Strona główna Aktualności Z miasta Policja zapowiada na czwartek akcję drogową

Policja zapowiada na czwartek akcję drogową

23

W czwartek 17 lutego policjanci w całym kraju przeprowadzą działania „Niechronieni”. – Mają one wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów – zapowiadają policjanci. 

Funkcjonariusze będą uważnie przyglądać się pieszym, rowerzystom. Pod lupą będą też kierując pojazdami i ich zachowanie względem pieszych, a w szczególności w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Jak wyjaśniają policjanci, prawidłowe zachowanie pieszych, to nie tylko korzystanie z elementów odblaskowych w czasie od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym. Trzeba również zwrócić uwagę na prawidłowe zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię. W tym przypadku pomimo posiadanego pierwszeństwa pieszy ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i zwiększyć swoją uwagę na tyle aby móc szybko zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo. Wchodząc na przejście dla pieszych warto zdjąć kaptur z głowy, koniecznie zakończyć rozmowę telefoniczną, czy wyjąć z uszu słuchawki. Rowerzyści powinni pamiętać, że zabronione i bardzo niebezpieczne jest przejeżdżanie przez jezdnie wzdłuż po przejściu dla pieszych.

Dodatkowo rowerzyści powinni zadbać o niezbędne wyposażenie roweru. Prawidłowe oświetlenie i odblaski sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni na drodze a tym samym bardziej bezpieczni.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo policja. Na pewno będzie wielu rowerzystów na drogach, jeśli ma baaardzo silnie wiać.

Taa i z żaglami

Tak tak. I podajcie gdzie i o której godzinie będziecie:)

Nam rowerzystom moga skoczyć

A gdzie na padał??

Zapraszamy pod Kaufland, pielgrzymki przez Grobelną do apteki to codzienność. Gwarantuje premię dla panów policjantów za ilość mandatów dla pieszych. Co tam przejeżdżam to zawsze ktoś mi wychodzi

Stefan omijaj Grobelną. Zamkową zacznij jeździć. 😂😉👍

Padał deszcz więc pieski zrobiły sobie akcje namordnik. Brawo, wspierajcie PiS dalej, na pewno obudzimy się w kraju mlekiem i miodem płynącym

Standardowa miejscówka przy stacji paliw na świetlickiego?
Ten odcinek jest taki niebezpieczny że powinni tam budkę postawić dla piesków.

Jak zaczniecie gamonie jeździć tam zgodnie z przepisami, to pieski przestaną tam suszyć. Proste, a jednak dla gamoni za trudne.

Piesku nie szczekaj

Dla gamoni za trudne.

Widzę że w domu ojciec się tak do ciebie zwracał. Popatrz. Jeżdżę 25 lat i nie mam ani jednego mandatu…. Gamoniu.

Wiem wiem. Gamonie jeżdżą szybko, ale bezpiecznie. A jak zawiną z chodnika,podczas dachowania, bogu ducha winną osobę, to wina drogi.

I taczka tyle czasu wytrzymuje?.

Więcej niż twoja stara… Taczka😅

Kazdy kto ma gdzieś bezpieczeństwo na drodze powinien stracić kogoś bliskiego pod kołami wariata za kierownicą to na pewno zmieni zdanie.

Miło tak życzyć komuś śmierci? Co z WAMI ludzie?!

Śmiało można życzyć śmierci tym, którzy mają życie moje i innych w dupie.

Sorry, ale ja nikomu tego nie życzę. To za mnie robią ci którym przepisów jazda autem jest obca a kontrole policjantów wprost obrzydliwe. No jak to aby „miszcza janusza” kierownicy temperować i karać.
Brawo policja.

Brawo policja. Jednak takie akcje powinno się chyba przeprowadzać na wiosnę lub latem, kiedy pogoda bardziej sprawi że pojawi się więcej rowerzystów i pieszych.

A czemu w czwartek a nie w piątek? Dzień targowy wokół ryneczków piesi jak śnięte ryby w wodzie… chodzą na nic nie zwracają uwagi. Do tego ul. Grobelna i skróty do przychodni przez osoby starsze… użyj klaksonu to jeszcze babcia poczęstuje wiązanka ech… rozumiem sens akcji niechronieni więc oczekuje podania wyników ilu np poległo pieszych a ilu kierujących..wiadomo kogo łatwiej trafić bo po zmianie przepisów kierujący musiałby chyba z 10km/h jechać by nie dać zarobić państwu

Krajowa akcja powinna być w całej Polsce w piątek, bo w Pabianicach wokół ryneczków jest więcej pieszych. Brawo. 👏