Mackiewicz chce reelekcji. Czekamy na kontrkandydata

  70
  Grzegorz Mackiewicz ogłosił dziś oficjalnie start w wyborach samorządowych i walkę o trzecią kadencję na fotelu prezydenta Pabianic. 

  49-letni Mackiewicz pierwszy raz prezydentem naszego miasta został w 2014 roku. 10 lat temu w szranki o najważniejszy fotel w miejskim ratuszu stanęło 7 kandydatów: Marek Gryglewski, Grzegorz Mackiewicz, Krzysztof Ciebiada, Arkadiusz Jaksa, Marian Koczur, Zbigniew Dychto i Ryszard Tkacz. W drugiej turze Mackiewicz pokonał Ciebiadę. Ten pierwszy zdobył 63,11% głosów.

  4 lata później na prezydenta startowało tylko dwóch kandydatów. Na przeciw ubiegającego się o reelekcję stanął ówczesny dyrektor Gimnazjum nr 3 i radny z powiatu – Włodzimierz Stanek. Mackiewicz wygrał z wyraźną przewagą zdobywając 71,83% głosów.

  W tym roku, po 5,5 roku od ostatnich wyborów (wydłużyła się kadencja), nieoficjalnie wiadomo było, że Grzegorz Mackiewicz będzie kandydował na kolejne, ale ostatnie już 5 lat. Dziś ogłosił to oficjalnie.

  Poinformowano również o utworzeniu wspólnego komitetu wyborczego, w którego skład wejdą przedstawiciele: Bloku Samorządowego Razem, Platformy Obywatelskiej, Nowej Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Polski 2050 Szymona Hołowni.

  W ciągu dwóch tygodni komitet ma przedstawić kandydatów do list wyborczych w mieście i powiecie. Poznamy też program na najbliższą kadencję.

  Teraz czekamy na przedstawienie kandydata opozycyjnego klubu w radzie miejskiej, którym jest prawo i Sprawiedliwość. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to były już kurator łódzkiej oświaty Waldemar Flajszer bądź były senator Maciej Łuczak. Nie wiemy natomiast nic o kandydacie z innych struktur.

  REKLAMA
  Poprzedni artykułŁódzkie na PLUS. Nowe możliwości dla przedsiębiorców z Łódzkiego
  Następny artykułWarsztatownia, spotkanie z kotami, Miauczykotek i pomoc. Będzie się działo!
  Subskrybuj
  Powiadom o
  70 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Czas na zmiany w Pabianickim grajdole

  No cóż z deszczu pod rynnę…
  Czeka Nas kolejne biedowania 5 lat..
  Przestrzelone inwestycje, nierealizowane obietnice itd
  I to bez znaczenia kto będzie rządził w mieście bo tak naprawdę to nic się nie zmienia. Wiecznie te same nazwiska ale co się dziwić ludzi jak i pewnych zwierząt…od koryta nie odpedzisz.

  Ciekawe czy pisowski kandydat będzie oficjalnie startował jako członek PiSu czy rżnął głupa i udawał bezpartyjnego jak np. Schreiber czy Bogucki 😀

  Mackiewicz rżnie całe życie, startuje z bloku samorządowego ,który się kiedyś nazywał prawica razem, wywodzi się z solidarności a na obronę Zdanowsiej z PO kto jeździł razem z Rozgą? Żona zatrudniona u byłego działacza PZPR. Zanim napiszesz o rznieciu to sprawdź jak rżną wszyscy!

  Panie Krzysztofie, jak prezydent był w Solidarności, robił co Pan mu kazał. A Pan Prezydent wie co robi. Nie jest to chłopiec na posyłki. Niech Pan pomyśli o sobie o swoim grajdołku o obsadzaniu rodziny na stołkach.

  z tego co wiem to żona prezydenta pracuje w I LO

  A ja z innej beczki kiedy Pan panie Mackiewicz zlikwiduje przejścia dla pieszych przy urzędzie miasta które nie jest obięte żadną sygnalizacją ze światłami dochodzi to takiego apsurdu że ludzie tam przechodzą A samochody mając obowiązek przepuszczać pieszych stoją w korku mimo że pali się dla nich zielone światło na następnym skrzyżowaniu przez co tworzą się jeszcze większe korki

  Ludzie przechodzą na przejściu dla pieszych. Niezły APSURT.

  Bardziej chodzi o to że na odcinku 180m masz trzy przejścia dla pieszych

  Też chciałbym deptak. Wtedy nie potrzeba malować przejść dla pieszych.

  To nie o deptak chodzi, tylko przejść jest za dużo, ludzie wysiadają z tramwaju przy Traugutta lub Jana i przechodzą na drugą stronę więc wychodząc z Kościuszki czy Pułaskiego można chyba przejść te 70m aby przejść na drugą stronę.

  Dokładnie o to chodzi i wszystko byłoby w porządku gdyby to przy urzędzie miasta terz miało sygnalizację świetlną wtedy można by było zrobić synchronizację wszyskich trzech żeby była zielona fala

  A ta zielona fala to miałaby być w stronę Zamku, czy TERZ w stronę Domina?

  Najlepszy hit to tam gdzie jest napisane bus pas,taxi i najważniejsze informacja dla motorniczego …tramwaj ,żeby czasami nie skręcił 😂😂😂tylko trzymał się środka .

  Zgadza się.

  No i git, jeszcze tak ze 4 kadencje i zasłużona emerytura 🙂

  naprawdę nie już kto kandydować w tym mieście ?

  Na żarty tak jeszcze nikt.

  Jak nie urok to sra…a. Wybór oszałamiający. Normalnie, nie wiadomo na kogo głosować…

  Nie tylko lewactwo i PiS…. I na szczęście będą inni kandydaci!

  Last edited 9 dni temu by Anakonda

  Na szczęście będzie prawak . Żeby było się z kogo pośmiać. Tak, jak podczas wyborów do sejmu.

  Najgorsze jest to, iż nie ma sensownego kontrkandydata i w Pabianicach nic się nie zmieni.

  jest już nie z PO ale Rąkowski, sprawdził się w zwik i teraz powinien awansować, jest już po 20 latach w PO bezpartyjny

  Co takiego zrobił w ZWiK? Herbatę czy może chodzi o to, że lansował się na święcie wody?

  Czy tutaj jest jakieś szaleństwo w narodzie, czy może ktoś żyje w letargu. Jestem przeciwnikiem pis, ale dzisiaj przy tym wyborze nie zagłosuję na nikogo, bo to nie jest wybór przeciwko tylko dla dobra Pabianic, a u nas brak rozwoju, zatrzymanie na jakimś etapie, dziury w ulicach, a teraz temat zastępczy pływalnia. Błędy w inwestycjach, brak rozwiązań dla przedsiębiorców, remont ulicy Zamkowej, który powinien być rozliczony, bo ten człowiek wydał moje pieniądze bez konsultacji. Tak głosowałem na tego Pana i jestem w stanie spotkać się z nim na rozmowy, gdzie pokaże jego zaniedbania, brud panujący na ulicach, brak wykorzystania infrastruktury… Czytaj więcej »

  A nie głosuj.

  Zagłosuje przeciwko, czemu ?? Za dużo dróg zostało zrobionych i mandaty za przekroczenie prędkości dostaje, nie wspomnę o mechanikach, którzy bankrutuja codziennie bo ulice tak piękne i równe. (Sarkazm)

  Toż piszę, nie głosuj. Będzie im twojego głosu z pewnością brakowało.

  „Błędy w inwestycjach, brak rozwiązań dla przedsiębiorców, remont ulicy Zamkowej, który powinien być rozliczony, bo ten człowiek wydał moje pieniądze bez konsultacji”.

  Serio? Bez konsultacji? Były. Zarówno w przypadku remontu ulicy Zamkowej i tramwaju, jak i w przypadku ścieżek rowerowych. Jak to zwykle, obyło się to bez większego echa mieszkańców, a potem wielki jazgot „bo nie było konsultacji”.
  Argument nie trafiony.

  Cytujesz fragment, odnosisz się do wydania pieniędzy bez konsultacji, jesteś kolego w błędzie, NIE BYŁO konsultacji w przypadku dopłaty do remontu, który się przedłużył, no chyba że były, podaj datę kiedy i gdzie były konsultacje czy mieszkańcy wyrażają zgodę na dopłatę za remont zamkowej.

  Nikt się ciebie nie pytał, czy zgadzasz się na dopłatę, więc nie głosuj.

  Serio?? Były konsultację odnośnie zwiększenia wynagrodzenia za przedłużając się remont ?? Serio, a kiedy były takie? Rozumiem, że błędów w inwestycjach też nie było? Argument trafiony ?

  Racja. Nie głosuj.

  Zagłosuje, bo to moje prawo, z którego zamierzam skorzystać.

  prima aprilis?

  Łuczak jako senator nie zrobił nic dla Pabianic a teraz ten nygus śmierdzący chciałby być prezydentem naszego miasta. Nie wybrali go do senatu teraz,bo się mieszkańcy na nim poznali a teraz znów na łatwe pieniądze się łasi! Do uczciwej pracy niech się weźmie lepiej i najlepiej za najniższą krajową!

  Generalnie gorszego kandydata nie można wystawić, człowiek który jest ostatnia kadencje co może zrobić dla miasta?A jeśli nie zrobi to co ??? Nie zostanie wybrany ponownie ?. Zresztą tyle lat u władzy jako prezydent jako wiceprezydent A sukcesów jak na lekarstwo, jedna droga TYLKO zrobiona. Niech pabianiczanie wybiorą z myślą że mogą kogoś w kolejnej kadencji rozliczyć, niestety tutaj tej możliwości nie ma. A wafelki rozdawane na rynku mi niczego nie zrekompensuja.

  Jedna droga? Serio? Haha. 😀

  Jak ja uwielbiam te przedwyborcze aktywności mieszkańców miasta spod Trzech Koron!

  No a ile dróg zostało zrobionych od czasow kadencji p. Prezydenta ?? Kompleksowo dróg, nie dróg dla rowerów dróg dla pojazdów. Nie wylanie asfaltu na gruntową jak to ma miejsce na klimkowiznie, bez odwodnienia bez podbudowy. Jak jest więcej dróg zrobione kompleksowo z wymiana infrastruktury podziemnej itp to się Panie profesorze kłos w pierś uderze i przeprosze. Naliczylem jedna Zamkowa, ale podaj kolejne

  A ile dróg zostało wybudowanych, wyremontowanych dróg dla samochodów nie rowerowych?? Oczywiście chodzi o remont kompleksowy, nie wylanie asfaltu na kruszywo bez zrobienia odwodnienia. Napisz ile dróg bo o drogi jest pytanie, bo one są w opłakanym stanie po remoncie zamkowej. Jak ja lubię być oderwany od rzeczywistości haha. Czekam na opisanie ich :), pomogę Ci, zacznę zamkowa ,(teraz ty dopisuj swoje)

  No większość dróg na Zatorzu, właśnie w formie „nakładki bitumicznej”, która jest i tak lepsza, niż błoto.

  Przecież budżet nie jest z gumy. Nie da się wszystkiego zrobić ot już.

  Jak dla Ciebie zrobienie nakładki bitumicznej bez podbudowy i odwodnienia drogi jest wyczynem, to super, ciekawe za ile lat będą dziury. Ps kilka nakładek bitumicznych na okres 10 lat rządzenia miastem to dużo?. Budżet nie jest z gumy, fakt czemu inne miasta mogą miec społki, zarzady ktore zarabiaja np MPK ŁÓDŹ, a u nas się robi przetargi, czemu został zlikwidowany zgkim, czemu zdizm nie ma sprzętu własnego tylko robi przetargi?

  Kogo proponujesz?

  Poczekajmy na kandydatów, ja nie zamierzam nikomu nic narzucać. Nie jest to moim celem, lecz pokazanie, że gdyby nie Unia (dotacje), to w naszym mieście nic by nie było. Chyba źle to świadczy że przez 10 lat jest kompleksowo zrobiona 1 droga zarządzanie niestety kuleje. Potrzebny jest przedsiębiorczy człowiek, który pociągnie ten wóz znany miastem Pabianice.

  Ja się pytam, kogo proponujesz. Ale widzę, że nie masz nic konkretnego do powiedzenia, poza tym kogo nie proponujesz. Czyli wszystkie twoje wywody na nic.

  M. Adamkiewicz, A. Furman. A Ty kogo proponujesz skoro zabrałes głos?

  Może w końcu Pabianiczanie pójdą po rozum do głowy i przestaną głosować na,, przyspawanych,, do stolkow, których nazwiska już się bardzo wytarly. Stawiać należy na młodych ludzi, świeżych, jeszcze nie pozbawionyc h energii.
  Ale Wy, młodzi, aby coś zmienić musicie działać. Pozdrawiam.

  Popieram ,w młodych nadzieja !
  Młodzi pokażcie się i zacznijcie walczyć bo zgnuśniejemy w tym mieście .

  Stawiać należy na młodych ludzi, świeżych, jeszcze nie pozbawionych energii.
  Czyli kogo proponujesz?

  Ale młodzi są albo bez poparcia albo po krótkim czasie stają się jeszcze gorsi od starych po objęciu władzy.
  Więc praktycznie nie spodziewam się zmian.

  Stawiam na młodych zagłosuje na… O kurczę, nie ma żadnego.

  Proponuję najpierw zorganizować wybory kogo nie chcemy na prezydenta i pierwsza dziesiątka won.

  Będzie dobrze, damy radę, Habura załatwi 🙂

  1x1

  Widzę jakaś nieudolna podróbka mojego nicka próbuje szerzyć dezinformację. Ten na zdjęciu to Carl Fredricksen, a nie żaden Habura.

  W razie gdyby nie został prezydentem na pewno będzie dyrektorem zakładu pogrzebowego do emerytury HAhahahahaha

  Albo kierownikiem w Zwiku albo Zec-u. Kpina. Tylko czy on się będzie znał ma tej robocie.

  Problem nie jest w kandydatach, których znamy od dziesięcioleci tylko w NAS.To MY na nich głosujemy. To nasz wybór. Pabianickie tłuste koty POwiynny wreszcie ze swoimi kuwetami wylecieć. W kółko te same gęby tylko się zmieniają z dyrektora na radnego, z wójta do zarządu i tak całe życie dajemy im chlupać z koryta. To w nas jest problem a oni się cieszą zanim policzy się ostatni głos.

  A czy fachowiec od obijania się w ZWIK już gotuje kawę i rusza ze swoim kumplem z basenu po przystankach ?

  Wolę zagłosować na pisowskiego kandydata niż tego pana co jest prezydentem. Już popis swój dał podwyżki dał sobie maxymalne a pracownikom ile każdy wie.

  luuuuuudzie! NIE MACIE DOŚĆ????? TA KLIKA RZĄDZI OD WIELU LAT! ILE MOŻNA???? PO, LEWACTWO, CH…OWNIA, Dość! : ((((((

  Renato Witczak jesteś z siebie dumna?

  najlepszy prezydent, mój prezydent Grzegorz Mackiewicz. Najrzetelniejszy facet w Pabianicach, fachowiec. A reszta to nieudacznicy!

  Też go popieram, który prezydent był w stanie oficjalnie ogłosić kary za opóźniony remont tramwajowy?? Proszę napisać kto zyskał takie ogromne pieniądze z kar które teraz starcza na inne remonty dróg itp ??. Toż to nas Zbawiciel, proszę zobaczyć jak mamy czysto w centrum na skwerze Niczego , piękne zielone i czyste Pabianice. Firma sprząta tak aby czysto było to widać. Czego chcieć więcej?? Człowiek to społecznie praktycznie robi, do rany przyłóż

  Czego się nie dotkną to sp. lone. A teraz wystraszyli się ludzi to dla niepoznaki startują jako koalicja. A tak naprawdę to PO, lewactwo i jakaś zbieranina. Tfu…. To miasto stać na coś lepszego. Serio! Nie tylko PO i PiS istnieje….

  A co jeszcze istnieje?

  Jakie teraz, przecież Mackiewicz występuje pod szyldem koalicji od lat.

  Waldka Flajszera jak wystawią na kandydata z ramienia PiS, to będzie hit!

  Same nieroby.Jeszcze brakuje Wlaźlaka,Kraski,Figla i Gajdy.Stasiak to typowy figurant.Pasuje tylko do darmowego stołka.GS,WFOŚ.Co zaczął sam na wolnym rynku to bankructwo.Nie mogę patrzeć na to towarzystwo wzajemnej adoracji.Moze jakaś młoda twarz nie uwikłana w konszachty z tym towarzystwem

  Dorka Pędziwiatr na prezydenta! 🙂

  Flajszer i Mackiewicz … to jak wybierać między dżumą a cholerą