Strona główna Sport Piłka nożna PTC na zwycięskiej ścieżce

PTC na zwycięskiej ścieżce

0

„Fioletowi” w ramach 10. kolejki ligowej mierzyli się na wyjeździe z Włókniarzem Konstantynów. Jest to trzecie zwycięstwo z rzędu naszej ekipy z Pabianic.

Włókniarz Konstantynów Łódzki – PTC Pabianice 1:3 (1:3)

Włókniarz ma z naszym miastem złe wspomnienia, gdyż w osatnią środę przegrał w Pabianicach z ekipą „Zielonych”. Dziś nasi zawodnicy ruszyli do ataku od samego początku. Prezentowali się znacznie lepiej i przyniosło to skutek już w 24. minucie spotkania. Piotr Szynka próbował lobować bramkarza, ale na jego nieszczęście piłka trafiła w poprzeczkę. Odbita od niej znalazła jednak głowę Łukasza Wojtczyka i ten wpakował ją do bramki. Na podwyższenie wystarczyło poczekać zaledwie 120 sekund. Tym razem „Pepe” nie pomylił się i sam zdobył swojego trzynastego gola w tym sezonie. Asystę przy tym strzale zaliczył Daniel Dudziński. W 39. minucie do głosu doszli gospodarze. Po zamieszaniu w naszym polu karnym do bramki trafił jeden z zawodników Włókniarza. Na szczęście nie wytrąciło to naszych graczy z równowagi. W samej końcówce pierwszej połowy ustalili wynik meczu na 3:1. Tym razem świetną akcją popisał się Daniel Dudziński. Minął on dwóch rywali i strzelił gola uderzając po długim rogu bramki.

Po przerwie pełną kontrolę nad meczem mieli pabianiczanie. Starali się utrzymać korzystny wynik i liczyli na kontry. Mimo kilku dogodnych sytuacji nie udało się nam podwyższyć. W ostatnich minutach meczu do desperackich ataków rzucili się gospodarze, ale obrona PTC wyszła z tego starcia obronną ręką. Jedynym minusem tych zawodów może być uraz Rafała Cukierskiego, który musiał opuścić boisko już po piętnastu minutach gry. Nie wiadomo jednak ja poważna jest to kontuzja. Warto jednak dodać, że swój debiut zaliczył dziś młody zawodnik „fioletowych” Jakub Szczyszek. Był on nawet bliski zdobycia gola, ale piłka zatrzymała się na jednym z obrońców.

Skład: Wilczyński, Stuchała ( 89. B. Znojek), Sikorski, Ziółkowski, Pintera, Hiler, Kling (79. R. Znojek), Bielak, Cukierski (15. Dudziński), Szynka (82. Szczyszek), Wojtczyk (70. Kopka).

Bramki dla PTC: 24. Łukasz Wojtczyk (1:0), 26. Piotr Szynka (2:0), 39, 45. Daniel Dudziński (3:1).

W następnej kolejce PTC zagra u siebie z Termami Uniejów. Spotkanie to rozegra się w najbliższą sobotę o godzinie 15:00.