Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: dokumenty trafiają do koszy na śmieci

Sprawy Czytelników: dokumenty trafiają do koszy na śmieci

7
Z powodu pandemii koronawirusa urzędy funkcjonują inaczej niż przed epidemią. W Starostwie Powiatowym w Pabianicach pojawiły się pojemniki, do których petenci mogą wrzucać dokumenty. Ta sprawa budzi jednak wśród niektórych pabianiczan zastrzeżenia. Porusza ją m.in. nasz czytelnik:

„Miałem do załatwienia sprawę w wydziale architektury i budownictwa Starostwa Powiatowego w Pabianicach, w związku z którą musiałem tam złożyć pewne dokumenty. Wybrałem się więc do wydziału i spotkało mnie niemiłe zaskoczenie. W przedsionku budynku przy u. Partyzanckiej stoją dwa pojemniki wrzutowe (drugi dla ochrony środowiska). Tak w każdym razie jest napisane na kartkach, bo w rzeczywistości to nic innego, jak zwykłe, plastikowe pojemniki na śmieci! Jestem tym oburzony. Siedziałem nad dokumentami kilkadziesiąt godzin i bardzo nie podoba mi się, że efekty mojej pracy musiałem wrzucić do kosza. To naprawdę urąga kulturze i obraża petentów. Czy starostwo nie mogło postawić jakiejś skrzynki albo urny? Urząd nie powinien funkcjonować w ten sposób”.

O komentarz poprosiliśmy Joannę Kupś, rzecznika prasowego starostwa.

– Szukaliśmy odpowiednich pojemników wrzutowych i znalezienie takich, które spełniałyby wszystkie wymagane kryteria nie było łatwe. Te stojące w naszym urzędzie sprawdzają się bardzo dobrze z kilku powodów. Mają odpowiednie gabaryty – są na tyle głębokie, że niepowołana osoba nie może wyjąć dokumentów ze środka. Przed ich niepowołanym zabraniem zabezpiecza też pokrywa, która jest uchylona i zamocowana w ten sposób umożliwiający tylko ich wrzucenie. Pojemniki wykonano ponadto z grubego, nieprzezroczystego tworzywa, spełniającego warunek tajności. Dla nas udogodnieniem jest natomiast, dzięki kółkom, łatwość zabierania tych pojemników z przedsionka. Wszystkie będą stały w naszych siedzibach tak długo, jak będzie to konieczne.

Masz sprawę? Napisz do nas:
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  7 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  to dopiero byłoby oburzenie jakby miał Pan wrzucić dokumenty do urny. Nie dogodzisz ludziom

  obok powinna być jeszcze skrzynka na emaile!

  No tak, za to karty do głosowania z godłem orła białego lądują na podłogę podczas liczenia. Skandal.

  Jaka władza w mieście takie sposoby. Miś na miarę możliwości…

  Też mnnie to obruszyło. A najbardziej to, ze dwa dni przed zamknieciem wszystkiego pani z dzialu komunikacji odrzucila moje zgloszenie o zbyciu pojazdu z blahego powodu a po wrzuceniu tych samych dokumentow do kosza jak na smieci za pare dni przyszlo potwierdzenie o ich przyjęciu. Trochę niepowazna praca tych pań, zwłaszcza jak siedzą w okienku,co wyszło teraz.

  Najpierw idzie ego tego pana, a potem on sam. Oj człowieku trochę pokory. Nikt Ci nie ujmuje zasług dla Twojej pracy.

  nie rozumiem co w tym oburzającego. u mnie w domu , większość wezwań z UM trafia do kosza 🙂