Strona główna Aktualności Polityka Poseł Trela: emeryt nie może być terroryzowany przez PiS i Glapińskiego

Poseł Trela: emeryt nie może być terroryzowany przez PiS i Glapińskiego

39
Od lewej: M. Pietrzak, R. Kraska, T. Trela i M. Gryglewski
Działacze Lewicy zorganizowali dziś krótką konferencję dotyczącą swoich propozycji programowych – „Bezpieczna Rodzina – Bezpieczny Senior.”

Na konferencji obecni byli: poseł Tomasz Trela. Marek Gryglewski, Michał Pietrzak (zarząd wojewódzki Lewicy) oraz Robert Kraska, przewodniczący Lewicy w powiecie pabianickim.

Lewica poparła 14. emeryturę w Sejmie, ale działacze twierdzą, że w obecnej sytuacji gospodarczej to za mało.

– Nie może polski emeryt być dziś terroryzowany przez politykę rządu PiS i prezesa Adama Glapińskiego – tłumaczył poseł Trela. – Chcemy rozwiązań systemowych takich jak druga rewaloryzacja rent i emerytur. Chcemy, żeby od 1 września do każdej emerytury i renty dołożone zostało 12 procent. Emeryci na to zasługują.
Lewica złożyła już projekt ustawy w tej sprawie i wskazuje źródła finansowania.

– Na inflacji zarabia rząd PiS. Tylko za 4 miesiące tego roku wpływy do budżetu z tytułu podatku zwiększyły się o 21 miliardów złotych w stosunku do zeszłego roku. Jest 9 miliardów nadwyżki budżetowej – wyjaśnił poseł.

Dodatkowo Trela przypomniał o promowanym od wyborów pomyśle „lekach na receptę za 5 złotych”, poinformował również o nowym projekcie ustawy o „rencie wdowiej”.

– Proponujemy rozwiązanie bardzo proste, które na przykład funkcjonuje w Niemczech. Wdowa zostaje przy swojej emeryturze i dodatkowo otrzyma 25 procent emerytury współmałżonka – dodał poseł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A ja bym chciał na emeryturze dostać tyle (WSZYSTKIE!) co wpłaciłem na zus przez całe życie plus sowite odsetki! i aby w razie zejścia ta kasa poszła do mojej rodziny. inaczej jest to kradzież w biały dzień. i żadne takie głupawe i kolejne pomysły na emerytury mnie nie obchodzą. Ewentualnie oddajcie mi dziś to wszystko co wpłaciłem (podobno jest to dobrowolne ubezpieczenie :p) i ja sobie tym do 70dziesiątki tak obrócę że będę sr…ł piniendzmi na starość! PS. kiedy iestem chory to chodzę do pracy albo do prywatnego lekarza płacąc drugi raz…. bo nie stać mnie na wyczekiwanie za moje… Czytaj więcej »

Widzę, że wieloletnia nieobecność matematyki na maturze zbiera teraz swoje okrutne żniwo. Gdybyś dokładnie policzył ile odkładasz na emeryturę to byś takich głupot nie pisał. Mylisz wszystkie składki ze składką emerytalną. Ubezpieczenie rentowe, chorobowe (dobrowolna dla przedsiębiorców) i składka zdrowotna, to nie są zalążki twojej przyszłej emerytury. Np. osoba zarabiająca minimalne wynagrodzenie czyli 3010 zł brutto płaci 646,44 zł różnych składek do ZUS. Pracodawca za tego samego pracownika dodatkowo odprowadza 616,46 zł. Razem daje to kwotę 1262,90 zł, ale tylko 587,56 zł to składka emerytalna (płacona równo po 293,78 zł przez pracownika i pracodawcę). Żeby było łatwiej liczyć przyjmijmy, że… Czytaj więcej »

Tak z praktyki, to, prowadzę jednoosobową firmę i w tym miesiącu zapłaciłem 2600zł na zus!!! więc nie pitol mi o jakiś 6 stówach w zaokrągleniu, W ogóle to średnio po 1,5tys wywalam co miesiąc. To żadna matematyka a kradzież. Wiesz ile bym w miesiąc zarobił z obracania tymi 2600? nie wiesz bo ty liczysz jakieś składki wyimaginowane nikomu do szczęścia nie potrzebne. Pieniądz ze składek i jakiś śmiesznych waloryzacjach się nie podwoi i nie potroi. Pieniądz trzeba poobracać aby przyniósł dochód. więcej w kieszeni to więcej do zarobienia i odłożenia. Skrycie ci powiem że „w kieszeni” mam, po 20 latach… Czytaj więcej »

Zarobienie w miesiąc, poprzez obracanie 2600 zł. 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁 Zrobiłeś mi dzień 😁😁😁

Spokojnie można tę kwotę podwoić, potroić, zależy w co zainwestujesz. Ale ty licz na zus boś masz durny łeb.

Zrobiłeś mi kolejny dzień 😁😁😁😁 Uzyskanie 300 procent zwrotu w miesiąc, poprzez zainwestowanie 2600 zł.

Pitolisz jak potłuczony i nie rozumiesz gdzie i ile płacisz. Prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą płacą stały jednakowy ZUS co miesiąc w wysokości 1211,28 zł (z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym) lub 1124,23 zł bez ubezpieczenia chorobowego. Jest to wysokość stała niezależna od obrotów i dochodu. Także 2600 to sobie mogłeś w agencji towarzyskiej wydać, a nie do ZUS-u wpłacić. A stwierdzeń typu „moja matematyka” komentował nie będę, bo komentować nie ma co.

Pełna zgoda Panie Redaktorze, ale składka zdrowotna to nie ZUS i nie jest ona zalążkiem przyszłej emerytury, a o tym jest ten wątek, ale ten „Janusz biznesu” widać tego nie kuma.

Składka zdrowotna wchodzi w ZUS więc wysokość opłacanego ZUS jest zmienna w zależności od dochodu. Panowie tu pisali o opłacie na ZUS, a drudzy się uparli na emeryturę… wyzywając innych od januszów, sami będąc nie w temacie 🙂

Po prostu żadnej firmy nie prowadzi, bo gdyby to robił, to wiedziałby o czym piszesz. To są podstawy. Taki z niego właśnie biznesmen.

już ci Pan Przemek odpowiedział skąd się bierze wysokość składki. Kwota jaką zapłaciłem powinna ci powiedzieć że dużo zarobiłem, co przedkłada się na to iż umiem prowadzić firmę i próbuję zadbać o moje należne mi zarobione ciężko pieniądze. Bo to ja je zarobiłem ciężką i rzetelną pracą i nie zamierzam części oddawać na jakieś wyimaginowane składki. Podobnie jak już część podatków, które muszę oddawać takim komentującym przegrywom jak hook czy łał w postaci zapomóg dla biednych. Zrozumcie że totalnie nie interesuje mnie wiedze w oparciu o którą sobie wyliczacie te swoje śmieszne cyferki. Ona nie da mi zarobku i wiedzy… Czytaj więcej »

Obrócić 300 procent? 😁 Kończ i wstydu sobie oszczędź. Inwestorze 😁😁😁.

Za mało? Zacznijcie dbać o dobro Polaków a nie o ich głosy!! Gospodarka oparta na rozdawnictwie i konsumpcji a produkcji coraz mniej. Ludzie nie chcą pracować bo mają pieniądze za nic. A ciężko pracujący zarabiają często mniej niż dostają nieroby.
500+? Ok. Ale masz pracować. Zapomogi? Dodatki? Ok ale masz znaleźć pracę. Od 2015 roku idziemy w przeciwnym kierunku gospodarczym niż Europa. Poziom inwestycji i produkcji spada. Robi się druga Rosja. Kasta oligarchów i masa biedoty. Chcecie takiego kraju? Za kilka lat nie będzie z czego wypłacić 500 i spełnia się słowa Pinokio. Praca za miskę ryżu.

Jeszcze więcej rozdawnictwa! Staruchom gwiazdkę z nieba a młodym pięć nowych podatków!

Znieśli pisiory podatek dla młodych i im we łbach się przekręciło. Zarabiają więcej niż koledzy po 30

Wiktor. Za 5 minut zostaniesz takim właśnie staruchem. Czas szybciutko mija a w tedy będziesz żebrał o każde dodatkowe 100 złotych bo wtedy stać cie bedzie na nową szczękę. Bo bedziesz staruchem .

Wystarczy dać 12 godnych emerytur a nie przekupywać elektorat dodatkowymi dwoma. No ale tak to ładniej wygląda bo my dajemy a inni nie dawali.

Ta…, dawniej, za rządów PO, dawali 34 zł na cały rok. A teraz nie mogą znieść, że można inaczej. Że wyrównywane są wreszcie poziomy życia, żeby nie było ogromnego, jak za PO, rozwarstwienia społecznego.

Ale za PO nie było inflacji 15% 😁

I całe szczęście że nie było inflacji bo byś zdychał z głodu.

Za chwilę ty będziesz zdychał

Gdybyś na niektórych lekcjach w szkole nie był chory albo na wagarach to byś wiedział, że nie wysokość dochodu się liczy, tylko siła nabywcza pieniądza. Jak za PO emeryt dostał 3 zł podwyżki to mógł za to kupić wnuczkowi jedną butelkę coli więcej. Była wtedy deflacja i nawet ówczesna opozycja (PiS) była zdziwiona, że tzw. „koszyczek Kaczyńskiego” kosztował mniej na koniec rządów PO, niż na ich początku. Dziś ten sam emeryt dostanie 100 zł podwyżki i mu nie wystarczy na pokrycie wzrostu cen żywności, prądu, gazu, wywozu śmieci, lekarstw itp. A żeby kupić wnuczkowi jedną butelkę coli więcej, to już… Czytaj więcej »

Onuce przyjechały do swego miasta i re same hasła od setek lat. Dobry emeryt to martwy emeryt. Nawet tuskler tak manifestował.

Biedne lewaki : )))))))))))))))))))))))

Najważniejsze, że prawaki są bogate.

Oj lewaczki mieliście swój czas od 1950 do 1989, pchaliscie nas do Moskwy a teraz eksperci od demokracji i europejscy specjaliści. ŻENADA.

Prawaczki też już bez szans. Załatwił was elektorat złożony z kiboli i bandytów oraz księża -pedofile. Musilibyście się wyrzec jednych i drugich, bo inaczej młodzież was nie kupi.

Ci sami lewacy (np. Kuroń, Geremek, Michnik i wielu innych) z Moskwy nas wyrwali, bo prawacy woleli spać do południa. Lewacy wprowadzili nas też do UE i NATO, choć prawactwo do dziś nie jest zadowolone. Prawactwo woli pisać listy „do przyjaciół Rosjan” i zapraszać do Warszawy Orbanów, Salvinich i Le Penów, żeby pani Le Pen z Warszawy na cały świat mogła wykrzyczeć, że Ukraina leży w rosyjskiej strefie wpływów.

No widzisz prawa to listy pisze od 8 lat lewactwo pisało 40 lat. Skutki tego do dzisiaj takie jak widać. Od samego pisania listów i zapraszania Polska nie stanie się pasywna jak była pod okupacją komunistyczna czyli ulubioną formą lewactwa. 40 lat propagandy postsowieckiej. Paradoksem jest wypominanie kontaktów prawactwa z Moskwą przez lewactwo, które było z tą stolicą uzależnione. To w Moskwie zapadały wszystkie decyzję nt Polski. Byliśmy wtedy jak dzisiaj Czeczenia. Sami lewacy mówili żeby się nie obrażać na Rosję że to dyplomatycznie niepoprawne że po co ropa i gaz od innych skoro tu blisko i tanio… lewactwo wychowane… Czytaj więcej »

Reasumując, lewacy uzależnieni od Związku Radzieckiego wprowadzili nas do NATO? 😁😁😁

niech sie POprostu zamknie

Gryglewski awansował w partii. Parasol już mu dają trzymać 🙂 🙂 🙂

Socjaliści zawsze mają hasła, „trzeba dac”,”trzeba wyasygnoeac „,”trzeba zapewnić „,itd….powiedzcie mi skąd na to kasę wezmiecie? Nadwyżka w budżecie? Mało zajadow nie dostałem…dziwi mnie tylko obecność kraski w lewicy, ktoś kto swój biznes prowadził wstępuje do lewicy?ludzie co wy w tych głowach macie?

To prawda. Dlatego Pis poprzez swoje rozdawnictwo pogrąża Polskę w kryzysie.

Dokładnie tak. Za mało na świadczenia socjalne, czyli takie dla najbardziej potrzebujących. Za to dużo i każdemu po równo bez względu na zamożność w celu utrzymania elektoratu. Cały PiS.

Jaki cudny zespół fachowców od wydawania cudzej kasy.

Większość tych najniższych emerytur pobiera tzw szara strefa która przez całe życie ukrywała swoje dochody lawirujac w przepisach emerytalnych lub spelniajac swoje życie na jakiś lipnych rentach.Przykład- nasi tzw celebryci – aktorzy piosenkarze i inne tego pokroju osoby. I o te właśnie osoby rząd najbardziej się martwi zrownujac ich do równie niskich emerytur ale ludzi tzw starego portfela którzy tyrali uczciwie na emeryturę. To nie wysokosc emerytury powinna być brana pod uwagę ale prawdziwy staż pracy ludzi z małymi rentami aby cwaniactwo życiowe nie było pomyslem na życie. Nie jestem za PIS em ale dopiero ta partia mimo błędów i… Czytaj więcej »