Strona główna Aktualności Z miasta Park otwarty, ale bez atrakcji

Park otwarty, ale bez atrakcji

11

Zrewitalizowany Park im. Słowackiego zostanie otwarty zgodnie z zapowiedzią w najbliższą sobotę.

Z uwagi na odbywający się tego dnia pogrzeb księdza Ryszarda Olszewskiego, Honorowego Obywatela Pabianic, zaplanowane atrakcje zostaną przesunięte o tydzień.

Poniżej oświadczenie prezydenta miasta w tej sprawie:

„Zgodnie z zapowiedzią od najbliższej soboty (9 maja), od godz. 7.00 do 22.00, czynny będzie park im. Juliusza Słowackiego. Zapraszam pabianiczan na pierwszy spacer i do oglądania zrewitalizowanego parku. Zaplanowany festyn z atrakcjami i oficjalne otwarcie zostaną przesunięte na kolejną sobotę, 16 maja, i połączone z Nocą Muzeów. Tego dnia park będzie czynny do godz. 24.00.

9 maja o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb ks. prałata Ryszarda Olszewskiego, Honorowego Obywatela Pabianic, byłego dziekana dekanatu pabianickiego. Datę i godzinę pogrzebu określiła Kuria Metropolitalna Łódzka, inny termin był niemożliwy.

Ażeby uszanować decyzję Kurii i rangę Zmarłego, zdecydowałem o przesunięciu wyłącznie festynu z atrakcjami. Ze względu na zmianę daty, może zmienić się program artystyczny otwarcia parku im. Słowackiego.

prezydent miasta Grzegorz Mackiewicz

Już teraz nasi Czytelnicy mogą obejrzeć zdjęcia ze spaceru po odnowionym parku – TUTAJ.

REKLAMA
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a co to kogo obchodzi jakom on miał rangę nie jestem przeciw kościołowi tylko się pytam czym się zasłużył dla miasta? macie jakoś lepiej dzięki niemu???

Jakoś muj dziadek miał dużo zasług dla obronności kraju walczył ze szkopami a następnie z komuchami i jakoś z tego powodu odwołali jakoś imprez w mieście i a miał zdecydowanie więcej zasług dla Polski.

Skoro Twój dziadek był taki świetny to mógł Cie nauczyć tez ortografi

Sorry, ale Ciebie też nie miał kto tego nauczyć.
Jak się komuś wytyka, trzeba być bez zarzutu.

te komentarze odzwierciedlają Polaków nastroje(brak w obywatelach szacunku do pozytywnych wartości)

Polska ma długoletnią katolicką tradycję i ta religia to nasz fundament. Świecki kraj? Może z nazwy, ale w sercu jego być powinien Bóg (jedyny i katolicki), honor i ojczyzna! Wtedy i tylko wtedy będziemy silnym narodem.

masakra, człowieku, nie mieszaj mitologicznej fikcji z życiem, bo Cie Zeus zje

Brawo Diego!!! BÓG HONOR OJCZYZNA

A co ma pogrzeb Olszewskiego do uroczystego otwarcia parku? W tym parku będą go grzebać czy co? Widać Mackiewicz boi się mafii watykańskiej.

Boga nie było, nie ma i tym bardziej nie będzie. Kościół Was oszukuje. Jak umieramy to już jest absolutny koniec a Wam się wydaję, że jakieś zastępy anielskie lub diabelskie będą Was prowadzić. Naiwni.

I tak pomału doganiamy Iran i państwo kozo gwałcicieli.

Niema co się dziwić taki gest będzie wielkim plusem w życiorysie prezydenta. Wstydzę się ze głosowałem na takiego uległego człowieczka wstyd mi i przepraszam was ale musiałem wybrać zło mniejsze zaś dopiero wyobraście sobie co by było jak by ten ekspert od geotermii wygrał dopiero byście mieli żałobę bo wiadomo psis bez kleru to margines społeczny a nie druga siła w kraju.

9 maja pogrzeb to może se przyjedzie prezydent techniczny się lansować, ciekawe czy wie o pogrzebie.