Wzdłuż Grota Roweckiego powoli postępują prace przy budowie ścieżki rowerowej. Dotychczas objęły fragment między ulicami Nawrockiego i Narcyza Gryzla. Kolejny etap przedsięwzięcia to jej wydłużenie do skrzyżowania z ulicą Bugaj. 

Ścieżka rowerowa będzie przylegała do chodnika, oprócz krótkiego odcinka za przystankiem autobusowym. Sposób, w jaki ją wytyczono spowodował, że zmniejszył się znajdujący się obok parking.

Na budowanym fragmencie zostały ułożone krawężniki, asfaltu jeszcze nie ma. Kiedy można się go spodziewać? Jak tłumaczy Joanna Kupś, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego, które zleciło tę inwestycję, postęp robót będzie uzależniony od warunków pogodowych.

Ścieżka, w zależności od miejsca, ma mieć od 1,5 metra do 2 metrów. Nowością będzie stacja naprawy rowerów. Zostanie też ustawiona wiata wyposażona w stojaki.

Prace zlecono firmie Włodan z Porszewic. Koszt budowy ścieżki to 176 tys. zł.

REKLAMA
Poprzedni artykułTurek, Polak, Ukrainiec i ich nielegalny biznes
Następny artykuł10-latka wzywała pomocy. Przyjechała policja i straż pożarna
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Znow ten wlodan, banda partaczy, ktos dobrze wzial w lape ze maja wszystkie przetargi w garsci

Co z tego że rowerzyści ominą przystanek jak przy takim przebiegu drogi rowerowej piesi nie będą omijać drogi i wchodzić pod koła idąc w kierunku bloków. Pas dla rowerów na jezdni byłby 100 razy bezpieczniejszy i tańszy. Przecież na niej jeszcze mnóstwo miejsca. Zobaczycie kolejny raz będzie sytuacja – najpierw wykonanie, a potem myślenie dlaczego jest źle.

Na miejscu pracę robi podwykonawca Włodana. Rzetelność władz powiatu może zabić. Kto tam kalkuluje te koszty, trzylatek ?

Nie chce narzekać, bo fajnie, ze bedzie. Tylko dlaczego kostka.
Wychodzi to drożej i jeździ sie gorzej. Zalac wszystko ladnym czarnym asfaltem i chlapnac znaczek rowerowy, bedzie taniej i wygodniej.
Tak czy inaczej, wielki plus, ze skrawek kolejnej drogi bedzie dodany do pabianickiej mapy rowerowej