Strona główna Aktualności Komunikacja Mackiewicz: 3 mln na drogi i chodniki

Mackiewicz: 3 mln na drogi i chodniki

108

O blisko 30 procent więcej środków niż w ubiegłym roku zostanie przeznaczone na remonty pabianickich dróg i chodników. Tak zapowiada nowy prezydent Grzegorz Mackiewicz.

W ubiegłym roku w budżecie miasta na ten cel przeznaczonych zostało 2 mln 150 tys. złotych. Dzięki tym środkom wyremontowane zostało m.in. skrzyżowanie przy Carrefour (WIĘCEJ), ulica Głowackiego (WIĘCEJ), Kościuszki ( Zamkowej do Skłodowskiej) oraz chodniki (PEŁNA LISTA).

W tym roku projekt budżetu przewiduje 2 mln 300 tyś. złotych, ale jak informuje prezydent jest w planach kilka osobnych inwestycji, które łącznie dadzą kwotę w granicach 3 milionów złotych. Zapewne wkrótce tworzony będzie harmonogram remontowy. W ubiegłym roku mieszkańcy mogli zgłaszać do Urzędu Miejskiego swoje propozycję.

Jakie ulice wymagają natychmiastowego remontu? Prosimy wpisywać propozycje w komentarzach. Przekażemy listę prezydentowi.

REKLAMA
Poprzedni artykułMinister testował drabinę
Następny artykułTPP ma nową szefową
108 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ul.Lutomierska od Zamkowej chodnik jest w tragicznym stanie płyty sterczą do góry ludzie starsi się przewracają wymieniono tylko chodnik na ul.Zamkowej skręcając w Lutomierską naprawdę trzeba iść bardzo uważnie a po deszczu płyty podnoszą się do góry

Niestety jest to droga powiatowa, na odcinku od Zamkowej do skrzyżowania z ul. Lutomierską, a dalej ze skrzyżowaniem włącznie do północnej granicy miasta droga krajowa dk 71.
A więc ten postulat należy kierować do Pana Starosty Pabianickiego.

A ul. Moniuszki od Wiejskiej w stronę parku? Tutaj też chodzi bardzo dużo starszych osób i dzieci.

Słuszna uwaga. O ile odcinek od Wiejskiej w stronę Kilińskiego jest we w miarę dobrym stanie, o tyle w stronę Parku Wolności nawierzchnia nie jest idealna. Proszę jedna pamiętać, że tu jednak jaki jest, taki jest ten asfalt, ale występuje, a widzę, że pabianiczanie dodają nawet zdjęcia ulic, które praktycznie nie mają asfaltowej nawierzchni. Nie ma środków na remont wszystkich ulic – w takiej sytuacji należy wybrać najbardziej potrzebujące odcinki.

Całą jutrzkowicka!!!!!!!!!!! do bychlewa ulica która monotonne jest odnawialna oraz chodnik po lewej stroniw

Całą jutrzkowicka to jest tragedia co chwilę remontują ulice ale bez skutku, przydał by się również chodnik po lewej stronie oraz przydało by się naprawić po prawej stronie ponieważ 4-krotnie przebilem sobie oponę na rowerze na tym chodniku, i to cała ulica bez wyjątku na ulicy jest tyle dziur ze to jest porażka ze nikt tego nie naprawił,wiec podsumowując
Jutrzkowicka :
Ulica(najgorsza jest prawa strona pasa ruchu)
Chodnik (lewa strona,naprawić na prawej)

Ciąg ulic św. Jana – Kilińskiego – Jutrzkowicka to fragment drogi wojewódzkiej nr 485, za którą odpowiada poprzez swoje służby Marszałek Województwa Łódzkiego. Te służby to Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi – Rejon Drogowy w Bełchatowie. Parę lat temu, tj. w latach 2008-2009 planowany była przebudowa na odcinku od skrzyżowania Kilińskiego / Grobelna w Pabianicach do Dłutowa, a może i dalej. W ramach tego projektu na skrzyżowaniu Kilińskiego / Moniuszki planowano wybudować tzw. rondo strumieniowe, wzdłuż Jutrzkowickiej wybudować nowe chodniki, drogę rowerową, i oczywiście nową nawierzchnię. Projekt opracowywała firma KLOTOIDA z Krakowa. Niestety, inwestycja nie doczekała się realizacji, być może,… Czytaj więcej »

No to się chyba nie rozumiemy gdzie się znajduje ta ulica no.w pabianicach a gdzie i mnie to nie obchodzi do kogo należy, pan prezydent może wystąpić z takim wnioskiem lub ktoś z jego otoczenia (urzędnicy albo ktoś)żeby pan marszałek ruszył tylek ze swojego fotela i zrobił ulice,

A jak ktoś jest odpowiedzualny za coś, to powinien dotrzymywać słowa,a jak nie to powinien ponosić konsekwencje
To tak jak z mandatem, kierowca ma obowiązek zapłacenia mandatu w ciągu (chyba 7 dni), a jak nie to ma wniosek do sądu to czemu marszałek nie poniesie konsekwencji na swoje czyny choć remont drogi jest planowany juz od 7 lat

Zgadzam się w 100%, tam jest masakra, błoto po lewo i strasznie dziurawy chodnik po prawo…. Jak popada to do sklepu „suchą nogą” się nie dojdzie (idąc nawet rzekomym istniejącym chodnikiem, nie mówiąc już o stronie przeciwnej)!

Ul.Pomorska tam straszą jeszcze tzw. „kocie łby”. No i zdecydowanie ul.Zamkowa i ta nieszczęsna kostka ;c .

Narutowicza od Zamkowej do Skłodowskiej – wschodnia strona (po stronie pubu DejaVu)

Ulica Kasztelańskiej ! tam w ogóle nie ma drogi…

Otrzymałem w tej sprawie pismo od mieszkańców. Będę pamiętał o Kasztelańskiej.

Sienkiewicza jest do gruntownego remontu

Ulica Zielona, Zgoda, Sienkiewicza

Witolda Eichlera i inne nieprzejezdne ulice odchodzące od Karniszewickiej.

Wszystkie ulice, które wymieniliście da się przejechać spokojnie z prędkością 20km/h nie uszkadzając przy tym auta. Spróbujcie przejechać z taką prędkością ulicą Sienną.
Tam kawałek 300 metrów jedzie się 5 minut. Właściwie to się toczy, bo inaczej tego nie można nazwać.

No właśnie nie na ulicy jutzrkowickiej są duże dziury w których można uszkodzić auto (prawy pas ruchu, przystanek obok mosir obok cmentarza są dwie dramatycznie duże dziury)

Zrobię zdjęcie i prześle do redakcji bo są dość spore

Krakowska.. chyba gorszej ulicy w mieście nie ma, aktualnie da się nią jechać 5 km/h

Ulica Zgoda koniecznie, duży ruch i z roku na rok coraz gorszy stan.

chodnik na Nawrockiego 11

Ulica Zielona przy parku! Te płyty to wstyd dla miasta i zimą ciężko jest podjechać pod górkę.

Ul. Wiosenna. Jest to droga łącząca Piotra Skargi i Słoneczną. Wszystkie ślepe uliczki słonecznej sa wyremontowane a łącznik nie. Wstyd.

Cala Poniatowskiego.Zrobiony jest tylko kawalek przy szkole bo jak dziecko pujdzie dalej to juz moze zlamac noge.A mieli caly sprzet sciagniety na koniec tamtego roku to mogli zrobic cala bo az tak dluga nie jest.PARANOJA

Jana Kilińskiego I Jutrzkowicka na skrzyżowaniu przy orlenia tam jest masakra

masakra to za mało !!!!!!

Sienna, Sienna. I jeszcze raz Sienna. Rajd Dakar w porównaniu do tej ulicy to przedszkole. Kilkuset mieszkańców tej ulicy codziennie przeżywa koszmar przejazdu.

O kurde, niezabezpieczony rów! Olaboga! Do tego dziura na pół wjazdu w bramę. To się nadaje do TVN24! Buahaha! Widocznie Bugaj nie widział nigdy Zatorza…

ZA POSREDNICTWEM EPA IFO BARZO PROSZE O ROZPATRZENIE NASZEJ PROZBY. MOŻE I MY MIESZKAŃCY ULICY RZGOWSKIEJ DOCZEKAMY SIĘ SIĘ W KOŃCU WYREMONTOWANIA OSTATNIEJ ULICZKI KTÓRA JEST DZIURAWA JAK SER SZWAJCARSKI ,WSPOMNĘ JESZCZE ,ZE ZARÓWNO JAZDA SAMOCHODEM JAK I WYJSCIE DO SKLEPU LUB NA PRZYSTANEK AUTOBUSOWY TO WYPRAWA JAKICH MAŁO . MY MIESZKANCY TEJ ULICY OD 10 LAT PISZEMY PETYCJE ,REGULARNIE WRECZ BŁAGAMY NASZĄ WŁADZĘ I NICCCC MIMO ,ŻE CHCIELISMY POKRYĆ CZĘĆ KOSZTÓW MAJA NAS MIESZKANCÓW ZA NIC. DZIEKUJE SLICZNIE REDAKCJI .

ulica Zielona (odcinek między Dąbrowskiego a Moniuszki)

ul. Dolna (przy domach jednorodzinnych)

Alejki w Parku Wolności.

JEDNA Z NAJCZĘSCIEJ UCZĘSZCZANYCH ULIC W DNI TARGOWE UL SIENKIEWICZA ZARÓWNO CHODNIK JAK I ULICA JEST CAŁA DO WYMIANY .TO WSTYD ABY TAK KRÓTKA ULICA NIE MOGŁA BYĆ ZROBIONA TYMBARDZIEJ ŻE NP PIĘKNA JEST OD DAWNA WYREMONTOWANA .W DNI TARGOWE CHODZĄ TU SETKI LUDZI A ULICĄ NIE MOŻNA PRZEJECHAĆ , ZAPRASZAM WŁADZE W SOBOTĘ OKOŁO GODZINY 10 RANO MOŻNA SPRAWDZIĆ JAKI JEST RUCH NA ULICY.

Zamkowa od NMP do MC’Donalda:) + Miodowa/Pawia/Hermanowska – ludzie jeżdżący tymi drogami zbyt szybko niszczą zawieszenia swoich samochodów. 🙂 Pozdrawiam !

Wschodnia – od dobrej do spacerowej – ten kawałek jest bez asfaltu – ludzie za co ja wam płace podatki … ludzie nie maja chodnika a ja nie ma asfaltu tylko dziury i błoto – wstyd

ul. OSSOWSKIEGO – od Prosnaka w kierunku bloków. Stare i nierówne płyty chodnikowe.

Bardzo potrzebny jest chodnik (choćby po jednej stronie) na ul. Lutomierskiej, od przejazdu kolejowego w stronę granic miasta. Jest to bardzo niebezpieczny odcinek dla pieszych, szczególnie w zimowe wieczory, gdy trzeba wracać z pracy wąskim poboczem tej bardzo uczęszczanej trasy, a auta śmigają (szczególnie wielkie tiry) z dużymi prędkościami dosłownie pół metra od pieszego. Choć to leży pewnie bardziej w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg, bo to przecież DK71. Ale miasto mogłoby ich cisnąć, cisnąć, i jeszcze raz cisnąć.

Już to kiedyś pisałem: na Bugaju – ul Sienna (najpilniej, nigdy nie miała twardej nawierzchni), ul. Smugowa (często uczęszczana, nie widać już chyba oryginalnej powierzchni bo wszystko zakrywają dziury i łaty), ul. Dolna wraz z Małą (chociaż to nie jest najwyższy priorytet – przynajmniej auta wolniej tam jeżdżą ale nic poza tym) Ostatni punkt jest ode mnie. Inwestycja przy krańcówce na Bugaju z migającymi światłami STOP to jest porażka. To skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne. Prawie co tydzień dochodzi tam do stłuczki. (pan mechanik który ma swój warsztat na tym skrzyżowaniu musi być wniebowzięty) Może warto by pomyśleć nad przekształceniem go… Czytaj więcej »

Skrzyzowanie Targowa-Jana Pawła 2…nikt nie wie czemu nie było od razu zrobione podczas remontu dróg Targwia, Jana Pawła 2, część świętokrzyskiej. Rozwiązanie problemów parkingu przy smentarzu os stron ulicy żabiej, pięknej, etc. Jak i parkinku na bugaju, przy wajsowny, ludzie staja sobie na głowach a jest tam tyle wolnego terenu 🙂

Błagamy o zrobienie ul. WISNIOWEJ, CZEREŚNIOWEJ, SLIWKOWEJ, BRZOSKWINIOWEJ i CEDROWEJ

Ok .. wszystko się zgadza poza CEDROWĄ, która ma już ładnie utwardzona nawierzchnię (tłuczeń) po ostatnich pracach kanalizacyjnych.
Ja dodam DERENIOWĄ, która jest łącznikiem do Torowej takich ulic jak:
GLEBOWA, Cedrowa, JAŁOWCOWA, BUKOWA, OSIKOWA

Popieram @zatorzanin !!!

Dereniowa stała się główną arterią dla wymienionych ulic.
Wystarczy jeden dzień deszczu, by dziury rosły jak grzyby…

skrzyżowanie przy pływalni jest dramatem katasrtofalnej trahedii 😀

Przedłużyć chodnik na 20-ego stycznia od numeru ok.130 w stronę lasu

Dolna jest utwardzona, bez poważniejszych dziur. Oczywiście że po asfalcie jechałoby się lepiej, a na pewno szybciej ale nie powiedziałbym że jest to sprawa najwyższego priorytetu. Nie tonie się tam w błocie czy 40-centymetrowych kałużach. Ponadto nie jest to ulica na tyle często używana aby wymiana jej nawierzchni miała być największym problemem Bugaju.

Nie jest często używana dlatego, że przejazdy po betonowych płytach
z łączeniowymi przerwami niszczą
skutecznie pojazdy. Zawieszenia
samochodów, koła rowerów poddawane są ciężkim próbom wytrzymałości. Nawierzchnia wygląda jakby miała stanowić poligon
dla pojazdów wojskowych.

ZAMKOWA obowiązkowo. Nie mówie, że w tym roku, ale koniecznie w ciągu 2lat. Może przy okazji tego całego tramwaju regionalnego? Wtedy może taniej by wyszło.
Ulice odchodzące od Karniszewickiej -długofalowy plan.
Jana Pawła II przy Świętokrzyskiej.

Ul. SIENNA aa właściwie 400 metrowy odcinek od Smugowej to dramat dla dwóch a niedługo trzech osiedli. 250 aut mieszkańców wyjeżdżających codziennie do pracy po jednym dniu z równanej drogi nieutwardzonej robi odcinek nie do przejechania. Ostatnio karetka nie była w stanie dojechać…

https://www.youtube.com/watch?v=uv5sIEJIoa4

Ul. Ogrodowa cała BARDZO PILNE

Ulica Zielona od lat wymaga nawierzchni asfaltowe , jest to jedyna ulica poprzeczna ul. Zamkowej która nie ma asfaltu. Nie wspomnę już o braku miejsca do parkowania przy samym parku. Rodzice przyjeżdżają autami ze swoimi pociechami na plac zabaw i nie mają gdzie zaparkować ,a wystarczyłoby przy okazji remontu nawierzchni ulicy wygospodarować zatoczkę przy samym parku ( jest na to miejsce naprzeciw numerów mieszkalnych 4 i 6 )

Fajnie byłoby gdyby znalazło się kilka zł na zniszczone przez pacjentów przychodni trawniki na Mariańskiej, chodniki też nie są rewelacyjne, ale nasza walka o to by nie parkowano na trawnikach to jak walka z wiatrakami. SM twierdzi że nie ma trawy więc nie ma wykroczenia, ale to błędne koło bo trawy nie ma bo non stop stoją tam samochody…

Poprosimy o remont ul. Zielonej, koniecznie!

ul. Wileńska (odcinek od ul. Niecałej w stronę Strzelnicy) – dramat po prostu. Krzywo, nierówno, brakuje płyt chodnikowych. Tylko czekać jak ktoś straci tam zęby.

Kilińskiego odcinek od ul. Moniuszki do samego końca cmentarza domaga się kostki brukowej jak na ul. Orla ! Kilińskiego jest piękną ulicą zwłaszcza od wcześniej wspomnianego skrzyżowania z ul. Moniuszki, szeroki chodnik i piękna aleja drzew…magiczne 🙂 Pałacyk Hansa i ten ogromny ogród…:)

Witosa część ulicy jest wyłożona płytami ale druga połowa to jak popada to można pływać w błocie.

Ulice:
1.Zielona

2.Sienna
3.Pomorska
4.Sienkiewicza

Chodniki:
1.Łaska ( Pętla tramwajowa -Ostatnia ) strona południowa

2.Sienkiewicza ( cała , obie strony )
3.Dąbrowskiego ( cała obie strony -przynajmniej przy blokach PSM )

Ważne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jako, że to mój okręg, szczególnie bliska jest dla mnie sprawa chodnika na Łaskiej. W sposób szczególny będę miał na uwadze właśnie ten odcinek, co oczywiście nie przekreśla faktu, że gdzie indziej też trzeba poprawy nawierzchni.

To może małe poprawki na podmiejskiej? Bo mnie krew zalewa jak mam wyjeżdżać z domu .

Świętokrzyska od Moniuszki do Orla bo masakra.

Na odcinku między ul.Orla (Skałka) a ul.Moniuszki (przy ul.Waryńskiego) są „KOCIE ŁBY” XXI wiek, centrum miasta, chodniki wykruszone albo przez korzenie drzew powykrzywiane, wąskie chodniki,brak pięknych trawników. Róg ul. Świętokrzyskiej a ul. Moniuszki jest ogromna dziura spod, której wystaje studzienka, wiele aut popsuło się bo zachaczało o nią. Na Świętokrzyskiej 5 ludzie wylewają nieczystości na ulicę, kilka domów dalej swego czasu ludziom szambo wylewało się na chodnik i trawnik. Naprawdę nie wygląda to ciekawie. Na odcinku od. ul.Jana Pawła do skrzyżowania z ul.Widok są położone płyty zamiast asfaltu, są ogromne dziury, podczas deszczu rozpędzone auta oblewają kałużami przechodniów i okna… Czytaj więcej »

Ludzie! Odmiana przymiotników przez przypadki!

„od Moniuszki do” ORLEJ

„Na odcinku między” ul. ORLĄ „a ul. Moniuszki”

ul.Podgórna dziura ,dziurą pogania . Ulica szlakowa latem tumany kurzu ,jesienią błoto po kostki . Wstyd. ul.Willowa natomiast jest ulicą ślepą a w tamtym roku przed wyborami cała kostką wyłożona.

Prosimy o zrobienie ul.Jutrzkowickiej która jest w fatalnym stanie też przydały by się tam chodniki oraz droga taka jak ma być,,,,,,, jak kazali zakładać kanalizację to obiecywali wszystko a teraz wstyd ,,,,,,,,,,,Bychlew już jest zrobiony który należy do Gminy a NA JUTRZKOWICKIEJ OD LAT NIC SIĘ NIE DZIEJE ,,,,
a przeciesz to jest też wizytówka Miasta ,,,,

Odcinek Jana Pawła, który dochodzi do Świętokrzyskiej (ostatnie dwie przecznice przed i za Targową). Jedziesz drogą Jana Pawła o nawierzchni asfaltowej i nagle zaczynają się płyty, dziury i wyboje. Zapewne budowlańcom zabrakło masy asfaltowej, bo nigdy nie mogę zrozumieć jak to możliwe, że taki fragment pozostawiono bez wykończenia. Widocznie lubimy partactwo 😉 Pozdrawiam

Ulica Miodowa. Piękna, szeroka droga z chodnikiem mogłaby powstać, a teraz mamy dziury, wielkie dziury!

W sprawie ulicy Miodowej złożyłem tydzień temu interpelację. Na pewno będę pamiętał o tej ulicy i zabiegał o asfalt.

Odcinek Jana Pawła, który dochodzi do Świętokrzyskiej i sam kawałek Świętokrzyskiej (bezsensowne płyty od szkoły nr 13 w stronę tyłów cmentarza) + chodniki w całym rejonie tyłów cmentarza jak i pod samą szkołą nr 13 – porażka zapomniany rejon miasta !