Strona główna Aktualności Z miasta Ksiądz Misiak odchodzi

Ksiądz Misiak odchodzi

9

Niespełna rok wikariusz Michał Misiak służył w pabianickiej parafii św. Mateusza przy ulicy Stary Rynek 22. Co się stało, że zmienia parafię?

– Dziś jadę do biskupa w tej sprawie. Trzeba podpisać dekret o przeniesieniu księdza do Piotrkowa Trybunalskiego. Tam jest większa potrzeba ewangelizacji, można powiedzieć rangi ogólnodiecezjalnej – mówi ks. Henryk Eliasz, proboszcz z Pabianic.

W tak krótkim czasie ksiądz Misiak dał się poznać jako pomysłowy i energiczny duszpasterz. To on zorganizował w Pabianicach pierwszą Chrystotekę (WIĘCEJ), spowiedź w czasie spaceru czy „Filmy z krzyżykiem” emitowane w kinie Tomi.

Zobacz jedną z akcji księdza Misiaka.

REKLAMA
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ehh..pierwszy pozytywny akcent w kościele św. Mateusza od dawna i już Go zabierają. Wielka szkoda..długo nie było i nie będzie drugiego takiego w Pabianicach.:(

sprzedał się jak Radović

widać nie Pasuje skostniałym strukturom w kościele Pabianickim

A to dobre: „Tam jest większa potrzeba ewangelizacji”. Po prostu komuś się nie podobało to co robił. Gdy jakiś Ksiądz wyszedł do ludzi, zaczął robić coś fajnego, to trzeba go ukrócić… Jestem przekonany, że proboszcz w tych przenosinach ma swój skromny udział, bo przecież o ks. Misiaku zaczęło być głośno nie tylko w Pabianicach. Kościół nadal uważa, że rozgłos jest zbędny i przeszkadza w tradycyjnej ewangelizacji. WIELKA SZKODA….

Wcześniej był również ksiądz Dariusz który zabierał dzieci na jakieś wakacje czy jakoś tak… pomagał biednym dzieciom i co ? i też była gdzieś sobie większa potrzeba ewangelizacji 😛 pewnie za dużo kosztowała kościół ta pomoc … śmiech na sali xD za to,że coś robi, to go oddalają … ja nie chodzę do kościoła, ale wiele dobrego się słyszy o ks.Misiaku czy prędzej o ks.Dariuszu 😛

No no podejrzane to nowa parafia?
No cóż jako wróg kleru i szczęśliwy ateista niemam prawa zabierać głosu w tej sprawie bo nie jestem w temacie ale z obserwacji wynika jedno.
Każdy przejaw pozytywnego podejścia do wiary i wiernych otwarcia się na ludzi wolny tok myślenia zdobywanie uznania jest zagrożeniem dla starych pierdz….li i muszą się chronić by utrzymać władzę i kasę inaczej ktoś ich zastąpi więc dzieje się co się dzieje.
Dobrze ten jeden powiedział to pokolenie musi wymrzeć by coś się zmieniło i jak najszybciej bo zaraża swą obłuda młodych i szambo trwa dalej.

przecież przenosiny w kościołach są w sierpniu…..więc komuś nie przypasował , szkoda….

No cóż, myślę że im mniej księży, tym dla mieszkańców – lepiej 🙂

Narzekają, że młodzież nie chodzi do kościoła, że jest mało religijna. Ks.Misiakowi udało się przekonać młodzież, że kościół wcale nie musi być nudny, że nie tylko rutyna jest „drogą do nieba”, że Boga można chwalić na różne sposoby nie tylko leżąc krzyżem w kościele. I gdy już udało mu się przekonać do siebie młodych ludzi, to go przenoszą. Przecież to niedopuszczalne, żeby ksiądz pokazywał ludziom inne sposoby modlitwy, trzeba siedzieć w kościele, tak jest powiedziane i tak ma być. Ks.Misiak wiele robił dla ludzi, a mało dla zarobku kościoła, więc zostaje przeniesiony.