Strona główna Dzieje się Powalczymy o 50 tysięcy dla szpitala

Powalczymy o 50 tysięcy dla szpitala

0

Przed mieszkańcami Pabianic duże wyzwanie, na którym jeśli zakończy się sukcesem, może zyskać Pabianickie Centrum Medyczne. Miasto zgłosiło chęć udziału w odbywającym się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy konkursie „Ściskawa”. Aby go wybrać, potrzebni są ludzie. 

Na czym będzie polegał? Chodzi o to, by na określonej powierzchni zmieścić jak najwięcej osób. Ma ona mieć dwadzieścia metrów kwadratowych i kształt serca. Regulamin pozwala na stanie i kucanie, można też wziąć kogoś „na barana” lub być w ten sposób trzymanym.

Takie serce pojawi się w najbliższą niedzielę (13 stycznia) na Starym Rynku.

– Dotychczasowy rekord, z 813 osobami, należy do Wrocławia. Spróbujmy go pobić! Nagroda dla sztabu WOŚP, który wygra tegoroczną edycję, nawet jeśli liczba będzie mniejsza, to 50 tys. zł dla wskazanej przez sztab placówki. My powalczymy o pieniądze dla PCM – wyjaśnia Dariusz Kamieniak, szef pabianickiego sztabu WOŚP.

„Ściskawa” rozpocznie się o godz. 12. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w niej wszystkich chętnych, ale przede wszystkim rodziny z dziećmi.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o