Strona główna Aktualności Jach grochem o ścianę Jach grochem o ścianę: czy zerwiemy partnerstwo z rosyjskim miastem?

Jach grochem o ścianę: czy zerwiemy partnerstwo z rosyjskim miastem?

42

Pabianice od 2002 roku są partnerskim miastem Gusiew w obwodzie kaliningradzkim. Czy w związku z agresją Rosji na Ukrainę powinniśmy zerwać współpracę?

Uważam, że uchwała w tej sprawie przygotowana przez miejskich radnych już powinna leżeć na biurku prezydenta Pabianic. Choć współpraca między miastami nie była zbyt aktywna, uważam, że Pabianice powinny wymazać to partnerstwo z jakichkolwiek dokumentów.
Przypomnę sytuację dotyczącą współpracy z miastem Kuźniecowsk na Ukrainie. Tamtejsi radni nadali honorowe obywatelstwo Stepanowi Banderze i Romanowi Szuchewyczowi, przywódcom Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, które są odpowiedzialne za ludobójstwo na Polakach.
Ostatecznie Rada Miejska w Pabianicach zerwała te współpracę. Czas na kolejny ruch.

Zapytałem o te sprawę rzecznika prasowego ratusza.

„Porozumienie o współpracy z Gusiewem w obwodzie kaliningradzkim zostało zawarte 20 lat temu, w 2002 r. W ciągu ostatnich kilku lat wzajemne kontakty miast były mocno ograniczone. Na dziś nie ma decyzji o zerwaniu porozumienia, a jeśli taka zapadnie, to po konsultacji z MSZ” – odpisała Aneta Klimek.

Chciałbym się jeszcze odnieść do jednej sytuacji. Od rana trwa wojna. Do godziny 11.00 zginęło około 40 ukraińskich żołnierzy i kilku cywilów (tak podają ukraińskie media). Tymczasem w mediach społecznościowych trwa festiwal pączków. Naprawdę? Krok dalej poszła jedna z pabianickich redakcji (moja ulubiona) i opublikowała na FB reklamę… wibratorów.

Tak wiem, do nas nie strzelają. Jeszcze nie. Skutki wojny jednak odczujemy, może nawet bardziej niż te spowodowane koronawirusem. Jeśli konflikt się zaostrzy musimy się liczyć z kryzysem gospodarczym w całej Europie, a na pewno w środkowo-wschodniej, w której się znajdujemy.

Jeszcze jedno, można wspomóc pomoc humanitarna na Ukrainę – https://pomagam.pl/solidarnizukraina/wsparcie/. Nawet symboliczna wpłata bedzie gestem solidarności.

Przemysław Jach – redaktor naczelny portalu epainfo.pl

“Jach grochem o ścianę” to cykl publicystyczny i prezentuje subiektywne opinie autora dotyczące życia w Pabianicach i powiecie pabianickim.

REKLAMA
Poprzedni artykułFundusze Unijne jako źródło działalności przedsiębiorstw w powiecie pabianickim i ich wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy regionu
Następny artykułRatusz składa 3 wnioski do Polskiego Ładu. Liczymy na basen
Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Majster Jach, teraz to mi zaimponowales!

A w ramach rzezi wołyńskiej, kiedy zerwiemy kontakty z Ukrainą i przestaniemy sprowadzać tych obywateli do Polski na preferencyjnych warunkach ? Czy już stosowne projekty leżą na biurku w pabianickim ratuszu ?

Dobrze się nazwałeś 😁😁😁😁

Wyprzedziłem twój tok myślenia

Nie, po prostu niechcący zdradziłeś, z jakiego kierunku pochodzą opinie, kreujące twoje poglądy. Prawdziwy patriota. Polak. Czerpiący wiedzę od ruskich troli, dający się robić w balona, tak jak mu grają. Uważających innych za zdrajców. Przy okazji zadam pytanie, tak jak twój idol, który na szczęście siedzi: Byłeś w wojsku Polaku ?!

Trzeba skończonym albo mocno ograniczonym żeby nie rozumieć że w obecnych czasach każda opinia nie nawołująca do szczepień lub do wojny musi być inspirowana agentura rosyjską.
Trzeba być mocno ograniczonym i w to uwierzyć 😄 żeby przez przypadek nazwać się ruski troll
Nie mam żadnych idoli, ale skąd ty wiesz kto teraz siedzi w areszcie ?
5G Jak zwykle jesteś dobrze poinformowany o szurskich elitach ?
Co temat szczepionkowy się skończył?
Mam nadzieję że w ramach patriotyzmu już masz bilet z WKU i nie będziesz miał czasu zajmowania się takimi bzdetami na internecie

Last edited 1 rok temu by Ruski troll

Bilet dostałem grubo ponad 20 lat temu i zrobiłem, co trzeba. Dzisiejszym wyborcom konfederacji przydałaby się choć namiastka zasadniczej służby wojskowej. Okazałoby się, czy są prawdziwymi twardzielami, czy potrafią, co najwyżej, rzucić kamieniem w geja. Co do zrywania kontaktów, proponuję, idąc twoim tokiem rozumowania, zerwać stosunki ze Szwecją, jak to nazwałeś „w ramach” Potopu szwedzkiego.

wypieprzyc wszystkich ruskow do siebie niech wpieprzaja swoj smrod jak korea moze spoleczenstwo rozliczy wladze wewnatrz a narazie osciac ideologie ruska od swiata
FUCK PUT-IN

Czy aby na pewno Rosja dokonała agresji na Ukrainę ?
Ile Rosjan cywilów zginęło w tym konflikcie ?

Czy w ramach ” literackiego obsrania” naszego miasta oraz wszystkich mieszkańców, pabianiczan
„pełnego literackich określeń obsrania” np. pabianickiego symbolu, postaci Pabianki.
Czy na biurku magistratu leżą już jakieś stosowne uchwały potępiające ten czyn ?przez Łukasza B. W tzw. dziele literackim
„Kości, które nosisz w kieszeni”
Może akiś akt solidarności wobec kolejnego
„artystycznego obsrania” Polaków w ich własnym domu ?
Może chociaż jakaś interpelacja ?

I cóż z tego, że współpraca była symboliczma? Teraz należy ją zerwać jako gest wsparcia narodu ukraińskiego.

Mądrze prawisz. Jeszcze dziś Rada Miasta i precz z Rusem!!!

Tak jak w IIWŚ wypowiedzieliśmy jako Polska wojnę Japonii, a dopiero niedawno podpisaliśmy rozejm

Niedawno ? Rozejm ? Jako trol mógłbyś się bardziej przygotowywać.

To kiedy zawarliśmy rozejm z Japonią ?
Podaj datę i kto podpisał rozejm ?

Skąd ja widziałem, że jak zwykle odpowiesz pytaniem 😁. Styl Gadowskiego. Wiem, ale nie powiem. Z tego co ja wiem, to rozejmu nigdy nikt nie podpisał. Ale ty zapewne wiesz lepiej, lecz nie powiesz, tylko gładko przejdziesz do następnego tematu.

Last edited 1 rok temu by *

Pabianice to najbrzydsze miasto w okręgu łódzkim ze wspaniale rozoraną i nieprzejezdną główną arterią na odcinku 3,5 km. Smutne, zaniedbane i szare. Ulice pełne dziur. Brawo.

Tak się zatraciłeś w trolowaniu Pabianic, że robisz to już pod każdym tematem, bez względu na treść. Trol pozostanie trolem

Last edited 1 rok temu by JanEk

Panie Jach ja rozumiem że cenzura to wielki demon ale pewne komentarze które tu są publikowane są oburzające czy można pozwalać na publikację pytań w stylu ” Czy aby na pewno Rosja dokonała agresji na Ukrainę ?” Poważanie, pozwala pan na publikację komentarzy stanowiących niejako polityczna i ideową pedofilię. Jeden trol może niedługo zasugeruje pytanie czy Polska może powinna oddać się pod władanie Rosji? Gdzie jest granica?!!!!!

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Niestety też o tym pomyślałem. Jak podają instytucje odpowiedzialne za monitorowanie internetu w ciągu ostatniej doby ilość wpisów prorosyjskich i antyukraińskich w polskim internecie zwiększyła się o 500 procent. Około 78 procent kont, które odpowiadają za tego typu wpisy, wcześniej używanych było w celu propagowania postaw antyszczepionkowych. W celu ochrony przed masową dezinformacją możliwość komentowania pod wpisami dot. ataku na Ukrainę wyłączyła między innymi Wirtualna Polska. Nie bez powodu wprowadzono też stopień alarmowy Charlie CRP. Ale pewnie zaraz jeden fachowiec od akapitów, który już się tu uaktywnił, napisze, że w tych instytucjach pracują żydzi i to wszystko, co napisałem jest… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by 5G warior

Nie uważam, że powinniśmy zrywać jakikolwiek kontakt, bo możemy za chwiłe po całości graniczyć z Rosją a za pare lat hegemonem mogą byc Chiny i nie będzie pleców zza których można ujadać. . Lepiej nie palic mostów, tylko lawirować, aby potem nie zostac z ręką w nocniku i tzw. Zwyciestwem.moralnym, ktore można sobie w d wsadzić. To punkt widzenia racjonalistki i ateistki.

Brzmi jak wypowiedź odpowiednika „Volksdeutsche” tylko z ruskim rodowodem.

To punkt widzenia oportunistki i pokaz głupoty. Równie dobrze możemy od razu opuścić NATO i poddać się Rosji. Możemy niedługo po całości graniczyć z Rosją ? Jakim sposobem ? Może warto spojrzeć na mapę ?

Po całości na wschodniej Schengen. Białoruś to już ruska republika. Ja nie mam nic przeciw temu, ze ktoś chce być mięchem armatnim i bialkiem gnijacym w glebie. Ja nie chcę. I tyle. Z upadlymi przegramcami nie należy trzymać ze zrozumiałych wzgledów.

Jak ci się nie podoba to najlepiej zrobisz wyjeżdżając z Polski, tym bardziej że teraz masz już naprawdę blisko. Ja jak nie pasowała mi robota to ją zmieniłem, nie mówiąc już o bolącym zębie którego wyleczyłem. I wierz mi dobrze na tym zyskałem. A po tobie nikt nie będzie płakał, a i powietrze się poprawi.

Łukaszowi za książkę wybitnie literacką też już dałeś taką radę ? Bo jakoś specjalnie nie kocha tych Pabianic.

Nigdy nie powiedział czegoś takiego, wręcz przeciwnie. Nie zmyślaj.

5G czytaj takie coś jak „?”
to jest znak zapytania, zobacz w słowniku co oznacza?
Czyli co? jak ktoś dba o pabianiczan- to niech wyjeżdża z polski, bo śmierdzi, a jak ktoś opluwa pabianiczan- to chwała mu za to ? pięknie określiłeś się, po której stoisz stronie

Jeszcze raz zapytam, niby patrioto: „Byłeś w wojsku Polaku ?”

Last edited 1 rok temu by 5 g warrior

5 G nudny jesteś sprawa dotyczy książki my znamy się jak łyse konie może twoje nutki patriotyczne są fajne dla nowych osób, mnie już nudzą, za dużo oglądasz szurów, za dużo

A gdzie ja piszę, ze coś mi nie pasuje?
Świat dynamicznie się zmienia i należy go obserwować, aby nie zostać durniem, czy wieczną ofiarą-niedorajdą, jak w 39′. Mięcho armatnie niech będzie ukraińskie, ale nie POLSKIE.

Ty durniem i wieczną niedorajdą już jesteś i to chyba od samego urodzenia , nie musisz obserwować .Dyskusja z tobą sprawia mi b. duży dyskomfort. Żal mi ciebie – ŻEGNAM.

Moja babcia nie splamiła honoru, uważała, że „lawirowanie” to zwykłe tchórzostwo, hańba dla Polaka i nie podpisała volkslisty, za co mój dziadek zginął w Dachau. Wstyd za to, wśród jakich ludzi przyszło nam żyć. Dno. Zaciągnij się wprost do ruskiej armii. Bo do tego się sprowadzają twoje dywagacje. AK za poglądy takie jak twoje wydawało wyroki śmierci. A tfuu

Last edited 1 rok temu by Omg

To inna sytuacja. 2 WŚ to atak na nas a teraz nas nikt nie atakuje. Niech sie ukraina wykrwawia solo, bo nikt z NATO im nie pomoże.

Jak Niemcy wkroczyli do Czechosłowacji to też nas jeszcze nikt nie atakował.Ale za chwilę już tak. Lawiruj dalej. Nie pal mostów, trzymaj z Ruskimi. Tylko nie zostań z ręką w nocniku. Ale pewnie jakby co do czego doszło, to taka osoba jak ty już dawno przelawirowałaby, oby jak najdalej na zachód. Możesz zacząć już teraz. A tfuuu.

Przeglądając wpisy w internecie istot przez niewielkie grono no i oczywiście przez siebie samych błędnie nazywanych -LUDZMI , oglądając telewizję i to co się wyprawia na świecie, robi mi się smutno i jest mi po prostu żal. W powiedzeniu KONIEC ŚWIATA jest b. dużo prawdy, a szczególnie jeśli chodzi o świat cywilizowany, humanitarny, po prostu ludzki. Są dwa mądre powiedzenia : 1. Niektórym ludziom Bóg odebrał rozum 2.Szatana nie ma na Ziemi. Szatan wyrzucił na Ziemię pieniądze by niektórzy ludzie ( a jest ich coraz więcej ) w pogoni za nimi stali się dla siebie wrogami i stracili poczucie przyzwoitości.… Czytaj więcej »

A kto najlepiej obraca pieniążkami ?

Panie Przemku, czy Pan a może ktoś inny orientuje się czy przy podpisywanie tej umowy Rada Miejska też czekała na konsultacje z MSZ, i czy trwało to tak długo ?.

Większość ludzi nie tylko chodziła do liceum, ale tam się uczyła i ukończyła je.