Strona główna Dzieje się Baśniowy mural powstaje na ścianie przedszkola

Baśniowy mural powstaje na ścianie przedszkola

2

Już za kilka dni przedszkolaki z PM 13 będą cieszyły się z nowego muralu. Powstaje on wewnątrz budynku, na ścianie klatki schodowej, a jego autorem i wykonawcą jest Piotr Pawlik.

Na razie ta część budynku przedszkola jest odgrodzona i pozasłaniana foliami malarskimi. Dzieci nie wiedzą co tam się dzieje. Dyrekcja szykuje im niespodziankę.

– Od dłuższego czasu nosiliśmy się z zamiarem wykonania w tym miejscu pięknego muralu. W całości sfinansowaliśmy go z własnych zebranych środków  – wyjaśnia Joanna Głos-Podgrodzka – szefowa placówki. – Temat narzucił się sam, gdyż przedszkole nosi nazwę Królestwo Zielonej Polany. Zależało mi tylko, by w motywie znalazły się nazwy poszczególnych dziecięcych grup. Będą więc krasnoludki, biedronki czy motylki.

Projekt i wizualizację muralu o powierzchni około 30 m² wykonał pabianiczanin Piotr Pawlik, który do niedawna malowaniem zajmował się amatorsko.

– Tak naprawdę zajmuję się tym od 20 lat, ale na założenie własnej firmy zdecydowałem się kilka miesięcy temu – opowiada Piotr Pawlik. – Przez wiele lat łączyłem zwykłe prace z moja pasją, jednak w którymś momencie podjąłem decyzję, by całkowicie poświęcić się malowaniu. Wierzę, że dzieciaki będą zadowolone.

Przedszkolaki i rodzice będą mogli podziwiać pracę już w przyszłym tygodniu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

bardzo przyjemne rusztowanko

Dzieciaki będą miały frajdę!