Strona główna Dzieje się Kultura Łukasz Barys na fali sukcesu. Pojawiła się nowa nominacja.

Łukasz Barys na fali sukcesu. Pojawiła się nowa nominacja.

8

Ruszył Plebiscyt „Książki Roku 2021” organizowany przez serwis lubimyczytać.pl oraz Allegro. W tym roku w 15 kategoriach nominowanych jest 145 tytułów. Dwie kategorie są nowe, to Debiut i Komiks. Do tego pierwszego nominację uzyskał Łukasz Barys, pabianiczanin, autor powieści „Kości, które nosisz w kieszeni”.

Świat literatury po raz trzeci zauważył młodego autora z Pabianic. Poprzednio był nominowany do Paszportów Polityki 2022, których został laureatem oraz do Odkryć Empiku. Łukasz Barys oprócz statuetki i wyróżnienia ma szanse również na nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. złotych.

– Szczególnie teraz, podczas pandemii pragniemy promować i wspierać rodzimych twórców. Doceniamy zaangażowanie debiutantów w tworzenie wartościowej literatury, zwłaszcza w tak trudnych dla kultury czasach. Stawiamy na różnorodność, dlatego lista nominowanych debiutantów nie zamyka się w jednym gatunku. Wśród 10 nominacji znalazły się debiutanckie kryminały, powieści, reportaż i literatura obyczajowa – mówi Urszula Malinowska, managerka kategorii Książki na Allegro.

Łukasz Barys ma szansę zaistnieć obok takich nazwisk jak Stephen King, J.K. Rowling, Barack Obama, czy rodzimy Remigiusz Mróz, dlatego warto na niego oddać głos tutaj Głosowanie potrwa do 28 lutego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo Panie Łukaszu!!!!!!

podobno Spilberg ma z tego ekranizację w postaci trylogii zrobić!

Gratulacje, cieszą kulturalne wieści z Pabianic!

Miło słyszeć, nie tylko o gwałtach, rozbojach i morderstwach…
Jest w końcu ktoś w Pabianicach na miarę potencjału Naszego miasta, miasta wspaniałych koszykarek, muzyków (niezapomniany Karol Nicze). Serce rośnie. Super, że o tym piszecie!

Proponuję przeczytać książke, podejrzewam że zmieni Pan zdanie co do „potencjału Naszego Miasta „….

Last edited 11 miesięcy temu by andre

Chcesz powiedzieć, że książka jest słaba i Łukasz Barys nie ma potencjału, tak jak to napisał Piotr ? Wygląda na to, że przerosło cię choćby przeczytanie „Janka muzykanta” więc jak mogłeś docenić 140 stron napisanych przez wspaniałego młodego pabianiczanina.

Autor nienawidzi zapyziałych Pabianic uwielbia się pastwić nad tym miastem gdzie jest syf, ekskrementy płyną środkiem ulicy, lubuje się w wulgaryzmach typu: s….dalaj, p…dolić, n…..doliła, gówno, kurwy, kurwić sie, szczała, srała, rzygała, skurwysyny, dużo cmentarza, aura nekrofilii „…po śmierci będę ci wchodzić do łóżka i wsadzać zimne palce w cipe.” Ciężko się to czyta, a po przeczytaniu nie mam żadnych głębszych refleksji, przemyśleń……, ale to tylko moje zdanie.

Na szczęście tylko twoje.