Strona główna Aktualności Komunikacja Zrywają torowisko. Po 25 latach

Zrywają torowisko. Po 25 latach

16

Na skrzyżowaniu przy Carrefourze trwa usuwanie torowiska z jezdni.

To największe przedsięwzięcie dotyczące odnowy pabianickich dróg. Drogowcy muszą wykopać stare tory tramwajowe i zerwać kostkę brukową.

Torowisko na Bugaju powstało pod koniec lat 80-tych. Miało łączyć nowe osiedle z miastem. Ułożonych zostało jedynie kilkadziesiąt metrów szyn. Tramwaj nigdy tędy nie pojechał.

Ruch samochodowy póki co odbywa się normalnie, z małymi utrudnieniami. – Wykonawca chciał wyłączyć całe skrzyżowanie, co wiązałoby się z reorganizacją ruchu autobusowego. Nie zgodziliśmy się i jeden pas ruchu będzie dostępny – tłumaczy Andrzej Różański, inżynier miasta.

Na wykonanie prac drogowcy mają niecały miesiąc, bo remont tego odcinka ma skończyć się do końca wakacji.

 

 

REKLAMA
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W końcu! Teraz czekam na pierwsze rondo w Pabianicach.

a po co rondo???

Aby upłynnić ruch pojazdów, zwiększyć bezpieczeństwo pieszych przechodzących po pasach poprzez wymuszone spowolnienie prędkości pojazdu poruszającego się po rondzie).

To pisał instruktor prawa jazdy? 😀

Boże.. przecież jasnym jest że ronda upłynniają ruch drogowy!.. 😀

No chciał bym to zobaczyć jak upłynniają. Chyba tam gdzie na godzinę jest ruch 100aut. Potem będziecie płakać że niepotrzebne rondo i … a trudno polaczkom dogodzić. Najpierw chcą jedno jak osiągają to to już tego nie chcą

ale głupoty wypisujesz. w Pabianicach sie zmieszczą tylko takie minirondka jak przy ikei. a one zupełnie nie spełniają swojej funkcji. z pasa do wjazdu na S14 ludzie jadą na Pabianice itp.

Polacy myślą, że rozwiązaniem na wszystkie problemy jest:
-zmiana władzy
-rondo

również uważam,że rondo byłoby dobrą alternatywą.

DAWAĆ RONDO 😀 polatam po nim bokiem to wam sie zaraz odechce 😀

Na przykład po to by się też przydało.Czym będziesz tam latał?

bedzie rondo za nastepne 25 lat wybory wybory, juz widze jaksow stenclow rakowskich haburow jak mowia: zrobilismy skrzyzowanie przy kerfurze, zrobilismy orla i nawrockiego tylko ze zadnego z nich z lopata tam nie widzialem. Bo za nie swoja kase to mozna sie chwalic

To chyba jakaś kpina. Tam jest roboty na 3 dni, a co lepiej 3 noce i po sprawie. Ładny przekręt finansowy na tym musi być.

fajnie bo często nie chciałem tamtędy jeździć przez te kosie łby, a teraz będzie fajnie 🙂

Jak by wywiesili karteczkę ” jak chcesz szyny to je sobie zabierz ale musisz je wydłubać samemu ” to by zniknęły w przeciągu 10godzin.

… pamiętam czasy jak kumpelek przygarnął sikorki na impreze z 10 lat temu i na nastepny dzień jak chciały wrócić do domu wysłał je na TO skrzyżowanie z torami żeby poczekały na tramwaj……mało rozgarnięte były bo 7 godzin póżniej przyszły i pytały czy inna liniagdzies indziej dzisiaj kursuje bo tam nic nie przyjechało 😀

To skrzyżowanie idealnie się nadaje na rondo. Szkoda, że nikt o tym nie pomyślał.
https://www.google.pl/maps/@51.6514993,19.3732661,131m/data=!3m1!1e3