Strona główna Na sygnale Ktoś truje Dobrzynkę

Ktoś truje Dobrzynkę

6
foto: SM
Wczoraj (7 czerwca) około godz. 20:35 dyżurny straży miejskiej odebrał zgłoszenie dotyczącej cieczy ropopochodnej, która wypływa z kanału burzowego przy ul. Bugaj (niedaleko Lewityna).

Wysłany na miejsce patrol potwierdził ten fakt i natychmiast zawiadomił straż pożarną. Strażacy, aby zapobiec przedostawaniu się substancji założyli w miejscu wycieku wałki absorpcyjne. Materiały dotyczące wycieku zostały przekazane do Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunikacji, celem dalszego postępowania.

– Na chwile obecną jest już tam czysto i nic z kanału nie wycieka – mówi Tomasz Makrocki, komendant SM w Pabianicach. – Nie wiemy, czy ktoś celowo wylał jakieś substancje do kanału, czy był to na przykład przypadkowy wyciek z zaparkowanego pojazdu. Będziemy jednak kontrolować pod tym kątem osiedle przy ulicy Świetlickiego.

foto: SM

 

foto: SM
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

to chyba pierwszy raz

Niestety co chwilę ktoś robi zrzut jakiegoś świństwa.

„to chyba pierwszy raz” ….kiedy zareagowali. (podpowiadam – zająć się ściekiem doprowadzonym z działek na bugaju prosto do rzeki. tam często woda stoi i nie płynie taka jest gęsta. Drugi ściek macie za myjnią samochodową, ale tam raczej woda chyba deszczówka spływa z bloków)

Last edited 7 miesięcy temu by heh

Deszczówka zmyła olej i resztki ON, takie „tęcze” robią się przy niewielkiej ilości ropopochodnych.

Pewnie Trzaskowski

A czy dobrzynka nadal ma taki „cudowny zapach ” jak 20 lat temu. Taka piana była.
A smród ze nie dało sie wytrzymać na moście