Strona główna Sport Piłka nożna Młodzieżowcy z Włókniarza wystartują w Mistrzostwach Polski Beach Soccer

Młodzieżowcy z Włókniarza wystartują w Mistrzostwach Polski Beach Soccer

0

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej mężczyzn odbędą się 31.07-02.08.2020r. w Gdańsku. Po raz pierwszy w historii klubu wystartuje w nich drużyna z Włókniarza, która pretenduje do miana czarnego konia turnieju.

Młodzieżowcy z Włokniarza Pabianice przygotowują się nie tylko do sezonu ligowego, który rusza już na początku sierpnia, ale także do Mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej.

– Priorytetem jest „piłka trawiasta” i dobre przygotowanie do sezonu. Dlatego też, podczas przygotowań skupiamy się przede wszystkim na „grze trawiastej”, a tylko raz czy dwa razy w tygodniu idziemy pograć na piasek. Wszak „piłka piaskowa”, to tylko taki przerywnik – informuje trener Włókniarza Artur Dziuba. Niemniej dodaje, że podczas przygotowań do gry na piasku przygotowanie techniczne i fizyczne jest nieco inne, gdyż jak tłumaczy, sporo jest grania górą, a nawierzchnia, po której biegają zawodnicy jest kondycyjnie cięższa.

Różnice między piłką nożną, a piłką nożna na piasku:

Piłka nożna Piłka nożna plażowa
Pole do gry musi mieć kształt prostokąta. Długość waha się od 90 do 120 metrów, a szerokość od 45 do 90 m. Bramki mają 2,44 metra wysokości i 7,32 metra szerokości, Boisko jest pokryte piaskiem i ma 35-37 metrów długości oraz 26-28 metrów szerokości. Bramki mają 2,2 metra wysokości i 5,5 metra szerokości,
10 zawodników w polu + bramkarz, 4 zawodników w polu + bramkarz,
W trakcie spotkania drużyna może dokonywać wymian zawodników, których liczba zależy od regulaminu danych rozgrywek. Zawodnik wymieniony nie może znaleźć się ponownie na placu gry, Liczba zmian jest nieograniczona, zmiany są lotne,
Czas gry wynosi 90 minut (dwie połowy, każda po 45 minut). Przerwa między połowami wynosi 15 minut, Gra trwa 36 minut i składa się z 3 tercji, z których każda ma 12 minut. Przerwa między tercjami wynosi 3 minuty,
Mecz w rozgrywkach ligowych może zakończyć się remisem, turniejowy w fazie pucharowej dogrywką, która składa się z dwóch części. Każda trwa 15 minut. Jeśli dodatkowy czas gry nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, wtedy o zwycięstwie decyduje konkurs rzutów karnych, Każdy mecz musi mieć zwycięzcę – nie ma remisów. W razie remisu jest zarządzana 3- minutowa dogrywka. W razie remisu po dogrywce następuje seria rzutów karnych,
Czas nie jest zatrzymywany. Dlatego też, po upływie regulaminowego czasu gry sędzia może przedłużyć każdą połowę meczu stosownie do ilości przerw w trakcie meczu. Czas jest zatrzymywany w momencie, gdy zostaje strzelony gol, zawodnik odniesie kontuzję wymagającą interwencji służb medycznych, jest rzut wolny lub rzut karny. Natomiast nie jest zatrzymywany, w przypadku, gdy piłka wyjdzie na aut.

Na tę chwilę zgłoszonych jest 12 drużyn, w tym dwie z woj. łódzkiego.

– Z racji tego, że dla piłkarzy z Włókniarza, będą to pierwsze tego typu zawody, to ciężko przewidywać jak chłopaki poradzą sobie podczas turnieju – relacjonuje Dziuba. Na pewno do Gdańska pojadą po dobry wynik i będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Losowanie grup młodzieżowych odbędzie się 03-05 lipca podczas Pucharu Polski kobiet.