Strona główna Na sygnale Sprawa Piotra Chałupki odroczona przez Sąd Apelacyjny

Sprawa Piotra Chałupki odroczona przez Sąd Apelacyjny

2
Dziś miał zapaść wyrok Sądu Apelacyjnego w Łodzi w sprawie Piotra Chalupki, który został skazany w kontrowersyjnym wyroku na ponad 7 lat więzienia za rzekomy przewóz narkotyków. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny. 

Na sali rozpraw wiele się działo i ogłoszenie wyroku nie było możliwe. Okazuje się bowiem, że jeden z ławników orzekających w procesie w pierwszej instancji może być byłym policjantem, co według mecenasa Bartłomieja Trętowskiego, obrońcy Piotra Chałupki, jest niezgodne z przepisami i prowadziłoby do unieważnienia poprzedniego procesu.

Dodatkowo adwokaci oskarżonych w postępowaniu zażądali materiałów dowodowych, bowiem od momentu wydania wyroku przed Sąd Okręgowy pojawiły się nowe okoliczności.

Dlatego ze względu na dynamiczny rozwój sprawy posiedzenie sądu zostało odroczone bezterminowo.

O sprawie Piotra Chałupki pisaliśmy TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Prawo w Polsce. Człowiek winny czy niewinny to dla wymiaru sprawiedliwości bez znaczenia. Znaczenie dla rzetelności sprawy miało….zainteresowanie się sprawą dziennikarzy.

W tym wszystkim jest problem – policjant pisze za ukaraniem, prokurator akceptuje, sąd opiera się na niby świadku koronnym, który kradł , kradnie i będzie kradł oraz nabiegłych sądowych, którzy w ocenie mają kasę i mamy, to co mamy . Widzimy jakich miał Pan Chałupka przeciwników do pokonania, którzy nie dawali wiary. Piękne słowo.