Strona główna Aktualności Z miasta Po tych ruderach nie będzie wkrótce śladu

Po tych ruderach nie będzie wkrótce śladu

0

Dwa budynki drewniane i trzy murowane wytypował na ten rok do rozbiórki zarządzający komunalnym mieniem Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Pabianicach. Powinny zniknąć z powierzchni ziemi do połowy grudnia.

Takie prace zawsze są zlecane na przełomie jesieni i zimy, ze względu na korzystne w tym okresie ceny.

– Firmy budowlane nie żądają wtedy równie wysokich stawek jak w sezonie – wyjaśnia Małgorzata Bajer, kierownik działu technicznego w ZGM. – Nie zmienia to faktu, że w ciągu kilku ostatnich lat koszty rozbiórek wyraźnie wzrosły.

Szpecących miasto budynków nie brakuje, ale każda to wydatek przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego ZGM poprzestanie na pięciu.

Rozebrane zostaną dwa drewniaki (dwukondygnacyjne, z poddaszem użytkowym), znajdujące się w strefie ochrony konserwatorskiej – przy ul. Wierzbowej 6 i Łąkowej 42 (ten drugi w porozumieniu z osobą prywatną, do której należy część budynku).

– Pochodzą z początku ubiegłego stulecia i ich stan techniczny jest po prostu zły. Lokatorów wyprowadziliśmy z obydwu – dodaje Małgorzata Bajer.

Na liście ruder do wyburzenia jest też frontowy budynek przy Starym Rynku 5 (grozi katastrofą budowlaną, m.in. ze względu na pękniętą ścianę), gospodarczy przy ul. Nawrockiego 9A oraz niewielka oficyna przy ul. Mickiewicza 4. Dwa ostatnie ZGM chciał rozebrać już w ubiegłym roku, ale z powodu kosztów odłożył to w czasie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments