Strona główna Aktualności Pluszaki gotowe do służby

Pluszaki gotowe do służby

0
Tak było w ubiegłym roku (fot. KP PSP w Pabianicach).

Akcja „Twój miś może zostać ratownikiem” odniosła ogromny sukces. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, udało się zebrać bagatela ponad 2500 pluszaków. 

Wszystko rozpoczęło się od Anny Kopeć, administratorki grupy facebookowej ,,Mamy znad Dobrzynki”, która zamieściła post na portalu społecznościowym.

Akcja w Pabianicach trwała od 4 do 10 grudnia, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem wśród odbiorców. W zbiórce brali udział pabianiccy przedsiębiorcy, szkoły, przedszkola, do których mieszkańcy naszego miasta przynosili pluszaki. Ponad 700 misiów trafiło do dyspozycji pabianickiej policji. Uroczyście przekazała je inicjatorka akcji Anna Kopeć wraz z Waldemarem Chudzińskim, właścicielem jednego ze sklepów motocyklowych. Głównym pomysłodawcą akcji w Polsce jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Wielkopolsce. Na terenie województwa łódzkiego akcję koordynuje Radosław Frydrysiak, który działa w porozumieniu z KWP SP Wielkopolska.

Tak dużego zainteresowania zbiórką nie spodziewała się sama autorka postu.

– Akcja przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewałam się tak ogromnego odzewu od mieszkańców naszego miasta. To dzięki nim zebraliśmy 2508 pluszowych maskotek – mówiła Anna Kopeć.

fot. KPP Pabianice

Maskotki znajdą miejsce w radiowozach policyjnych, ambulansach oraz samochodach straży pożarnej. Otrzymają je dzieci, które brały udział w wypadkach samochodowych, pożarach i innych nieszczęśliwych zdarzeniach. Taki prezent pomoże odwrócić uwagę i uspokoić przestraszone dziecko.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments