Strona główna Aktualności Saperzy działali w Dłutówku

Saperzy działali w Dłutówku

7
Spacerowicz spostrzegł przy rzece Dłutówce granat moździerzowy. Do przyjazdu saperów, niewybuch z czasów II Wojny Światowej zabezpieczali policjanci.

Znalezisko militarne to granat moździerzowy typu B (około 80 mm) z czasów II Wojny Światowej. 23 czerwca 2023 roku w godzinach popołudniowych zauważył go pracownik Urzędu Gminy w Dłutowie podczas spaceru nad brzegiem rzeki.

– O znalezisku natychmiast powiadomiono saperów z 25 Batalionu Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Do czasu ich przyjazdu, teren ujawnienia niewybuchu był zabezpieczany przez pabianickich policjantów. O godzinie 17.45 wojskowi saperzy zabrali znalezisko i przewieźli je na poligon – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.

Policja apeluje:
Przy tego typu znaleziskach każdy musi wykazać się wyjątkową ostrożnością! Ważne, aby wiedzieć, jak się zachować podczas znalezienia niewybuchu. W żadnym przypadku nie należy przenosić tego typu znalezisk, ani ich dotykać, odkopywać i podnosić.  Nie wolno również ich wrzucać do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, czy rowy.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie redaktorze. Jak żyje tu od urodzenia, czyli jakieś ponad 30 lat i dokładnie w miejscowości Dłutówek…. Nigdy nie słyszałam o takiej rzece. Życzę odrobinę rzetelności i dociekliwości przy kolejnych artykułach.

Jest taka rzeka, zwana też jest Jesionką.

Wikipedia: „Wieś położona jest przy drodze z Pabianic do Bełchatowa, nad rzeką Dłutówką. Ciek ten stanowi dopływ rzeki Grabi (zlewnia Warty).”

Jest, mój pradziad brał z niej wodę i kury nią poił. Żyją do dziś, ale jaja małe znoszą.

Geoportal.gov.pl – siadamy wieczorkiem, odpalamy i poznajemy okolicę 🙂 Tam jest wszystko oznaczone

W końcu go zabrali. Jak niedawno dzwoniłem na komendę z tą informacją, to nie mieli wolnych pojazdów.