Strona główna Aktualności Z miasta Ratusz składa 3 wnioski do Polskiego Ładu. Liczymy na basen

Ratusz składa 3 wnioski do Polskiego Ładu. Liczymy na basen

1
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydenci Grzegorz Mackiewicz oraz Marek Gryglewski poinformowali o złożeniu trzech wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. 

Wniosek opiewający na największą kwotę, czyli około 15 mln złotych, dotyczy budowy odkrytego kompleksu basenowego na terenie PTC. W jego skład miałyby wejść 3 niecki, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia. Projekt przewiduje też budowę wielofunkcyjnej hali sportowej (sala do sportów walki, gimnastyki, fitness, siłownia; zaplecze socjalne hali; zaplecze szatniowo-socjalne dla obsługi basenów i odrębne dla obsługi boisk piłkarskich w sąsiedztwie inwestycji; magazyny). Udział własny szacowany jest na 10 procent kosztów inwestycji.

Kolejne pieniądze  – 4,9 mln złotych – ratusz chce pozyskać na wymianę oświetlenia na ulicach i przejściach dla pieszych w rejonie placówek oświatowych oraz obiektach miejskich, takich jak basen czy hale MOSiR.

Ostatni wniosek dotyczy modernizacji dróg. Na ten cel miasto chce pozyskać 5,9 mln złotych. W tym przypadku urzędnicy nie podają konkretnych nazw ulic, wiadomo jednak, że taka kwota pozwoli na modernizację około 3 km dróg.

Proces przyjmowania wniosków zakończony zostanie 28 lutego.

– Od tego terminu będziemy musieli czekać około 2-3 miesięcy na rozstrzygnięcie konkursu – powiedział Grzegorz Mackiewicz.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Basenu nie było do tego czasu? To tylko świadczy o gospodarności prezydenta. Pabianiczanie, bądźcie wreszcie mądrzy i nie wybierzcie tego pana do Sejmu Najjaśniejszej RP w 2023 roku.