Strona główna Dzieje się Sport Derby na remis

Derby na remis

0

Drużyny spotkały się w ramach 2. kolejki amatorskiej ligi piłki siatkowej. Mimo zaciętego pojedynku żadna ze stron nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę.

Solum Service Jutrzenka Bychlew – Energia Pabianice 2:2 (25:16, 23:25, 25:16, 22:25)

Od samego początku do ataku mocno ruszyły zawodniczki Jutrzenki. Szybko wypracowały sobie pięciopunktową przewagę i sukcesywnie ją powiększały. Przepaść między oboma ekipami była wyraźnie widoczna. Pabianiczanki nie postawiły wysokiej poprzeczki i zgromadziły w tej partii jedynie 16 punktów. Drugi set to jednak zmiana oblicza spotkania o 180 stopni. Energia ruszyła do przodu i to ona trzymała bezpieczny dystans nad rywalkami. Bychlew nie poddał się jednak i od stanu 10:16 potrafił w końcu doprowadzić do remisu po 18. Ostatecznie w końcówce zimne nerwy zachowała drużyna z Pabianic i doprowadziła do remisu w setach.

Trzecia partia to znów świetna postawa zawodniczek z ekipy Jutrzenki. Od stanu 7:4 nie dały się już zbliżyć swoim rywalkom i spokojnie prowadziła grę ponownie wygrywając do 16. Duch dziewczyn z Energii nie został jednak złamany i czwarty set zaczęły koncertowo. Wyszły na przewagę pięciu punktów, ale rywalki nie przespały początku meczu i zdołały wyrównać (8:8). Przy stanie 19:13 dla gospodarzy wydawało się, że Bychlew gładko wygra ten mecz w stosunku 3:1. Pabianiczanki rzuciły się jednak do odrabiania strat i dogoniły przeciwniczki przy stanie po dwadzieścia. Końcówka znów należała do nich i w dramatycznych okolicznościach doprowadziły do remisu, zdobywając tym samym cenne ligowe punkty.

W rozgrywkach tej klasy nie ma tie breaków.

Składy:

Solum Service Jutrzenka Bychlew: Magdalena Borowiec, Ewa Kloze, Emilia Wolniak, Karolina Rogalska, Karolina Rzempowska, Justyna Maćkowiak, Patrycja Król, Nikola Reda, Natalia Krawczuk.

Energia Pabianice: Małgorzata Kopacz, Sandra Kubiak, Natalia Malinowska, Agnieszka Miller, Aleksandra Rypalska, Patrycja Rypalska, Agata Szkudlarek, Julia Warmińska.

W następnej kolejce Energia podejmie u siebie ekipę ŁKS-u Głuchych Łódź, natomiast Bychlew uda się na wyjazdowe starcie z Wiśniową Górą. Rewanż derbowego spotkania czeka nas w 10. kolejce ligi, czyli w lutym przyszłego roku.