Strona główna Aktualności Z miasta Niespodzianki nie było. Jest nowa dyrektor MOK

Niespodzianki nie było. Jest nowa dyrektor MOK

7

Konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach wygrała faworytka. 

Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury zostanie Maria Wrzos – Meus. Rekomendowała ją komisja konkursowa, a prezydent Grzegorz Mackiewicz zdecydował o zatrudnieniu. Podejmie pracę z początkiem stycznia 2017 r. Kontrakt jest na 5 lat.

– 13 grudnia komisja konkursowa rozmawiała z dwoma kandydatami. Omówili opracowaną przez siebie koncepcję funkcjonowania i rozwoju placówki. Konkurs na stanowisko dyrektora MOK został ogłoszony w związku z tym, że z końcem grudnia upływa 5-letni kontrakt obecnej dyrektor Joanny Papugi-Rakowskiej – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Maria Wrzos – Meus ma 57 lat. Prezydent przyznał jednak, że w tym przypadku nie patrzył na wiek kandydatki, choć przed wyborami zapowiadał inwestycje w młodsze osoby. Nowa dyrektor miała krótką przygodę z polityką. W 2014 roku chciała zostać radną powiatową z listy Platformy Obywatelskiej. Poprzedniczka też była nigdyś związana z tą partią.

– Drugi kandydat był jeszcze starszy i bardziej określony politycznie. Pani Maria pokazała w Ksawerowie na co ją stać i uważam, że jest bardzo kompetentną osobą – powiedział Grzegorz Mackiewicz.

Zwyciężczyni konkursu od 2012 roku była dyrektorem Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Ukończyła Uniwersytet Łódzki (Wydział Biologii i Nauk o Ziemi), Podyplomowe Studia Zarządzania i Marketingu na UŁ oraz Zarządzanie Oświatą w CKK w Bydgoszczy. W związku z pracą społeczną i kulturalną uzyskała m.in. tytuł certyfikowanego konsultanta ds. planowania strategii rozwoju instytucji  kultury i menadżera kultury w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie, a obecnie jest słuchaczem Podyplomowych Studiów Menadżerów Kultury w SGH w Warszawie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a kiedy ma czas na pracę skoro dalej studiuje ?

pozamiatać to trzeba wszystkich politycznych 🙂 wtedy nauczą się pracować

Zarządzanie Oświatą w CKK w Bydgoszczy. śmiechu warte Centrum Kształcenia Korespondencyjnego :)HAHA

a Chodak tylko w archiwum… ale przecież to lepszy sort :-))))) Rozumiem, że były kontrkandydat w wyborach na prezydenta miasta Pabianic również z odpowiednimi kwalifikacjami i wykształceniem w PGE zasiada? Bo rozumiem, żeby był tylko szoferem… Niby taki wielki przegrany, ale politycznie dopchał się do przysłowiowego „koryta”… ach, żal dupki ściska… żenada…

Zrobiła z ruiny dom kultury, pokazała ludziom młodym i starszym, że można i trzeba wychodzić z domu do innych, ciekawie można spędzać czas, wystarczy przejrzeć szeroką ofertę domu kultury, by wiedzieć , że jest na wysokim poziomie

UŁ to juz rozumiem ale kiedy to było, połowy nie pamięta co się tam uczyła, liczy się stołek:)

Pewnie, że nie było niespodzianki. Przecież „nowa” Pani Dyrektor „meblowała” sobie biuro prawie dwa tygodnie przed ogłoszeniem wyników!