Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: czy to betonowa oaza

Sprawy Czytelników: czy to betonowa oaza

27
Mieszkańcy mają wątpliwości, co do remontu ulicy Zamkowej.

„Jako mieszkaniec Pabianic przyglądam się remontowi głównej ulicy miasta i niepokoi mnie, że projektanci nie pomyśleli o zieleni. Wszytko jest w betonie. W takie upalne dni jak teraz temperatura na Zamkowej będzie nie do zniesienia. Obawiam się również, że przy obfitych opadach deszczu, woda będzie płynąć ulicą, zamiast wsiąkać w trawniki, które spokojnie mogły powstać na szerokich chodnikach”.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mnie zastanawia po co te 2 m pustej przestrzeni między tramwajami. Albo nawet trzy. Zmniejszając między nimi odległość można do wygospodarować bardzo ładny pas zieleni między drogą a chodnikiem

Myślę, że to będzie też BusPas.

Po to, żeby na trambus-pasie zmieściły się także dwa mijające się autobusy.

Bus pas

Przecież tam ma być buspas.

Mają tam jeździć autobusy a one są szersze od tramwaji

Trawniczki i drzewka są droższe w utrzymaniu niż kostka. Tylko tyle i aż tyle. Trend kasowania roślinności na rzecz betonozy panuje obecnie w większości ośrodków miejskich.

Niech u nas najpierw zapanuje trend na kończenie remontów a dopiero potem możemy psioczyć na brak roślinności.
Redaktorze kiedy będzie kolejna fotorelacja z postępu prac?

Po środku torowiska trawniczek by sie przydał. Ładniej dla oka i lepiej dla przyrody i nas wszystkich

Wiecie, że o tym samym ostatnio pomyślałem przechodząc w tamtym miejscu.
To smutne niestety. Może jakieś leżaki będą w tym miejscu. Jajka będzie można usmażyć na chodniku

A co na ten temat ekolodzy którzy tak głośno skandują na wiecach obroną natury i łańcuchami przypinają się do spruchniałego pniaka pod którym żyje jakiś pluskwiaki.( uwaga ja ich działania popieram). A tutaj pozwolili na taką betonową pustynię.

Czemu ta kostka jest w różnych kolorach, przebarwieniach ??taniej nie można było !?stąd pewnie kostka z wyprzedaży?? Brzydko to wygląda, nawet wzoru nie posiada, pewnie w urzędzie usłyszy się tak ma być.

A ławeczki to gdzie będą żeby POdziwiać ten gniot Pabianicki

jak skończą ten gniot to te tory skorodują

Po co likwidują zieleń? Żeby później pitolić o tym, że gorąco latem albo o podtopieniach mieszkań jak deszcz pada 🙂

Dla mnie, ten projekt to porażka. W czasach gdy nowoczesna urbanistyka stawia na jak największą powierzchnię poświęconą zieleni, tutaj jej zupełnie nie wzięło się pod uwagę będzie kiczowata patelnia. Zamiast zadbać o poprawę wizerunku miasta stworzyło się paszkwila, który nie tylko będzie odpychal i wzmagał na wymioty, ale rowniez zniechecał do zamieszkania.

Panie Przemku A czemu ta kostka jest taka brzydka, rozumiem że tania z odzysku, ale te plamy różne kolory, hm…takie było założenie wcześniejsza kostka była jednolita A tutaj hm…3 gatunek ??

Ten remont to porażka od samego początku i tyle. Już nie wspomnę że z fajnej szerokiej ulicy (co przy skrzyżowaniach pomagało zmniejszać korki) zrobili ulicę węższą niż chodnik…

O tej betonozie pisałem jak przedstawiono na epainfo wizualizację projektu, to mnie zjechano za defetyzm i sianie pesymizmu. Dopiero teraz zaczyna wychodzić na moje. Pabianiczanie będą zdychać albo na betonowej pustyni zwanej trotuarem albo w korku na zwężonej ulicy. Za tworzenie takich betonowych oaz wsadzałbym do więzienia. Jest to nieekologiczne (brak pożytecznej zieleni, spadek retencji wód), nieestetyczne i obniża komfort życia. Ludzie będą umykali chyłkiem po czymś takim, de facto wyłącza się kawał terenu w ścisłym centrum miasta z jakiegokolwiek użytkowania. Przecież jakby postawić tam budkę z goframi, to pracownik się ugotuje. Chodnik powinien być maks 3 metry, obok ew.… Czytaj więcej »

A kto ma pilnować tej budowy? To niewiarygodne i szokujące ale podobno w urzędzie miasta nie ma działu inwestycji!

Za 10 lat będą zrywać kostkę i sadzić trawniki

To sa pyatnia do zadufanego w sobie prezydenta i jego świty

Dlaczego nie są dodawane komentarze do artykulu??

Żeby kosić trzeba było. A skąd pieniądze na to? Jak tak lubią beton to może buciki…

Czy naprawdę widoczny na zdjęciu chodnik o szerokości 4 metrów w centrum prawie sześćdziesięciotysięcznego miasta to coś ponad stan? Fanaberia? Betonoza? Naprawdę powinni dodać metr trawnika, żeby trzy idące osoby miały problem z wyminięciem? Dwie osoby idące obok siebie zajmują prawie dwa metry.

Last edited 3 miesięcy temu by Mieszkaniec

Posadzą roślinność, to będzie źle bo nie ma miejsc parkingowych, będą miejsca parkingowe,to źle bo nie ma roślinności 🤦