Strona główna Aktualności Komunikacja Autobusy już jeżdżą ul. Zamkową. Czekamy na tramwaj

Autobusy już jeżdżą ul. Zamkową. Czekamy na tramwaj

13

Od soboty 24 czerwca, autobusy linii 7 i 265 w kursach do Piłsudskiego, wróciły na stałą trasę.

Od ulicy Kilińskiego autobusy linii 7 i 265 jadą ulicą Zamkową do Piłsudskiego. Przestaje obowiązywać objazd ulicami św. Jana i św. Rocha. Przystanki i rozkład jazdy pozostają bez zmian.

Autobusy korzystają z przygotowanych podczas modernizacji buspasów, które wyznaczone zostały na torowisko, tak aby nie blokować ruchu samochodowego. Po tym pasie będą też mogły jeździć taksówki.

Przypomnijmy, że powrót tramwaju zaplanowano na 1 lipca 2023 roku.

REKLAMA
Poprzedni artykułRowerem trasą S14. Interweniowała policja
Następny artykułSaperzy działali w Dłutówku
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Moze elektrycznym autom też udostępnic bus pas ?

Jest dopuszczony z urzędu.

A dlaczego tylko samochodom?

Nie tylko

Jak zobaczę tramwaj na szynach to dopiero uwierzę.

Czyli tramwaj juz niepotrzebny 🤣

Myślę, że bus pas mógłby też fajnie posłużyć autom, które mają komplet pasażerów. To zapewne rozblokowało by korki, które lada moment pojawią się na głównej ulicy Pabianic. A tym samym zachęcą kierowców do bardziej ekologicznego i ekonomicznego korzystania z samochodów… wystarczy spojrzeć, że najczęściej jednym samochodem jedzie jedynie kierowca…

AGNIESZKA~ skąd się urwałaś ? jakie korki się pojawią , w Pabianicach?, gorzej niż podczas remontu już nie będzie, a co do ” …wystarczy spojrzeć, że najczęściej jednym samochodem jedzie jedynie kierowca…” – przeszkadza Ci to? maja to jadą.

Czy gorzej to może nie, ale porównywalne? Jak najbardziej, przez chujowy projekt przebiegu pasów ruchu w obrębie Zamkowa/Kilińskiego/św. Jana, normą jest korek od skrzyżowania z Grobelną.

Był taki pomysł ogólnopolski, ale padł, gdyż nasi kierowcy uwielbiają łamać przepisy. Połowa nieuprawnionych jeździłby buspasem, a jest to nie do upilnowania przez służby.

przy Chocianowicach nadal ruch jednym torem. A tramwaj jest dużo wolniejszy od autobusu.

tego testowego może puszczą 01.07

a jednak już pojechał :O Co prawda stawał na pauzy, ale o jego bezpieczeństwo i brak prowokacji ze strony zazdrośników dbała szanowna Straż miejska!

Proponuję darmowe przejazdy do pętli do końca wakacji!