Strona główna Aktualności To są ich Reguły Gry. Familia HP z nową płytą

To są ich Reguły Gry. Familia HP z nową płytą

1

Po 4 latach od ostatniej premiery na sklepowe półki trafił dziś najnowszy krążek hip-hopowców z Familia HP. Nowe wydawnictwo to „Reguły Gry”

Fanom polskiego rapu tego łódzko-pabianickiego składu nie trzeba przedstawiać. Kiedy w 2002 roku ukazał się ich drugi album „Miejskie wibracje”, teledysk do utworu „A kiedy miasto zasypia” emitowany był m.in w najpopularniejszej wtedy telewizji muzycznej – VIVA. I choć klip w serwisie You Tube pojawił się dopiero w 2007 roku, dziś ma 215 tys. wyświetleń. Opisując drugi album należy wspomnieć, że historia zatacza koło, bo zarówno wtedy, jak i teraz, produkcją zajął się O.S.T.R.

Familia HP opublikowała już teledysk promujący utwór „Detox”. I tutaj pojawia się kolejna klamra. Można odnieść wrażenie, że to seguel kawałka „A kiedy miasto zasypia” napisany z 14-letnim bagażem doświadczeń i w zupełnie odmienionej rzeczywistości. W 2002 roku Thomass i Oxy opowiadają jak bawią się życiem, dziś pabianiczanin rapuje „Odrzucam wszystko, odłączam się od sieci, wracam do czasów, gdy kupowałem kasety i widziałem na podwórku chmarę dzieci. Teraz to podwórko wieczorami pustkami świeci”.

– Sentyment do tamtych czasów na pewno jest i nawiązaniem jest choćby udział OSTR’a jako jedynego producenta muzycznego płyty – Tłumaczy Thomass.

Dlaczego Familia HP na kolejny, szósty krążek kazał czekać fanom aż cztery lata?

– Zazwyczaj te przerwy pomiędzy poprzednimi wydawnictwami były 2 lub 3-letnie. Inspiracji nam nie brakowało. Może trochę czasu. Płyta „Reguły Gry” miała ukazać się nieco wcześniej. Splot wydarzeń, brak pośpiechu oraz problemy zdrowotne O.S.T.R.’a, sprawiły że cały proces powstawania płyty nieco się wydłużył. Na sytuację rynkową raczej nieszczególnie zwracamy uwagę. Muzyka to dla nas przede wszystkim pasja i robimy to nie bacząc na wyniki sprzedaży czy aktualną koniunkturę.

Co ważne, najnowsza płyta to klasyczny rap. Familia HP nie kombinuje i nie podążają za modą.

– Dla jednych to stary, dobry styl, na którego powrót czekali , a dla innych „przewidywalny”. My po prostu trzymamy się konwencji klasycznego rapu, bo w tym się najlepiej czujemy

– podsumowuje raper.

Płytę można zamawiać na www.familiahp.com, a także kupić w dobrych sklepach z hip-hopem, jak asfaltshop.pl , 12Cali VinylShop , preorder.pl.  Wydawnictwo jest dostępne również w sklepach streetwear’owych: BludShop (Łódź), Matshop.pl (Katowice), XenoN shop (Pabianice).

Reguły Gry

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

podoba mi się, nawet very… szcunek, zacne rytmy