Strona główna Aktualności Komunikacja Prezydent wypowiedział się o kursach Z41

Prezydent wypowiedział się o kursach Z41

9
1 stycznia kursują jedynie autobusy MPK Łódź
Czytelnicy skarżą się na (łagodnie mówiąc) mało profesjonalną obsługę linii Z41, która wozi pasażerów do Łodzi i z powrotem. Na interpelacje jednego z radnych odpowiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Poniżej publikujemy pełną odpowiedź:

„Trudności z obsługą trasy Pabianice – Łódź komunikacją autobusową związane zarówno
z kwestią punktualności, czasu przejazdu, jak i kwestiami ekologicznymi, potwierdzają słuszność podjętej przeze mnie decyzji o konieczności zmodernizowania linii tramwajowej Pabianice – Łódź.
Dzięki modernizacji torowisk, sieci trakcyjnej i podstacji trakcyjnych, zapewniona zostanie
niezawodna, regularna i punktualna komunikacja między Pabianicami, Ksawerowem a Łodzią, wykonywana tramwajami.

W kwestii mylenia trasy, uprzejmie informuję, że kierowcy linii Z41 otrzymują mapki
z przebiegiem trasy. Rzeczywiście dochodziło do pojedynczych przypadków realizowania kursów niewłaściwą trasą. Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji podejmował stosowne interwencje zarówno w MPK-Łódź Sp. z o.o., jak i w Zarządzie Dróg i Transportu w Łodzi. Do obydwu tych jednostek były przekazywane także uwagi odnośnie stanu technicznego i wizualnego pojazdów.

Do czynności kontrolnych stanu technicznego pojazdów uprawnione są odpowiednie służby – m.in. Policja i Inspekcja Transportu Drogowego. Prezydent Miasta Pabianic nie ma w tym zakresie kompetencji. Jeszcze w grudniu 2021 r. skierowałem do Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego wniosek o podjęcie kontroli stanu technicznego autobusów obsługujących linię Z41. Pismem z 5 stycznia 2022 r. Naczelnik Wydziału Inspekcji WITD w Łodzi poinformował, że przekazana informacja zostanie wykorzystana podczas planowania kontroli.”

Z41 będzie nas wozić co najmniej do końca listopada, bo to najnowszy termin zakończenia inwestycji związanej z modernizacją torowiska.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szanowny Panie Przemku. Zapomniał Pan dodać o roku , roku 2023. Pozdrawiam

Z41 owszem tak. Czemu jednak nikt nie pisze o MZK. Kierowcy korzystają z własnego rozkładu jazdy Rozkład Intuicyjny. Przyjeżdżają i odjeżdżają albo kilka minut za wcześnie albo w uj za późno. Po co więc rozkład jazdy który obowiązuje Tylko jako druk na przystankach i nijak IE przekłada się na rzeczywistość. Komunikacja miejska winna być synonimem punktualności, bo jak tu gdziekolwiek zdążyć gdy rozkład to tylko druk niemający odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ponadto zwyczaj zmieniania się kierowców w trasie to kolejna chora zasada. Autobus staje na przystanku czeka Janek zmienia Zenka: Cześć! Co tam jak tam? A wiesz….Zenek musi się ubrać w… Czytaj więcej »

Autobusy jeżdżą opóźnione, przez to że jest rozkopane miasto i co za tym idzie tworzą się korki + są sytuacje, których kierowca nie przeskoczy, jak np. wypadek, przejazd kolejowy, itp. Co do zmian kierowców na trasie, tak jest wszędzie i trwa w miarę szybko, więc nie przesadzaj. A co do rozkładów nie wypisuj bzdur, bo e miarę się trzymają rozkładów, a tak jak wcześniej wspomniałem, jeśli na mieście tworzą się korki, to logiczne, że autobus łapie opóźnienie.

To trzymają się czy w miarę?:) Miasto jest rozkopane nie od dziś. Mieli sporo czasu żeby nauczyć się poruszać w obecnej sytuacji

Weź chłopie wyjmij kija z tyłu i zluzuj. Też regularnie poruszam się MZK do/z pracy, itd. ale jakoś ja tak nie piszcze, tak jak ty

HAHAHAHAHAHAHAH. Trzeci termin oddania tramwaju, trzeci termin oddania bieżni, co tam jeszcze, że o kiblu nie wspomnę? Może obecna DRUŻYNA ustawi automatycznie rubrykę data zakończenia inwestycji na KIEDYŚ w swoich postępowaniach przetargowych?

Kibel po10 latach jest skończony. Tak więc już nie marudź…..

Miasto nie umie zorganizować remontu Dali termin i ma być zrobione a nie .

Pan Prezydent w Nowy Rok zapewniał nas Pabianiczan, że to taki fajny pomysł jeździć linią Z41 zamiast MZK.
Pabianiczanie, otrząśnijcie się wreszcie i nie wybierzcie tego pana do Sejmu Najjaśniejszej RP w roku 2023.