Strona główna Aktualności Z miasta Sukces Pabianic. Nasz park z nagrodą główną

Sukces Pabianic. Nasz park z nagrodą główną

2

Rozstrzygnięto coroczny konkurs Łódzkiego Oddziału Towarzystwo Urbanistów na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim w roku 2016.

Nagrodę główną w kategorii: Przestrzeń w zieleni, Towarzystwo przyznało za Park im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach. Wyróżniono Plac Piłsudskiego w Sieradzu i Plac Reymonta w Tuszynie.

W jury znaleźli się przedstawiciele towarzystwa oraz Radosław Górecki (Ministerstwo Rozwoju), Ryszard Gruda (Prezes Izby Architektów) i Kamil Kowalski (Stowarzyszenie Integracja).
Honorowy patronat nad X edycją Konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Celem nadrzędnym konkursu jest promocja rozwiązań, które przyczyniają się do podnoszenia ładu przestrzennego, poprawy estetyki i zwiększenia atrakcyjności placów, ulic, centrów miejskich oraz terenów zielonych naszego regionu. Do konkursu można było zgłaszać inwestycje zrealizowane w ciągu ostatnich 3 lat. Wręczenie nagród i wyróżnień planowane jest na maj 2017 roku.

Przypomnijmy, że park został już wyróżniony „Inwestycją roku 2015” w kategorii tereny zieleni, w konkursie ogłoszonym przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułStrzelił gola CBŚ-owi
Następny artykułKierowco, jedź autobusem bez biletu
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Najlepiej zagospodarowana przestrzeń a nie można nawet rozłożyć koca na trawie i wykorzystać tej przestrzeni we właściwy sposób, żałosne…