Strona główna Aktualności Komunikacja Przedłużą drogę dla rowerów

Przedłużą drogę dla rowerów

0

Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej drogi dla rowerów na ul. Nawrockiego, od przystanku Nawrockiego/Mokra do istniejącej ścieżki na ul. Waltera Jankego.
Nowy odcinek wyznaczono za wiatą przystanku Nawrockiego/Mokra, przez parking osiedlowy, z powrotem do pasa chodnika, następnie jako droga dla rowerów wzdłuż ulicy Nawrockiego z przejazdami przez ulice Mokrą i Drewnowską, za ulicą Drewnowską, potem za wiatą przystankową na przystanku Nawrockiego/Waltera Jankego, z nawiązaniem do istniejącej ścieżki w ulicy Waltera Jankego. Na odcinku od wiaty do ul. Drewnowskiej zaplanowana jest przebudowa istniejącego chodnika z płyt betonowych na chodnik z kostki. Łączna długość nowej trasy wyniesie 0,45 km.

Wykonawcy mogą zgłaszać oferty do 17 maja. Kompletna dokumentacja powinna powstać do 1 sierpnia. Przebudowa chodnika z budową drogi dla rowerów w ul. Nawrockiego jest w planie tegorocznych inwestycji. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 250 tys. zł.

informacja UM

REKLAMA
Poprzedni artykułHovannes najpopularniejszy w Pabianicach
Następny artykułKobieta spadła z roweru
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments