Strona główna Sport Piłka ręczna Pabiks z kolejnymi transferami

Pabiks z kolejnymi transferami

0

Widać, że pabianicki zespół wyciąga wioski z nieudanej rundy wiosennej sezonu 2017/2018 i stara się poszerzyć swoją kadrę. Znani są także ligowi rywale.

Wcześniej poznaliśmy nazwiska dwóch nowych graczy Pabiksu – bramkarza Mateusza Oklejaka oraz lewoskrzydłowego Adama Marciniaka. Do drużyny z Pabianic dołączają jedna kolejne nowe twarze. Mowa o bramkarzu Jakubie Biernacie z KKS-u Włókniarza Konstantynowa Łódzkiego oraz o trzech szczypiornistach wypożyczonych z klubu CHKS Łódź. Będzie to rozgrywający Norbert Przybylski (ur. 1998), obrotowy Jakub Kaźmierczak (ur. 2001) oraz skrzydłowy Hubert Mielczarek (ur. 2001).

Ponadto ekipa Sebastiana Rajcherta poznała swoich rywali w nadchodzącym sezonie 2018/2019. Ze względu na to, że do rozgrywek zgłosiło się aż 15 drużyn, związek postanowił podzielić wszystkie zespoły na dwie grupy: północną i południową.

Pabiks Pabianice zagra w grupie południowej razem z: KKS-em Włókniarzem Konstantynowem Łódzkim, UKS-em Anilaną II Łódź, UMKS-em Orlętami Zwoleń, KS-em Azotami II Puławy, UKS-em Olimpią Białą Podlaską, AZS-em UMCS-em Lublin oraz SPR-em Handballem Płock.

Natomiast w grupie północnej zagrają: SPR Nowe Piekuty, TS Siemiatycze, AZS AWF Warszawa, KS Warszawianka, KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, Bestios Piłka Ręczna Białystok oraz UMKS Trójka Ostrołęka.

Rozwiązanie to z pewnością pozwoli zespołom ograniczyć koszty związane z dalekimi wyjazdami na mecze. Jeśli zaś chodzi o ewentualny awans do 1. ligi, to powalczą o niego po 4 najlepsze ekipy z każdej z grup. Reszta będzie się broniła przed spadkiem.

Sezon dla Pabiksu wystartuje dnia 15 lub 16 września wyjazdowym meczem z KS-em Azotami II Puławy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments