Strona główna Styl życia Praca za granicą – przekaż pieniądze rodzinie w Polsce

Praca za granicą – przekaż pieniądze rodzinie w Polsce

0

Wszyscy doskonale znamy ten schemat: praca w kraju nie daje wystarczającej satysfakcji lub odpowiednio wysokich zarobków i zapada decyzja o wyjeździe za granicę. Czasem bywa tak, że decyzję tę podejmuje główny żywiciel rodziny, który – oprócz tego, że zarabia – musi w jakiś sposób przekazać swoim bliskim środki do życia.

 

Rodzina w potrzebie

Istnieje kilka sposobów na przekazanie pieniędzy osobie mieszkającej zagranicą. Zdarza się, że przekazuje się je fizycznie, w gotówce, przez zaufaną osobę, która akurat wraca do Polski. To jednak zdarza się bardzo rzadko, bo nieczęsto nadarza się ku temu okazja. Zresztą, po co stosować takie pradawne metody, skoro można zlecić wykonanie przekazu pieniężnego?

Sposoby na przekaz pieniężny

Można tego dokonać w kantorze, ale cena takiej transakcji jest dość wysoka. Podobnie większość banków nalicza sobie dodatkową opłatę za wykonanie przelewu międzynarodowego. Najlepiej jest więc zlecić transfer środków finansowych zajmującej się tym profesjonalnej firmie, która specjalizuje się w wykonywaniu przelewów międzynarodowych. Choć wykonanie takiego transferu brzmi jak skomplikowana transakcja, wcale taka nie jestsprawdź sam!

Przelew międzynarodowy – na co zwrócić uwagę

Kiedy trzeba przekazać z zagranicy pieniądze rodzinie w Polsce, to trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników determinujących całą transakcję. Pomijając fakt, że wiele osób wykonuje takie przelewy regularnie, na bieżąco dając swoim bliskim środki do życia, zdarzają się też sytuacje losowe, które wymagają przelania dodatkowych środków i to w tempie ekspresowym. Wypadki, nagłe wyjazdy, niespodziewane zakupy, awarie sprzętu elektronicznego, AGD czy samochodu – wszystko to sprawia, że nagle trzeba wydać sporo pieniędzy, których często brakuje. W takich sytuacjach najbardziej liczy się czas. Czas wykonania zlecenia transferu, a także samego transferu. Warto jest więc szukać firm, które gwarantują sfinalizowanie transakcji w przeciągu doby – lub nawet krócej! Jeśli jednak chce się wysłać pieniądze w mgnieniu oka (dosłownie!), to trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Bez obaw! Nie są one jednak wysokie, a na efekt nie trzeba czekać długo.

Czas wykonania transakcji, choćby był najkrótszy, nie ma najmniejszego znaczenia, jeśli nie można liczyć na bezpieczeństwo wykonania transferu. Firmie, która zajmuje się Twoim przelewem, nie jest potrzebny dostęp do Twojego konta bankowego czy do historii Twojego rachunku – jeśli więc jej przedstawiciel się o to upomni, w Twojej głowie powinna zapalić się ostrzegawcza żarówka. Firma zajmująca się zleconym przez Ciebie przelewem międzynarodowym powinna też dołożyć wszelkich starań, aby Twoje dane teleadresowe i inne pozostały poufną informacją. Aby tak było, musi korzystać z najnowszych protokołów bezpieczeństwa – bo przecież wszystko to odbywa się w Internecie, w którym stosunkowo łatwo jest wykradać pewne dane. Tylko firmie spełniającej wszystkie powyższe warunki można zlecić wykonanie przelewu i spać przy tym spokojnie.