Strona główna Aktualności Z miasta Pediatria miała dostać łóżka. Zamiast nich są… fotele

Pediatria miała dostać łóżka. Zamiast nich są… fotele

10
Oddział dziecięcy szpitala czekał na tę dostawę z niecierpliwością. Nowe łóżka miały zapewnić komfort spania rodzicom, którzy ze swoimi chorymi pociechami zostają tam na noc. Tymczasem na pediatrię dostarczono dzisiaj dwadzieścia… foteli.

To dar przekazany Pabianickiemu Centrum Medycznemu przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak na twarzy ordynator Doroty Kardas – Sobantki i wśród pozostałych pracowników widać było zaskoczenie, gdy eleganckie, czerwone fotele zaczęły „wjeżdżać” na oddziałowy korytarz. Nie tego spodziewał się personel.

– Fotel przypomina ten w samolocie, w klasie biznesowej i na pewno można w nim wygodnie posiedzieć. Czy jest przeznaczony do spania? Nie bardzo to sobie wyobrażam. Niektórzy rodzice spędzają w naszym oddziale po kilka nocy… W tej sytuacji stare leżanki chyba będziemy musieli zostawić – stwierdziła ordynator.

Zamówienie złożone przez PCM około rok temu w fundacji WOŚP wyglądało inaczej. Personel pediatrii był przekonany, że otrzyma łóżka typu „Bożenka”, umożliwiające normalne spanie (wyposażone w pojemniki na pościel).

– Miały przyjechać do końca września ubiegłego roku, ale tak się nie stało. Później dowiedzieliśmy się, że fundacja ponowiła przetarg na dostawę łóżek dla polskich szpitali i że dostaniemy je najpóźniej w marcu  – informuje Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno – technicznych. – Dotarły dzisiaj. Niestety, na kolor, kształt ani model nie mieliśmy żadnego wpływu…

Jak dowiedzieliśmy się z rozmowy z jednym z dostawców, identyczne fotele (w sumie około 4,5 tysiąca) trafiły do placówek w całym kraju. Sam producent – firma z województwa śląskiego – na swojej stronie internetowej opisywany mebel też nazwał fotelem, a nie łóżkiem.

REKLAMA
Poprzedni artykułStajemy się drugim Strykowem
Następny artykułMniej przestępstw i lepsza wykrywalność. Policjanci podsumowali swoją pracę
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

220 tyś zebrali w Pabianicach a przyszły jakieś fotele gdzie sprzęt? pabianice zbierają więcej jak dostaja

Czy Ty w ogóle wiesz co piszesz? Czy chciałeś zaistniec,? To zapraszam do szpitala u zobacz ile sprzętu WOŚP już jest…

Spokojnie sprzęt też szpital dostanie. Już nie przesadzaj to że zebraliśmy ponad 220 tyś to nie oznacza że za tyle dostanie nasz szpital sprzętu. Wielokrotnie wartość sprzętu który dostawał od WOŚP przewyższała kwoty które były zebrane podczas finałów.

Ordynator wie co robi. Fotele pójdą do pokoju lekarskiego jak w niektórych szpitalach. Fotel rozkładany na łóżko ,który jest wygodny i zajmuje mało miejsca posłuży personelowi… A rodzice dzieci standardowo będą spali na desce obitej gąbką. A patrząc na salę na pediatrii to łóżka Bożenka na pewno by się zmieściły (ironia). Czasem tak czytając co ludzie piszą…. Jedyna wyobraźnia z jaką się zetknęli to rysunki dzieci na szpitalnej świetlicy.

Owsiak jak zwykle kase zebral,teraz bedzie ja trzymal rok, aby sie zebral potezny procent z lokaty i pozniej kupi czerwone gowno w barwach orkiestry za pare groszy, a reszte przytuli dla siebie, poczytajcie sobie ile pieniedzy trafia z tej zbiorki..garstka, a miasto traci tysiace na organizacje tej pseudo imprezy

Pani Patrycjo, może przed napisaniem warto zorientować się, choć trochę, w temacie, inaczej artykuł budzi tylko śmiech i sprawia wrażenie ,że został napisany na kolanie i po to, aby dać maluczkim powód do nerwów…

Jakoś w innych szpitalach rodzice sobie chwalą te fotele, bo i spać można w nocy wygodnie i w dzień siedzieć przy łóżku dziecka. Dobre są też do karmienia niemowląt.

Tak sobie czytam ten artykuł i pojawił się uśmiech na mojej twarzy…czy w Pabianicach nie mamy już o czym pisać tylko o bzdurach, które nie mają odniesienia do rzeczywistości?Pani ordynator najpierw powinna sprawdzić , że fotele od Owsiaka mają funkcję rozkładania i regulowania zagłówka dzięki czemu rodzic może wygodnie spać, sama byłam częstym gościem na naszym oddziale z synkiem i myślę że wolałabym ten „nieprzydatny”fotel niż to co było na wyposażeniu oddziału. Informacja dla Pani ordynator wpisując w GOOGLE „fotele WOŚP” wyskakują artykuły i zdjęcia gdzie można podstawowe informacje na ten temat przeczytać i zobaczyć. Następnym razem proponuję się Pani… Czytaj więcej »

Myślę, że artykuł to mała prowokacja mająca na celu zwiększyć liczbę odsłon.
Te fotele przecież służą właśnie do spania i są o wiele wygodniejsze od dotychczasowych kozetek, nie mówiąc o tym, że w ciągu dnia jeszcze można normalnie usiąść. A miałem okazję spać na obu w różnych placówkach.

Obejrzałem sobie zdjęcia tych foteli w sieci i faktycznie rozkładają się, ale jak się dobrze przyjrzeć to czy osoba o wzroście ponad 160 cm ma szansę się na nim wyspać ?
Czy są one praktyczniejsze od składanego łóżka i czy przy każdym łóżku da się je ustawić ? Niewątpliwie ktoś zrobił dobry interes, taka ilość foteli. (zakładam kask i czekam na spadające cegły) I jeszcze tak nawiasem to chyba nie JO podarował a my wszyscy, którzy wrzucaliśmy do puszek.