Strona główna Aktualności Z miasta Oznaczają drogi dla rowerzystów

Oznaczają drogi dla rowerzystów

7

Na ul. Grota Roweckiego rozpoczęło się dzisiaj malowanie znaków wytyczających część jezdni, po której mogą poruszać się rowerzyści.

Prace są prowadzone na zlecenie właściciela drogi czyli starostwa powiatowego. Wykonuje je firma z Łodzi. Ruszyły od skrzyżowania ullic Grota Roweckiego i Kilińskiego i przesuwają się w kierunku ul. Bugaj.

– Przy krawędzi jezdni malujemy symbole rowerów, co pięćdziesiąt metrów. W poniedziałek przejdziemy na drugą stronę i będziemy kontynuować roboty w kierunku ul. Kilińskiego. Po każdej będzie czternaście namalowanych białą farbą rowerów – poinformował jeden z pracowników firmy wykonawczej.

Takimi samymi symbolami został też oznaczony odcinek ul. Grota Roweckiego między ul. Bugaj i Nawrockiego. Ustawiono również znaki drogowe, informujące, że jest on przeznaczony zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.

– Ponadto pojawiły się śluzy rowerowe czyli pomalowane na czerwono, specjalnie z myślą o cyklistach, przejazdy przez jezdnię. Tym samym prace w rejonie skrzyżowania ul. Grota Roweckiego z ulicami Bugaj i Nawrockiego powoli dobiegają końca – stwierdza Joanna Kupś, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pabianicach.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Genialny pomysł Starosty. Oto jesteśmy świadkami nowej tradycji. Tworzenie ścieżek rowerowych przez zwężenie pasa ruchu dla zmotoryzowanych. Panie Starosto gdyby Pan nie zauważył, co notabene mnie nie zdziwi „winter is coming” a co za tym idzie na wiosnę pewnikiem oznaczenia będzie trzeba powtórzyć. Pytanie , które nasuwa się samo to czy to jakże spektakularne utworzenie pasa ruchów dla rowerów również kosztuje tysiąc złotych za metr ? Panie Starosto czy zabezpieczył Pan w budżecie starostwa na rok 2018 środki na działania edukacyjne w związku ze zmianą organizacji ruchu przez tworzenie ścieżek dla rowerów ? Jak pokazują doświadczenia innych miast gdzie ścieżki… Czytaj więcej »

Przecież taka ścieżka rowerowa nie różni się niczym od tego, jak jazda przepisowa rowerem przy prawej krawędzi drogi. Tyle, że w statystykach podbije się, że mamy dodatkowe kilometry dróg dla rowerów…
I teraz nawet, gdy ktoś będzie jechał chodnikiem, bo z bagażem, dzieckiem, czy po prostu starszy, to siłą się go zrzuci na jezdnię. „Bo tam jest ścieżka”.

Nie takim drogom dla rowerów kibicowałem, ale mimo wszystko plus, że problem został dostrzeżony przez nasze Władze.

Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca widzi Cię w lusterku a nie „szuka po chodniku” bądź zajeżdża drogę. Skręcając busem, lub ciężarówkami przy takim pasie dla rowerów kierowca Cię dostrzeże w lusterku przed manewrem skrętu. W okolicach chodnika jesteś w martwej strefie lusterka. Dodam że w przypadku gdy jest pas dla rowerów będzie on odśnieżany i sypany solą w okresie zimowym. Po za asfaltem zawsze leży śnieg.

Kolejny Bubel na Grota Roweckiego, Zlikwidowanie dużej wysepki przy szkole, owszem jest mniejsza bo niby MZK się skarżyło ale teraz nagminnie wszyscy je omijają.
Lampy które oślepiają kierowców, przechodzących na pasach jak nie było widać tak nadal nie widać wręcz odwrotnie. Teraz ścieżki rowerowe które zamiast ułatwić kierowcom i rowerzystom drogę będą zwierzeniem jezdni. No chyba ze starosta planuje wysłać tam patrole policji by karały tych co jeżdżą po chodniku. ( Czyli koszty się zwrócą )

Niektórym cokolwiek by nie zrobiono bądź dla nich zawsze będzie źle.

Bo trzeba robić dobrze, a nie tylko dlatego, że za „niczyje” pieniądze. Do tego mam takie podejrzenie, że roboty tak ruszyły bo wkrótce wybory. Co do lamp to potwierdzam, strasznie oślepiają mnie jak jadę autem.

Zwróćcie uwagę na bubel na skrzyżowaniu grota i bugaju.
Zamiast ścieżkę rowerową puścić po chodniku. Tam gdzie specjalnie jest czerwony kolor kostki. Droga rowerowa zjeżdża na ulice.
Nic tylko patrzeć jak w tym miejscu wyleje się fala wypadków. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł ale gratuluję.