Za nami czwarta edycja charytatywnej imprezy Rap Lokal, z której dochód przeznaczony jest na rehabilitację byłego piłkarza ręcznego Łukasza Millera.

Po epizodzie w nieistniejącym już klubie Sahara raperzy wrócili na Mariańską, a to miejsce zdecydowanie lepiej wpisuje się w klimat rymów i bitów. Tradycyjnie impreza promowana była teledyskiem, który w dwa tygodnie zanotował 22 tys. odsłon (ZOBACZ KLIP). Realizacje teledysków, za którymi stoi pomysłodawca imprezy, czyli ESTE, są naprawdę na wysokim poziomie.

W minioną sobotę na scenie zaprezentowały się składy: Mic Liper, Paco/Supi, Zaho, Lotuz/Dobitny/Magda Kuc, Herer/Seyes/Xena, ZSWK, PLS oraz Hryta z Łodzi. Odbył się też pojedynek freestylowy pomiędzy Lotuzem a Ballem, który głosem publiczności wygrał Lotuz. Imprezę kolejny raz prowadził Kubeq, a za gramofonami stał Rabbit.

Gwiazdą wieczoru była Familia HP, czyli pabianicko-łódzki duet, który w świcie hip-hopu wyrobił sobie markę już na początku XXI wieku. Thomass i Oxy w ubiegłym roku wydali płytę „Reguły gry„, z której mogliśmy usłyszeć kilka kawałków. Nie zabrakło oczywiście najbardziej znanego utworu zespołu „A kiedy miasto zasypia”, którego teledysk mogliśmy oglądać na najpopularniejszych kanałach muzycznych w 2002 roku. Na koniec, już po licytacjach, na scenie pojawił się ESTE.

Podczas imprezy udało się zebrać 7103 złote. Po trzech ostatnich imprezach na konto Rap Lokal wpadło blisko 16 600 złotych. Od pierwszej edycji nasz portal jest patronem medialnym tego wydarzenia. Zbiórkę prowadziła Fundacja Słoneczko.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments