I tego Wam życzę – ODWAGI!… Czytaj więcej »

  Uważam ze Strzelnice urzednicy maja głęboko w… coś się dzieje ale to kropla w morzu.