Strona główna Aktualności Z miasta Która ściana następna?

Która ściana następna?

1

Mural z motywem rafy koralowej namalowany na betonowym ogrodzeniu żłobka miejskiego jest już gotowy. Prace trwały 3 tygodnie.

Na malunku widać podstawowe organizmy żyjące w rafie. Są tu: ukwiał, koralowiec, manta czy skrzydlica. Pływają żółwie morskie, których skorupę tworzy naturalne pęknięcia w ścianie. Jest też 7 ukrytych rekinów, tak aby oglądający musieli się wczuć w malunek. W tym wszystkim pływają setki kolorowych ryb oraz jedna wielka ławica. Z lewej strony przy logo sponsorów (farby Kebe oraz Sunbud) widać zatopiony kuter.

– Użyliśmy około pięćdziesięciu kolorów farb – mówi Adam Wirski znany jako Kruk. – Chcemy pozyskać środki na zamontowanie oświetlenia ledowego. Robiliśmy próbę światła i rafa wygląda jak za szybą w oceanarium.

Koszt materiałów zużytych to pomalowania około 100 m² ściany to 3 tysiące złotych. Grafficiarze nie wzięli złotówki za realizację tego projektu. Jest już kolejny pomysł, żeby pomalować ścianę na skwerku im. Lubońskiego przy Warszawskiej. Trwają rozmowy ze sponsorami. Dla firm to świetna okazja do reklamy. Na rafie wymalowane jest wielkie logo firmy Sunbud, które będzie widoczne przez kilka lat.

REKLAMA
Poprzedni artykułBoisko przetestowane (ZDJĘCIA)
Następny artykułSzpitalna kuchnia już działa
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gdzie jest Nemo ?!!!