Strona główna Aktualności Z miasta Ostatnie dni zapisów do podstawówek. Startuje nabór do przedszkoli

Ostatnie dni zapisów do podstawówek. Startuje nabór do przedszkoli

1
fot. Pixabay
Do końca tygodnia (do 25 lutego) można zapisywać 7-letnie dzieci do podstawówek, natomiast od 24 lutego ruszy rekrutacja do miejskich przedszkoli. 

Rodzice mogą składać wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej w obwodzie zamieszkania wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Wnioski są do pobrania na stronie szkoły, Urzędu Miejskiego w Pabianicach (w zakładce oświata – rekrutacja) oraz w wyznaczonym miejscu przy wejściu do poszczególnych placówek.

Przyjęcie kandydatów spoza rejonu i spoza miasta może nastąpić wyłącznie w przypadku wolnych miejsc w szkole – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

16 marca pojawią się listy uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, a 24 marca – listy przyjętych i nieprzyjętych.

Natomiast od 24 lutego do 16 marca można składać wnioski o przyjęcie do przedszkola miejskiego. Nabór będzie prowadzony z wykorzystaniem systemu informatycznego, który zostanie udostępniony rodzicom, poprzez stronę.
We wniosku o przyjęcie należy wskazać maksymalnie trzy przedszkola w kolejności wyboru. Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli pojawią się 28 marca. Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do potwierdzenia woli przyjęcia za pomocą systemu elektronicznego. Brak potwierdzenia woli jest jednoznaczny z rezygnacją z przyjęcia do przedszkola. Komisja rekrutacyjna 7 kwietnia poda do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

W Pabianicach jest 12 przedszkoli miejskich, w obecnym roku szkolnym do 80 grup uczęszcza ok. 1860 dzieci. W roku szkolnym 2022/2023 wychowanie przedszkolne będzie kontynuować około 1276 dzieci. Pozostaje około 550 wolnych miejsc.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W czerwcu planujemy spotkanie dot. Nauczania Domowego, doskonałej alternatywy dla dzieci i rodziców!!!! Polska oświata i edukacja to kpina i dramat. Nic z tego już nie będzie! Szkoda dzieciaków i waszego zdrowia ludzie! Serio! To wasze dzieci i od was zależy czy wychowacie je na ludzi czy niewolników chorego systemu na modłe masonerii.