Strona główna Aktualności Z miasta Strajk Kobiet wraca do Pabianic. W piątek pierwszy protest

Strajk Kobiet wraca do Pabianic. W piątek pierwszy protest

25
W środę wieczorem wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji został opublikowany w Dzienniku Ustaw. Oznacza to zaostrzenie prawa aborcyjnego i powrót protestów na ulice miast.

Wyrok został opublikowany dopiero po 3 miesiącach. Nowe prawo stanowi, że nie można dokonać aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Dopuszczalne jest jedynie usunięcie ciąży gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu.

Publikacja wyroku wznowiła protestu na ulicach polskich miast. W Pabianicach manifestacja szykowana jest na piątek 29 stycznia o godz. 17.00 na Starym Rynku. Jesienią w Pabianicach zorganizowanych było około 10 protestów. W tych najliczniejszych wzięło udział około 1000 osób.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Znudzone nauką zdalną, kompletnie nierozumiejące rzeczywistości i zakompleksione Julki znów będą blokowały pracującym ludziom powrót do domu z pracy. Bo trzeba przecież pokazać rodzicom, że są tak przydatne i potrafią coś zrobić. Karton z hasłem z netu na pewno.

Ja nie jestem już uczennicą znudzoną nauką zdalną i rozumiem rzeczywistość ponieważ sama jestem matką i bedę protestować więc proszę wziąć poprawkę na to kto i w jakim celu protestuje. Radzę albo uzbroić się w cierpliwość albo poszukać objazdu do domu. Pozdrawiam

Widocznie mało pracy w domciu i trzeba nudę zabić

A ja tez jestem matka 3 dzieci i nie bede protestowac bo nie wyobrażam sobie zabic swoje dziecko poprzez rozrywane na strzepy

A wyobrażasz sobie rezygnację z pracy by zajmować się dzieckiem upośledzonym?

Proponuję najpierw się douczyć jak wygląda aborcja w XXI wieku, a potem się wypowiadać.

„Julki” i od razu wiesz, że masz do czynienia z incelem. Smutna retoryka przegrywów.

Last edited 29 dni temu by Vattario

Vattario, incel to termin stworzony przez niejaką Alanę, feministkę, której nikt nie chciał, więc zaczęła wylewać swoje żale w internecie.

Rozumiem nazwanie mnie tak, miało zdyskredytować moją osobę? No to żeś popłynęło z brakiem argumentów. xD

Nie trzeba Cię dyskredytować, przecież sam już sobie wystawiłeś świadectwo. Wyzywanie kobiet od „julek” to nowomowa przegrywów spod znaku Szarpanek, którzy swoją frustrację przekuwają w hejt na „wstrętne” kobiety. Zabawne że jesteście mądrzy tylko przed komputerami, a na ulicy przemykacie z głową opuszczoną i nie macie odwagi spojrzeć tym „julkom” w oczy xD

Last edited 28 dni temu by Vattario

Takim wpisem dowodzisz, żeś nie „Boromir”, tylko typowy, przaśny Janusz… 😉

Lepiej się niczym nie interesować i być nikim – jak nasz kolega boromir

i dobrze , w tym kraju tylko kobiety na razie pokazują, że mają większe jaja niż mężczyźni, przez to co robi ten niby rząd niby fachowców , już dawno powinna być rewolucja, w każdym innym cywilizowanym i demokratycznym kraju , za takie przekręty jakie robił rząd i jego ministrowie, już dawno była by dymisja rządu i nowe wybory, ale u nas w kaczystanie , ryje przyklejone do koryta

Proponuję wszystkim protestujacym zobaczyć film Vegi pt. BOTOKS tam jest pokazane czym jest prawo do aborcji

Jak ty kobieto wierzysz w to co pokazują w filmach to chyba jesteś nadal dziewczynką albo niedorozwinięta kobitką. Ja będę protestowała ponieważ nie zgadzam się żeby ktoś decydował za mnie o moim życiu i wyborze. Wolna Polska! Precz z PIS-em i Kaczyńskim!

To wyp… do Warszawy, pod trybunał, ministerstwa, siedzibę pisu. Protestując w tym małym, zapomnianym mieście tylko utrudniasz życie innym obywatelom, niezauważona. Żenada

Protestujesz bo można dowalić PiSowi….tylko dlatego, większość tych protestujących tam łazi…

Piekło nienarodzonych dzieci

Taki wpis jaki zamieścił Boromir pokazuje jaką mamy ciemnotę w narodzie. Zanim coś napiszesz następnym razem puknij się w łeb. Czy ty wiesz jak cierpią kobiety, które mają świadomość, że ich płód nigdy nie będzie dzieckiem, nigdy nie przeżyje?
Trzeba być totalnym imbecylem, żeby coś takiego napisać. Z resztą takich jest wielu w tym pseudo Rządzie, jednakże coraz mniej w społeczeństwie.
TAK TRZYMAĆ DROGIE PANIE – POPIERAM CAŁYM SERDUCHEM!!!!

Dziś chociaż mozecie prostestowac, za czasów PO,pałami byście oberwali…. Myślę że połowa z was nawet nie ma pojęcia co prostestuje… druga połowa to zwyczajnie przeciwnicy PIS,u.. tylko nie rozumiem, za osiem lat rządów PO to miasto to istne dni było… Dziś coś się robi, ulice, kolei,tramwaj… Ale oni kuźwa protestują… Powiem tak, nie życzę sobie aby ktoś mi ryczał nad uchem i nie życzę sobie blokowania powrotu do domu.. jestem przekonany że w całym tym waszym strajku… Nie ma nawet jednej kobiety która miała do czynienia z aborcja…. A większość z was młodzi ludzie, bo widziałem ostatni wasz strajk, 90proc… Czytaj więcej »

Taaaaaaaak. Pan Radek na prezydenta i Pabianice miastem krainą mlekiem i miodem płynąca.  Zapraszam na wybory, nie uda się na prezydenta to może wice albo skarbnik i wtedy wykaże się Pan pozyskiwaniem funduszy bez wkładu własnego? Czy ówczesny wice prezydent nie chciał tramwaju, kolei, dróg czy zadłużonego szpitala. Różnica jest taka, że PO jeśli nie pomogło to nie blokowało inwestycji jak obecnie cudownie panujący wspaniały nieomylny jednoosobowy rząd.
Ludzie protestują i krzyczą bo nie podoba im się nic, to jest krzyk rozpaczy. Czego się rząd nie ruszy to delikatnie mówiąc spiep…y. Dlatego w Panu nadzieja na lepsze jutro. Pozdrawiam.

Za to G.M zablokował geotermię. Nie wiem czy doszłoby do budowy, ale inni chociaż chcą spróbować.

tylko chodzć po stadionie i nie utrudniać życia normalnym

„normalnym”. Dobre.
Gdzie publikujesz inne tak dobre anegdoty? 🙂

Jest pandemia i wywalać do lasu z tym protestem!!!

Już widzę tych którzy nie dopuszczają możliwości aborcji w sytuacjach nadzwyczajnych, np. po seksualnym gwalcie na bliskiej osobie lub po wiadomości, że spodziewane dziecko bedzie znieksztalconym potworkiem bez mózgu. Jak bardzo będą szczesliwi ,że urodzi się ktoś z genami tatusia bandyty albo jak będą wychowywać potwora.