Strona główna Aktualności Polityka Mackiewicz wybrał zastępców

Mackiewicz wybrał zastępców

18

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, rozmowy na linii Mackiewicz – Prawo i Sprawiedliwość zostały wznowione, a strony doszły do porozumienia.

Grzegorz Mackiewicz już w niedzielę po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników wyborów zaproponował PiS-owi stanowisko wiceprezydenta. Podjął taką decyzję, bo działacze partii Jarosława Kaczyńskiego mają większość w radzie miejskiej. Gdy wiceprezydent będzie z ich ugrupowania będą przychylniej patrzeć na działania władz. Tak przynajmniej można wnioskować.

Niedzielne rozmowy zakończyły się się jednak fiaskiem, bo PiS chciał trochę więcej niż tylko „stołek” zastępcy prezydenta. Jednak po poniedziałkowym pokazie sił dwóch pabianickich frontów politycznych (CZYTAJ WIĘCEJ), wrócono do rozmów. Jak udało nam się ustalić, PiS wystawi swojego wiceprezydenta i będzie to najprawdopodobniej Maciej Łuczak. To geodeta, który przez 10 lat był dyrektorem Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Z racji swojego wykształcenia zajmie się infrastrukturą w mieście.

Drugim wiceprezydentem ma zostać Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek. Była radna miejska i długoletnia komendantka Hufca ZHP ostatnie 2 miesiące poświęciła Mackiewiczowi. Była odpowiedzialna za jego kampanię prezydencką, a wiceprezydentura to podziękowanie za oddanie i pracę na wspólny sukces. – Nie będę kandydować do rady miejskiej, ale jestem pabianiczanką od urodzenia i jeżeli będę potrzebna, będę w mieście przy moich przyjaciołach, kolegach – mówiła była komendantka podczas spotkania przedwyborczego Bloku Samorządowego Razem, kiedy Mackiewicz podziękował jej za wspólną pracę w radzie miejskiej.

Jarmakowska przez krótki czas pełniła obowiązki naczelnika wydziału infrastruktury w starostwie powiatowym.

 

REKLAMA
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jakie obowiązki ma wiceprezydent i dla czego musi być aż dwóch wice?
Jakie wykształcenie ma Pani Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, które predysponuje ją do tej „funkcji”?

Bardziej mnie obchodzi jej doświadczenie niż wykształcenie

harcereczka wiceprezydentem… a tyle szumu było o kwalifikacjach Ciebiady, a jakie ma ona ? czołowej hejterki internetowej? zresztą po co znowu drugi wice? źle było z jednym – i tak przez całą kampanię mówił, że na tym stanowisku nic nie można i nie jego wina, bo szef… swoją drogą idąc tym tropem ciekawe jakie kolejne stanowisko stworzy się dla żołnierzyka Ścibuta?

A ile komisji stworzy się jeszcze w radzie dla radnych PiS?

Co masz do harcerzy?

Czy ty też nie jesteś „hejterem” – ja uważam, że jesteś!

nie widzisz człowieku że już dawno było wiadomo że znajdą jej ciepłą posadkę. Dlaczego nie starowała w wyborach zastanów się zaczni mysleć

To nie będzie nikogo ze starych układów? Cuda Panie, cuda. Stawiam na Jarmakowską była dobrym komendantem, a Łuczak czas pokaże.

To na razie podzielili się w urzędzie. Teraz uważnie obserwujmy, co się będzie działo dzlae, czyli w spółkach… Kto gdzie kogo wkręci… Ciebiada pewnie nogami już przebiera żeby do korytka się dostać. Pare stołków na pewno już wynegocjowali.

Że też ci nie przeszkadzają stołki PO i BSR, od lat ci sami ludzie w różnych konstelacjach. Jak ma coś zacząć się dziać to i zmiany ludzi muszą być! Wszędzie tak jest, bo starym składem jak do tej pory nie osiągnęło to miasto NIC!!!!

oj lala co ty wypisujesz za bzdury

Aleksandra Jarmakowska to rozsądna decyzja, kobieta wykształcona, z doświadczeniem, kreatywna, pracowita, dobrze zorganizowana i chętna do działania, Pana Łuczaka nie znam, ale też słyszałam o nim dobrą opinię.

Miała być osoba=specjalista od pozyskiwania funduszy unijnych- jakoś cisza na ten temat!

ta zapewne rąkowski ;p

Jarmakowska tak Werstak nie Po juz sie napracowalo niech spada

Łuczak fajny gość? Miałeś z nim styczność? Kiedy biegał po terenie z miarką to jakoś taki fajny nie był. Kiedyś dzwonię i pytam o cenę usługi na pomiar geodezyjny, a pan do nie (dokładnie) „że bez 4 stów to on dupy z łóżka nie ściąga” i oczywiście bez faktury wszystko… no sorry i taki prymityw na wice???? naprawdę fajny gość!

tylko PO-czyk może pisać takie obrzydliwe kłamstwa. Nie znasz kompletnie człowieka więc się zamknij.

co ty za pierdoły wypisujesz ?
On wybiera sobie zastępców śmiechu warte co za bzdura

Gratuluję nowemu panu prezydentowi objęcia stanowiska i życzę wiele sukcesów w pracy i pozytywnie rozwiązanych problemów na rzecz pabianiczan. Według mnie nowo wybrany prezydent jest w 100% odpowiednią osobą na tym stanowisku. Z poważaniem

Moim zdaniem tez spoko koles, poznalem go pare dni temu. Inteligentny i z sensownymi wmiare pogladami. Moze facet faktycznie czasem nie przebiera w slowach 😉 ale moim zdaniem to plus…. bo chyba brakuje w polityce osob szczerych i ktore mowia prosto z mostu…