Strona główna Aktualności Z miasta Zarząd powiatu może być spokojny – dostał absolutorium

Zarząd powiatu może być spokojny – dostał absolutorium

1
Wynik tego głosowania, zważywszy na skład rady, nie był zaskakujący: decyzją większości zarząd powiatu pabianickiego otrzymał na dzisiejszej sesji absolutorium. 

Wcześniej została przyjęta uchwała zatwierdzająca sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za ubiegły rok. Poparli ją wszyscy radni, czyli 22 uczestniczące w obradach osoby, również ci z opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości. Waldemar Flajszer, jego przewodniczący, podkreślił nawet, że budżet był zrównoważony i zrealizowany zgodnie z planem, gratulując tego Elżbiecie Piekielniak, skarbnikowi powiatu.

Inaczej rozłożyły się głosy przy udzielaniu zarządowi wotum zaufania. „Za” opowiedziało się 16 osób – 15 z Koalicyjnego Klubu Radnych oraz Robert Rządziński (startował w wyborach z list PiS, ale oficjalnie jest radnym niezależnym). Klub PiS wstrzymał się od głosu. Zbliżonym wynikiem – 15 głosami poparcia przy 7 wstrzymujących się – zakończyło się głosowanie w sprawie absolutorium.

– Pragnę podziękować za całoroczną współpracę, bo przecież ta ocena jest między innymi pozytywna dlatego, że to państwo byliście otwarci, akceptowaliście, wspieraliście nas, udzielaliście nam szeregu rad, po to abyśmy mogli realizować budżet, abyśmy mogli działać bez niepotrzebnych zakłóceń, aby całą anergię można było kierować na to, co dla naszych mieszkańców jest najlepsze – mówił po głosowaniu starosta Krzysztof Habura.

Równocześnie dodał, że liczy na wsparcie przy realizacji tegorocznego budżetu, który nie będzie łatwy ze względu na koronawirusa i mniejsze od planowanych dochody.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jestem antyPiSior, ale jak się patrzy na to zdjęcie, to obrazkowe TWA ….