Strona główna Aktualności Policyjny Ares na testach. Jak mu poszły?

Policyjny Ares na testach. Jak mu poszły?

0
fot. policja

Tego sprawdzianu nie dało się uniknąć. Dla Aresa z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach zakończył się pozytywnym wynikiem. Patrolowo – policyjny pies właśnie przeszedł atestację, a jego przewodnik może być dumny ze swojego podopiecznego. 

Ares był jednym z trzydziestu w całym województwie, których umiejętności zweryfikowano podczas testów, jakie miały miejsce w tym tygodniu na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ulicy Pienistej.

– Zwierzęta, przeznaczone do działań prewencyjnych, są sprawdzane m.in. pod kątem pracy węchowej, podejmowania tropu śladu człowieka, obrony swojego przewodnika oraz umiejętnego ataku na pozoranta – wyjaśnia nadkomisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy KPP w Pabianicach.

Przed rozpoczęciem służby każdy czworonóg przechodzi specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Później uczą ich jeszcze przewodnicy. Psy muszą im być bezwarunkowo posłuszne.

To, co zwierzę potrafi, jest oczywiście weryfikowane nie tylko podczas testów, ale również w codziennej pracy. Ares wykazał się we wrześniu – wpadł na trop pijanego kierowcy, który po spowodowaniu kolizji uciekł z miejsca zdarzenia.

REKLAMA
Poprzedni artykułPo tych ruderach nie będzie wkrótce śladu
Następny artykułDziś koniec prac na Grota Roweckiego
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments