Strona główna Aktualności Z miasta Boisko przetestowane (ZDJĘCIA)

Boisko przetestowane (ZDJĘCIA)

0

Podczas powiatowego rozpoczęcia roku szkolnego oficjalnie otwarte zostało boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 2.

Boisko udało się wybudować za 376 042 złote, choć wstępny projekt przywidywał koszt w granicach 550 000 złotych. Do realizacji inwestycji  prowadzonej przez starostwo powiatowe dorzuciło się  Ministerstwo Sportu i Turystyki (131 900 zł).  Boisko o nawierzchni syntetycznej ma 43 metry długości i 22 metry szerokości. Wyznaczone są na nim 2 boiska do koszykówki, 2 do siatkówki oraz jedno do piłki ręcznej. Nowy obiekt zbudowany został w miejsce starego, betonowego boiska na tyłach szkoły. Jest ogrodzony siatką o wysokości 4 metrów.

– To już piąte boisko wybudowane przez nas – mówił Krzysztof Habura, starosta powiatowy podczas oficjalnego otwarcia. – Dbamy o odpowiednią i niezbędną infrastrukturę sportową. Wykorzystajcie tę szansę.

Po przemowach, poświęceniu i przecięciu wstęgi był pokaz gimnastyczny mecz piłki ręcznej pomiędzy reprezentacją Elektryka, a uczniami reszty szkół ponadgimnazjalnych oraz skoki przez skrzynię.

 

REKLAMA
Poprzedni artykuł6-latka na gigancie
Następny artykułKtóra ściana następna?