Strona główna Aktualności Komunikacja Prawdziwa ścieżka rowerowa na Grota, nowa na Nawrockiego

Prawdziwa ścieżka rowerowa na Grota, nowa na Nawrockiego

4

Starostwo podjęło konkretne działania. Będą usprawnienia dla cyklistów.

Na rok 2017 przewidziane są następujące zadania remontowe do wykonania w Pabianicach:

Najistotniejszym działaniem jest wybudowanie asfaltowej ścieżki rowerowej po północnej i południowej stronie ul. Grota Roweckiego na odcinku ul. Nawrockiego i ul. Bugaj. Przeznaczone będzie na to 110 tys. zł.
Ciekawym rozwiązaniem będzie śluza rowerowa, która ma powstać na skrzyżowaniu ul. Bugaj i Grota Roweckiego. Ułatwi ona rowerzystom bezpieczny wjazd na drogę i zajęcie odpowiedniego pasa ruchu bez obawy o kolizję ze znajdującym się na nim pojazdem. Tak wygląda zastosowanie śluzy na skrzyżowaniu:

Przykład śluzy rowerowej

Termin na realizację planowany jest do końca września tego roku.

Drugą kwestią jest przebudowa chodnika wraz ze ścieżką rowerową na ul. Nawrockiego na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Grota Roweckiego.

Przewidziana jest również budowa dwóch odcinków chodnika, także ze ścieżką. Jeden w ul. 20 Stycznia o długości ok. 120 m – przebiegać będzie od leśniczówki w stronę granic miasta – koszt to 100 tys. zł. O ten chodnik od lat walczył Włodzimierz Stanek.

Drugi ma być w ul. Wspólnej na ok. 160 m – od ul. Torowej do ul. Łukowej na kwotę 45 tys. zł. Przetarg na budowę ma zakończyć się 29 maja, później wybór najkorzystniejszej oferty potrwa ok. miesiąca.

Ponadto przy ulicy Nawrockiego powstać ma zadaszony, doraźny punkt napraw rowerów. Jest to pomysł jednego z radnych Łukasza Stencla.

 

REKLAMA
Poprzedni artykuł3 osoby ranne, utrudnienia na skrzyżowaniu
Następny artykułSędzia popsuł świętowanie (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przecież na odcinku Grota Roweckiego, między Nawrockiego i Bugaj już jest ścieżka rowerowa. Marnotrawstwo pieniędzy!

@Anonymous – nie ma.

@Waste – racja, jest trakt pieszo-rowerowy, pełniący podobną funkcję. Myślę, że są miejsca, w których nowa ścieżka przydałaby się bardziej.

@Anonymous – tam nie ma żadnego traktu pieszo-rowerowego ani ścieżki dla rowerów, to jest tylko dwukolorowy chodnik – nie ma tam żadnego oznakowania, które uprawniałoby rowerzystów do wjechania na ten chodnik.