Strona główna Aktualności Biznes Pracowników ze święcą szukać, czyli firmy rekrutują w Pabianicach

Pracowników ze święcą szukać, czyli firmy rekrutują w Pabianicach

27
Na Powiatowych Targach Pracy wystawiło się dziś ponad 30 firm i instytucji. Pracowników poszukują zarówno światowe koncerny jak i lokalni przedsiębiorcy. 

Amazon, DHL, Ikea (fabryka w Konstantynowie) – tutaj znajdziesz pracę od ręki. Amazon kandydatów do pracy szuka, gdzie się tylko da. Ulotki rozdają nawet szczudlarze na ulicy Zamkowej. Mówi się, że załoga w potężnej hali wybudowanej w Pawlikowicach ma liczyć około 1000 osób. Niepewność wśród potencjalnych kandydatów budzą doniesienia o strajku zorganizowanym przez związki zawodowe działające w polskim oddziale tego giganta. Firma kusi jednak darmowymi autobusami, obiadami za złotówkę czy kartą Multisport.
Rekrutację prowadzi też m.in. Poczta Polska (poszukiwany listonosz z rowerem bądź samochodem do Łasku) czy pabianicka straż miejska. W pabianickim szpitalu zatrudnienie znajdzie m.in. opiekun medyczny, sanitariusz, salowa i pielęgniarki.

– Niestety, firmy są zdesperowane, bo przy pewnych warunkach płacowych nie ma chętnych do pracy. Przykładem jest chociażby straż miejska, która już podczas pierwszej rozmowy nie ukrywa zarobków – mówił na jeden z wystawców.

Rąk do pracy brakuje również w policji, która prowadzi nabór ciągły. W całym kraju brakuje ponad 4000 funkcjonariuszy. Sytuacja może się nieco poprawić po ostatnich podwyżkach ustalonych przez rząd.

Targi organizowane są raz w roku przez Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach w hali sportowej przy ul. św Jana.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Na tych targach to jak co roku „pracodawcy” szukają jeleni co będą tyrać za najniższą krajową.

Te firmy jedynie realizują politykę premiera Morawieckiego-” mają zapierdalać za miskę ryżu”

Jeszcze dobrze jak będzie umowa o pracę, a nie zleceniówka.

Jak dalej wykładnią będzie 500-600 euro to mogą sobie szukać ale z tworek lub aleksandrowskiej, pracownikom nie potrzebne są karty multisport i darmowe obiady tylko godziwe wynagrodzenie

Jak można mówić o dobrych zarobkach dla pracownika, skoro w firmach często pracodawca ciuła na opłaty dla pracownika, i na firmę aby się utrzymać na rynku przepełnionym marketami…. Bo coraz częściej pracownik tylko pomaga w codziennych pracach, i jego stanowisko nie wyrobi kwoty, nie wygeneruje zysku dla firmy na utrzymanie go na stanowisku, zusy, srusy i opłaty pozostałe.

Wynajem mieszkania 1200 zl
Telefon 50 zl
Internet 50 zł
Paliwo do auta 300 zł
Medykamenty 50 zl
Woda, prąd, gaz 200 zl
Razem 1850 zl
Oczywiście jest więcej opłat.
Dziękuję.

Wynajem 1200 zł piszesz – a ja za kredyt – mieszkanie 48m2 160 tys., płacę ratę 500zł. Piszę w kierunku tych którzy piszą że kredyt zabija i tylko wynajem się opłaca

Masz rację, ale zarabiając 2400 zl bank nie chce dać kredytu młodemu. Witamy w Polsce

Pisząc tak napisz cała prawdę. W którym roku wziąłeś kredyt, przy jakim wkładzie własnym. Wtedy uwierzę że płacisz 500zl. Pozdrawiam

Czyli rata za kredyt wynosi 500 zl
A ile wynosi czynsz i koszty ekspoatacyjne mieszkania ?
Woda zimna?
woda ciepła?
Centralne ogrzewanie?
prąd?
śmieci?
koszty zarządzania wspólnota lub spółdzielnia ?
Fundusz remontowy ?

Owszem ja rate kredytu mam 516pln a z regoly dochodza dochodza oplaty czynszowe co stanowi drugie tyle albo i wiecej (jak w moim przypadku). Racja hipoteka nie zabija ale wychodzi na to samo z plusem, ze mieszkanie „nalezy” do ciebie. Wyliczajac: Hipoteka 516 Op. czynszowe 598 Prad 112 Internet 69 Telefon na kakrte 25 Paliwo/lpg 250 Jesc tez trzeba 500 powiedzmy 2070… Tak jak napisal Biedak, oplat jest duzo wiecej Auto tez trzeba kupic za cos a paliwo to nie jedyny koszt. Dojazdy do pracy poza granice np. pabianic komunikacja publiczna sa praktycznie nie mozliwe. Dojazdy z kims, no ok… Czytaj więcej »

Podsumowując
dobrobyt zacznie być wtedy odczuwalny
jak pracownik będzie się w stanie utrzymać samodzielnie ze swojej pensji .

Do tej pory musi mieć drugą pensję np. żony, męża
Lub siedzieć na utrzymaniu rodziców

kwota od której chcesz zarabiać to np. 3500 brutto. To ja dorzucam z 1800 na zus. Mój koszt twego wynagrodzenia to jakieś 4,2 tys. czyli abyś dostał te 3,5 tysia ja muszę uciułać jakieś 6 tysia…. wyrób mi to na stanowisku pracy i jeszcze dla mnie zarób jakiś grosz.

Do Pracodawca.
Zgadzam się z Tobą. Jeśli postawie się w Twojej sytuacji, uważam tak samo. Jednak jestem młodym człowiekiem i właśnie swoim tekstem wykluczyłeś młodych pracowników. Taki młody jak ja musi iść pracować do większych firm. Ty potrzebujesz od razu specjalistów z wielkim doświadczeniem i umiejętnościami.

To są realia które stworzyli nam rządzący, Na zachodzie kwota wolna od podatku to 60-80 tyś zl A u nas 3 do 8 tyś . Więc pracodawca który jest drobnym przedsiębiorcą musi od razu cisnac żeby zarobić na koszty . Nie ma rezerwy na przyuczanie do zawodu. Jeszcze nie dawno było głośno ze nie ma fachowców Mechaników Hydraulikow murarzy elektryków . Miał być rozwój szkół zawodowych , Ale po co ? Jak szkoły biorą pieniądze i nie uczą wykwalifikowanego pracownika Pracodawca nie zarabia aż tyle żeby płacić 4-5 tyś kosztów na przyuczanie do zawodu A chłopak po szkole bez doświadczenia… Czytaj więcej »

Internet nie jest potrzebny do życia 50 zl odchodzi samochod mozesz sprzedac i jeździć komunikacją miejska wyjdzie zdecydowanie taniej wychodzi razem 1500 🙂 no moze 1600 jak kupisz migawke na Łódź i Pabianice

Obiad za złotówkę?To wole”iść za kraty”tam za wieksza sume można sie nazrec:D

W amazon może i jest obiad za złotówkę ale nie będziesz miał go czasu zjeść

A szukali wśród mniejszości pabianickich ?np.Romów
Pakowanie paczek to prosta praca
dla każdego z każdym wykształceniem.
Widział ktoś pracującego Roma w zakładzie pracy przez 8 godzin ?

Albo płacicie uczciwie albo wypad. Takie czasy.

Takie targi to dobre miejsce dla ZNP. Po pierwsze żeby zaznajomić się z sytuacją na rynku pracy w przypadku chęci przebranżowienia. Kariera nie kończy się w szkole oraz nie zaczyna się popularnej biedronce . Nie podoba się – takie oferty proponuję rynek . Po drugie Żeby zwyczajnie i logicznie spojrzeć na program edukacyjny który tworzą, realizuja i do którego mogą zgłaszać poprawki . Po co te wszystkie przyslowki i orzeczenia … Tangensy i cotangensy … Roztwory i zasady … Mech od północy … Jezus uzdrawia chorych … Jak później młody człowiek trafia na produkcję do pakowania kartonów Gdzie mu się… Czytaj więcej »

10-15 lat temu
pewna firma pabianicka
z tradycjami oswietleniowymi
Przeniosła produkcję z Holandii do Polski .
Tam pracownicy strajkowali ,
żeby Polacy nie rozmontowywali
i nie zabierali lini produkcyjnych .

10-15 lat temu zwyczajny pracownik
i taki rozpoczynający pracę
zarabiał 1200-1850 euro na rękę .

Dzisiaj dozylismy czasow
dobrobytu społecznego
Gdzie reklamy zachęcają
„można zarobić
200 złotych brutto do kieszeni dziennie .”
!?!?!?!!??!!????????????!!?!??!!
jak to możliwe ?
Chyba tylko p.Morawiecki o tym wie .

Przedstawiciel Amazona nawet nie umiał opisać stanowiska które mnie interesowało tylko odsyłał na infolinie.W branży farmaceutycznej,skoro niby tak bardzo szukają pracowników produkcyjnych to czemu nie oddzwaniają na złożone jakiś czas temu cv .Wszystko to jeden wielki pic…

Brakowało mi stoiska, które informowało by o karierze na stanowisko,
prezydent, wójt, starosta, wojewoda, poseł, senator, radny,
członek rad nadzorczych, komisji sejmowych,
zasadniczo o możliwościach kariery w polityce.
Myślę, że gdyby więcej osób dowiedziało się o
kompetencjach, odpowiedzialności lub ich braku .
Więcej osób mogło by rozważyć i rozpocząć ścieżkę kariery,
która zapewnia godne życie,
a nie tylko perspektywę najniższej krajowej,
i życia od wypłaty do wypłaty.

Dokładnie! Powinien stać sztab sędziów i jeden goły manekin ze spuszczonymi spodniami, którego praktykanci całowali by po tyłku. W zależności od otrzymanej liczny punktów kandydat otrzymywał by pracę na danym stanowisku od kierownika na stanowisku dowodzenia biurwami, aż po burmistrza.

A rząd podnosi pensję minimalną. Brawo, brawo. Jeśli jakiś obibok z podstawówką, który np. pracuje jako pomocnik na budowie i miesza zaprawę ma dostać na dzień dobry 4000 zł, to ile powinna zarabiać pielęgniarka, nauczyciel czy osoba z wyższym wykształceniem i odpowiedzialnym stanowiskiem pracy? I to wszystko ok. 5000 zl ma zapłacić przedsiębiorca. To ja się pytam , czy ktos sie zastanowil ile np trzeba sprzedać hamburgerów lub lodów żeby mieć 5000 zł przychodu, poźniej trzeba zarobić na ZUS właściciela, czynsz, energię i podatek. Te lody i hamburgery powinny być po 20 zł. I tyle z tej pensji minimalnej. Pensję… Czytaj więcej »

Proces zastępowania ludzkiej pracy
przez robotyke i automatyzację
jest możliwy
kiedy jest opłacalny ekonomicznie .
Tzn kiedy ludzka praca kosztuje np.
2 tyś brutto
Automatyczne wózki widłowe,
roboty, sztuczne inteligencja,
jest zbyt drogą, żeby inwestować
50,100 czy 300 tyś zl
Ale jeśli koszty pracy to 5-6 tyś miesięcznie
To automat za 100 tyś zwróci się po roku
Tym bardziej
ze koszt zakupu można wrzucić w księgowanie.
I do tego zmierza cały plan najniższej krajowej obciążonej minimum 45% daniną dla państwa.