Strona główna Aktualności Pabianice pod wodą

Pabianice pod wodą

8
ul. Karniszewicka

Blisko dwugodzinna ulewa sprawiła, że wiele dzielnic miasta znalazło się pod wodą.

Do akcji wkroczyli strażacy. Dwa zastępy ruszyły na ul. Bardowskiego, gdzie trzeba wypompować wodę z posesji. Zalane jest całe osiedle. Pod wodą jest też Zatorze m.in. Karniszewicka.

Standardowo pod wodą znalazło się ul. Orla. Tam wylała rzeka.

Poderwane zostały też zastępy z Górki Pabianickiej, Woli Zaradzyńskiej i Piątkowiska.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek na torach
Następny artykułTo był potop (ZDJĘCIA – WIDEO)
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tak to jest jak studzienki są po zapychane

Po dzisiejszej ilości wody same sie przepchały 😀

masz na myśli kratki pozapychane? To śmieszne jest – nie jest to kwestia zapchanych kratek, ale braku kanalizacji burzowej z odpowiednimi przekrojami rur – takiej ilości wody nie odbierze połączona kanalizacja z burzową mini rurami!! Zresztą niedawno czyszczono kanały. To musi być rozwiązane radykalnie – czyli przebudowa – to jest gigantyczna praca, ale musi być wykonana. Ponieważ z winy ZWiK zalało domy, a ubezpieczenie nie pokryje strat to ZWiK powinien wypłacić mieszkańcom odszkodowania z własnego ubezpieczenia – a jeszcze miasto na wypadek klęski żywiołowej też ma pulę i to jest konieczne bo ludzie potracili bardzo dużo nie ze swojej winy… Czytaj więcej »

Bulwary zasypywane (między Grota, a Waltera), koryto rzeki nie czyszczone, tereny rozlewisk przy Waltera nieprzygotowane. Władze miasta do dymisji !!! wydawane pieniądze na naprawę kanalizacji, które nic nie dają. WŁADZE DO DYMISJI, WSTYD !!!

Mam pytanie do Urzędu Miasta oraz do ZWiK – czy miasto wypłaci odszkodowanie mieszkańcom, którzy ponieśli straty, a ubezpieczenia od zalania nie mają, a Miasto ma ubezpieczenie. ZWiK ma również ubezpieczenie na taką ewentualność, a zalanie było z powodu niedrożnej kanalizacji bo niestety modernizacja kanałów burzowych nic nie dała – takiej ilości wody kanały nie odbierały i nastąpiło wybijanie wody z kanalizacji? Przed laty Ksawerów swoim mieszkańcom wypłacił odszkodowania.

zalewane są praktycznie zawsze te same miejsca, ale żadnych prac tam się nie wykonuje bo przecież takie deszcze nie zdarzają się codziennie. widać, że miasto ma „gospodarza”

Gdzie jest sztab kryzysowy i co robi w tej sytuacji ?
Ja nie uważam ze była to jakaś Wielka tragedia w skali całego miasta
Ale sztab kryzysowy bierze pieniądze za spotkania i uczestnictwo .
Więc dobrze żeby panowie poswineli rękawy i blysneli intelektem .
Pokazali C zrobili w tej kryzysowej sytuacji ?
Co poprawia żeby kolejne takie sytuacje nierujnowaly mieszkańców i miasta ?
Teraz mogą się wykazać w działaniu
A nie tylko hipotetyczne treningi na papierze

W takiej sytuacji ochronę zapewni ubezpieczenie mieszkania (w porównywarce Ubea można sprawdzić różne oferty). Trzeba jednak pamiętać o okresie karencji w przypadku ryzyka powodzi.