Strona główna Aktualności Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku — jak się do niej przygotować?

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku — jak się do niej przygotować?

0

Dzięki ciągłym zmianom na rynku międzynarodowym i nawiązywaniu nowych współprac znajomość języka angielskiego u kandydatów jest wręcz wyczekiwana. Dzięki niej pracownicy mogą rozwijać się w firmie oraz reprezentować ją podczas targów czy wielu spotkań.

Niezależnie od tego, czy aplikujesz na oferty pracy do polskich, czy zagranicznych firm, rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim może spotkać Cię w obu przypadkach. Często służy ona weryfikacji poziomu języka. Jak się do niej przygotować? Sprawdźmy!

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna po angielsku?

Rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzona w języku angielskim nie różni się zbytnio od tej w języku polskim. Rekruter w głównej mierze zadaje pytania kandydatowi, które pozwalają lepiej poznać przygotowanie osoby do pracy na danym stanowisku. Również często padają pytania podchwytliwe, na które potencjalny pracownik musi zwrócić szczególną uwagę. Ponadto, aby móc sprawdzić znajomość języka, pracodawca często poprosi o wykonanie testu.

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku — w których przypadkach?

Kto może spodziewać się, że całość lub część rozmowy będzie przeprowadzona w języku angielskim? Przede wszystkim osoby aplikujące na stanowiska, w których znajomość tego języka jest wymagana i zostało to podkreślone w ogłoszeniu. Jednocześnie kandydat zostaje poinformowany o fakcie przeprowadzenia tego typu rozmowy już przed spotkaniem. W momencie aplikowania do zagranicznych firm oczywiste jest, że rozmowa będzie przeprowadzona w obcym języku. Również dzieje się tak, gdy wymagana jest biegła znajomość języka. W takich sytuacjach zazwyczaj całe spotkanie odbywa się w języku angielskim.

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej w języku angielskim?

Aby odpowiednio przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej przeprowadzonej w języku angielskim, po pierwsze należy się skupić na najczęstszych pytaniach, które może zadać Ci rekruter. Nie różnią się one zbytnio od tych stawianych podczas rozmów w języku polskim. Jednocześnie przydatne będą różnorodne zwroty i słówka odnoszące się do Twojej profesji, danego stanowiska czy firmy. W ten sposób wykażesz się odpowiednią znajomością języka obcego. Podczas przygotowań postaraj się odpowiadać na pytania na głos — dzięki temu przećwiczyć również dykcję.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments