Strona główna Aktualności Z miasta Prezydent interweniuje ws. ul. Lipowej

Prezydent interweniuje ws. ul. Lipowej

8
Prezydent Grzegorz Mackiewicz przy okazji otwarcia pumptracka (WIDEO) poinformował dziennikarzy o planowanych zmianach na ul. Lipowej. 

– Ustaliliśmy, że do końca lipca na ul. Lipowej pojawi się tabliczka, że zakaz wjazdów nie dotyczy rowerów. Jest to moja świadoma decyzja. Mam tylko nadzieję, że wszycy korzystający z rowerów będę uważali na wszystkie instalacje jak tam są – powiedział Mackiewicz.

Jest to zapewne odpowiedź na kuriozalną opinię Komisji ds. Organizacji i Zarządzania Ruchem na drogach powiatowych i gminnych w powiecie pabianickim, która stwierdziła, że niejednorodna struktura ulicy negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo cyklistów. Rowerzyści chcieli zniesienia zakazu. Sprawę opisywaliśmy we wtorek 25 czerwca, a wcześniej o ruchu rowerów na Lipowej pisaliśmy w kwietniu (WIĘCEJ).

Prezydent wspólnie ze starostą zadecydowali również, że ścieżka rowerowa na Grota Roweckiego zostanie przedłużona do ul. Smugowej (chodzi o odcinek, gdzie Grota Roweckiego przechodzi w 20 Stycznia).

REKLAMA
Poprzedni artykułSzaleństwo na torze, czyli pierwszy pumptrack otwarty (WIDEO)
Następny artykułNa dworcu praca wre. Tak kopią przejście pod torami (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak widać, Pan Mackiewicz jest przyjazny Pabianiczanom i pomaga stworzyć wygodne miasto. Tak było od początku jego prezydentury i mam nadzieję, że zostanie tak na dłuuugie lata. Wszyscy przeciwnicy powinni zastanowić się zanim zaczną go obrażać.
Wszystkiego od razu nie da się zrobić, potrzeba trochę czasu.

Sztucznie wypromowany problem, aby prezydent mógł się wykazać. Jak wybawca pabianiczan. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.

Hm?

Na pewno tej ulicy nikomu nie ubędzie
Może ta decyzja,
nie jest pomyśli jakiś osób .

Ale uważam ja za sprawiedliwą
-po co iść na konflikt z mieszkańcami ?

A zweryfikowanie tej decyzji
i wzięcie jej na klatę poprzez publiczne ogłoszenie
W moich oczach- szacun P. Prezydencie 👍👍👍

P.s. nie myli się ten, kto Nic nie robi

Tak jest przyjazny ten pan Grześ, że w zamian za Lipowa zabronił wszystkiego na Lewitynie. Dziękujemy Ci nasz zbawco….

Regulamin powinien być. Jak obserwuje co się dzieje na „Lewym” to sie zastanawiam – czy to czeski film . NIKT NIC NIE WIDZI.

fan szanowny klakierze. ulica Lipowa była zamknięta dla ruchu rowerowego od długiego czasu i panu prezydentowi to nie przeszkadzało. Potem tematem zainteresowała się lokalna społeczność rowerowa i o sprawie zrobiło się głośno. Prywatna ulica w środku miasta i zakaz jazdy rowerem, brzmi to trochę słabo. Zatem trzeba było wizerunkowo coś zrobić i pojawił się On … na białym koniu i interweniował 🙂

Nooo ….. jestem w szoku. Panie Prezydencie dobra decyzja. Czyli jak się chce to można być normalnym człowiekiem i pomagać. „Komisyja ” pewnie jest niezadowolona……😉😉😉