Strona główna Aktualności Z miasta Potrzebny plan na rewitalizację miasta

Potrzebny plan na rewitalizację miasta

3

Ogłoszony został przetarg na opracowanie „Programu rewitalizacji Pabianic”.

Chodzi o przygotowanie dokumentacji, która obejmie kompleksowe przekształcenie obszarów miasta zdegradowanych w sferze ekonomicznej, społecznej i dostępności usług.

– Wybrana firma wykona również analizę w strefie społecznej, gospodarczej,  przestrzenno–funkcjonalnej, technicznej i środowiskowej oraz pełną diagnozę dla ostatecznego wyznaczenia obszarów kryzysowych, zdegradowanych i do rewitalizacji. Ponadto będzie odpowiedzialna za konsultacje społeczne z mieszkańcami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi  na różnych etapach opracowania – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Oferty wykonawców będą otwarte po 9 marca. Wstępna wersja opracowania zostanie przygotowana pod koniec lipca. Do końca roku program rewitalizacji zostałby przedstawiony do uchwalenia radzie miejskiej. Na opracowanie dokumentacji Pabianice dostały dotację w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. We wniosku konkursowym jako części miasta wymagające w pierwszej kolejności działań rewitalizacyjnych wstępnie został wskazany obszar Starego i Nowego Miasta połączony traktem ul. Zamkowej ze Starym Rynkiem, tereny bulwarów nad Dobrzynką i Lewitynu oraz opuszczone tereny poprzemysłowe.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na rogu ulic szewskiej a kościelnej jest skwerek w złym stanie nie moznaby bylo zbudować tam placu zabaw dla dzieci mieszkających na starym mieście? Żeby dostać sie na plac na warszawskiej trzeba zadac sobie dużo trudu żeby w ogóle przejść na druga stronę ulicy-osoba dorosla ma problem z przejsciem na druga stronę, auta nie chca przepuszczać pieszych a dziecko strach samo puścić bo jeżdżą różni wariaci po ulicach.

kolejny przetarg na plan ha ha ha

ciekawe kiedy jakis zrealizują