Strona główna Aktualności Z miasta Prezydent z absolutorium. Radnych z klubu PiS podczas głosowania nie było

Prezydent z absolutorium. Radnych z klubu PiS podczas głosowania nie było

9
Osiemnastoma głosami „za” prezydent Grzegorz Mackiewicz otrzymał na dzisiejszej sesji on-line absolutorium. Podczas głosowania tej uchwały i innych z nią związanych klub Prawa i Sprawiedliwości był nieobecny. 

Poparcia włodarzowi miasta udzielili zgodnie radni z Koalicyjnego Klubu Radnych (17 osób) oraz Antoni Hodak, radny niezależny.

Przed głosowaniem prezydent wysłuchał wielu słów podziękowań i uznania za pracę na rzecz Pabianic. Pochwały spłynęły m.in. za zrewitalizowany Lewityn, nowe autobusy hybrydowe, remonty dróg oraz budowę krańcówki autobusowej przy ul. Podmiejskiej.

– Z przykrością mogę stwierdzić, że koleżanki i koledzy z klubu PiS nie chcieli ocenić prezydenta ani wypowiedzieć się w debacie. To milcząca akceptacja, bo ciężko dyskutować z argumentami. Nasze miasto nigdy nie zmieniało się tak szybko, jak teraz. Ma perspektywy i plan rozwoju – mówił Krzysztof Rąkowski, przewodniczący rady miejskiej.

Uchwałę absolutoryjną poprzedziły dwa inne głosowania – w sprawie  udzielenia prezydentowi wotum zaufania oraz zatwierdzenia sprawozdania finansowego ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za ubiegły rok.

Wynik pierwszego to 18 głosów „za” przy braku wstrzymujących się i sprzeciwu (klubu PiS również nie było, w całości). W drugim głosowaniu oprócz radnych, którzy byli za przyjęciem uchwały wziął udział jeden radny PiS – Tadeusz Gęs. Wstrzymał się od głosu.

Grzegorz Mackiewicz podziękował pracownikom magistratu i podległych miastu jednostek oraz radnym, podkreślając, że zmiany, jakie dokonały się w mieście były możliwe dzięki współpracy i że to absolutorium jest dla wszystkich.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wszelkie podziękowania powinny płynąć do pabianiczan, bo to oni finansują miejskie inwestycje. Urzędnicy (w tym prezydent) mają płacone pensje z naszych podatków i to wystarczająca forma gratyfikacji.
Poza tym inwestycji mogłoby być więcej gdyby pieniądze w budżecie miasta „się gdzieś nie rozchodziły” (cyt. K. Rąkowski).
PS. Nieobecność radnych PiS to jawna kpina. Koalicyjny Klub Radnych słabo zarządza, a PiS jako opozycja jeszcze słabiej to kontroluje. Byle do kolejnych wyborów. Może pojawi się wreszcie ktoś mądry, godny zaufania spoza polityki.

Gdzie to miasto się zmieniło? W porównaniu do sąsiadów to wręcz się cofneliśmy.

A po co mają głosować jak i tak PO mafia ma większość. Świetnie się rozwijają Pabianice, syf i korki, no ale czego oczekiwać od kogoś kto ma zamiar zagłosować na geja, albo Czajkę

Napisz może kiedy w tym mieście działo się więcej niż „za czasów Mackiewicza”. Pierd… tutaj ze syf korki itd. A to że musi tak być, żeby było lepiej nie pomyśleliście.

Brawo radni PiS – pokazali co to znaczy reprezentacja wyborców. Postawa godna naśladowania i przede wszystkim do ocenienia przez wyborców! Widać ze PiS w powiecie jest pogubiony, a loty zaczyna zniżać i boje się o nasze brzozy na lewitynie, by skrzydłem nie zahaczyli…

And , a z głową to wszystko ok???

„Nasze miasto nigdy nie zmieniało się tak szybko, jak teraz”????????? Rąsia! Ty chłopie chyba żyjesz w innej rzeczywistości : )))))) No co tu dalej komentować. Nic nie poradzisz : )

Podwyżki za śmieci
Radni nie mieli jaj
żeby wziąć odpowiedzialność i zagłosować
Głosowanie nad absolutorium
Również brakło jak do odpowiedzialności .
Polityka to nie tylko awantury, knowania i opluwania
Ale też branie odpowiedzialności za podejmowane decyzje

HODAK wyluzuj z tymi mądrościami